wojtekkkkk

Bizon

Polecane posty

wojtekkkkk    0

Potrzebuję opini jak tnie kosa przy zastosowaniu wymienionych bagnetów, perz, wilgotna miotła zbożowa, trawy i inne chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam takie bagnety w swoim Bizonie już kilka lat i nie widzę różnicy między tymi a ze stalkami. Wszystko tną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jest różnica.Z stalkami masz z 8-9mm przerwy,a bez stalek praktycznie na żyletkę.Można to dociągnąć dociskami ale nie o to chodzi.Założyłem u mnie najpierw 9 szt.Po 3 z prawej,na środku i z lewej strony.Różnicę zobaczyłem po paru ha.zwłaszcza z trawą i perzem.Szybko kupiłem resztę i założyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AF7018    0

bagnety bezstalkowe były montowane fabrycznie do rekordów bo są dużo lepsze od stalkowych, można szybciej kosić zboże z trawą i chwastami, wilgotne czy położone a i tak tną dobrze i nie zapycha się a z bagnetami stalkowymi wystarczy suchej słomy nabrać i już dalej nie pójdzie, z resztą wszystkie nowsze zachodnie kombajny mają tylko bezstalkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

A takie pytanko przy okazji.

W zachodnich kombajnach zauwazylem ze sa stosowane zyletki na kosie z zacieciami nie tak jak u bizona od dolu, ale od gory, tak sie zastanawiam czy nie sprobowac zalozyc kilka do bizona na probe (moze ktores spasuja), moze by sie lepiej sprawowaly w trawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AF7018    0

żletki na przemian góra dół są zakładane w systemie cięcia schumacher ale tam są zupełnie inne bagnety samoprowadzące bez przycisków.

 

tamte żletki do bizona nie pasują (innny rozstaw otworów) ale można by odwrócić zwykłe od bizona, tylko w zwykłym bizonie Z056 to się raczej nie sprawdzi bo jest za duża szczelina w bagnecie na żletkę ale w rekordzie z bezstalkowymi bagnetami to może być tak lepiej ale nigdy nie próbowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

nie wiem czy sie zrozumielismy, chodzi mi o cos takiego:

- zyletka kosy bizon

- zyletka kosy class (przykladowa)

 

zastanawiam sie wlasnie nad taka zamiana, te bizonowskie jak sie dosc dobrze spasuje kose to sie od dolu szybko wycieraja, moze tamte by sie lepiej sprawowaly, o ile oczywiscie sa identyczne wymiarami jak w bizonku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Ja bym wam tylko powiedział tak jeśli macie ze stalką to można wymienić na bez stalkowe bagnety bo są lepsze <moim zdaniem> chociaż mam w bizonie Z056 stalkowe i nie narzekam a w Z110 bez stalkowe i też są dobre ale nie ma czego szukać w tamtych

 

A co do żyletek to wymiana raz na 2-3 lata, a tak to po rzepakach to zaostrzyć boschem i dalej jazda na pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

clasa miał chyba 2 albo 3 rodzaje nozyków.. kup takie od starego kombajnu jakis consul czy soć w podobie najlepiej czerwone takie (nie gerlachy) pasuje idealnie moge zrobic fotke jeśli nie wierzysz zobaczysz różnice od razu . po pierwsze lepiej tna gdy szybciej jedziesz w trawie w mokrym nawet jak jest nizutka i motowidła nie zgarniają nozyki wszystko wyzucaja i listwa jest czysta. nic się nie zapycha... trwałość chyba większa bo mam je 2 sezon i nadal są jak nowe... te bizonowskie to nawet jak nowe to jakieś lipne tamtym mozesz się zaciąć... ponadto mam bagnety ze stalkami i stalki powymieniane... szukaj takich czerwonych napis jag i jakiś numer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

przeciez pisalem ze tamten jest tylko na przyklad, nie szukalem dokladnie B)

 

tez mam 2 kosy z tego jedna do kapitalki, i tak myslalem ze mozna zamiast nowej sprobowac wlasnie podmienic nozyki i sprawdzic efekt, u nas tereny podmokle i przewaznie wlasnie to sie zboza dosc mocno zachwaszczone kosi, ze juz nie wspomne ze jest klient ktory juz 5 lat grama oprysku w zboze nie dal, przepiekna laka jest co roku z wystajacymi kloskami zboza B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Ja w swoim bizonie mam te niemieckie żyletki ( czerwone ) super sprawa po sezonie zero zużycia i co do koszenia to poezja:D Jak już wymieniacie bagnety to tylko na bezstalkowe naprawdę polecam kosa lepiej docina i radzi sobie z zielonym i przede wszystkim nie gubi się żyletek na kamieniach.


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj