AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

damianzetor9540    2705

U mnie koszt wynajęcia zestawu do siewu wapna (Forterra 125 i unia rcw 10 ton) to koszt 30 zł/tona. Więc nawet gdyby to granulowane było po 150 zł to i tak bym podziękował, a tutaj po 300 zł.  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

U mnie koszt wynajęcia zestawu do siewu wapna (Forterra 125 i unia rcw 10 ton) to koszt 30 zł/tona. Więc nawet gdyby to granulowane było po 150 zł to i tak bym podziękował, a tutaj po 300 zł. :blink:

To jakie wapno polecasz żeby szybko zadziałało bo ziemia dopiero co kupiona i jest 4.5 ph a kreda podobno najszybciej działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Na pierwszy rzut kreda, żeby poprawić odczyn gleby chociaż do kwaśnego. W drugim rzucie kreda z magnezem, żeby doprowadzić odczyn do lekko kwaśnego i dostarczyć magnez. Za 3 lata i tak połowa z tej kredy wyjdzie poza zasięg korzeni. Ilości wapna potrzebne do zmiany odczynu o jeden poziom są wyznaczone i dostępne na stronach ODR'ów. Z tych danych można wyznaczyć ile wapna kupić na swoje pola. Co najwyżej zajdzie konieczność przeliczenia ilości CaCO3 na ilość CaO.

Na glebach ciężkich można sypać tlenek wapnia. Magnez dla roślin w danym sezonie wegetacyjnym można dostarczyć w postaci siarczanu.

 

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

A ile tej kredy bo na tej granulowanej np wapniak koszelowski jest napisane że 1 tonę lub troszkę więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Przecież napisał tobie że przeliczasz na czysty składnik. Granulowana zawsze będzie miała więcej Cao niz luzem, ale nie na tyle aby wyszło taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jedna ze stron o wapnowaniu - odkwaszanie gleb.

 

 

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

wiosną sypnąłem ratunkowo ecogran 0,5t/ha, to za mało, wiem i dlatego chce zamówić z 2 patelnie jakiegoś luzem

 

jaki rodzaj wapna najlepiej zastosować na gleby lekkie, bardzo kwaśne (ph4) z zawartością magnezu niską i bardzo niską? (podlaskie)

kreda mielnik 100

radkowit premium 110

morawica 100

fast cal 150

standard cal 115

w tych się zorientowałem ile mniej więcej mnie wyniosą, ceny netto za t

Witam,

z tych wapien, które wymieniłeś, najszybciej będzie działać FastCal, ale niestety to wapno bez magnezu.

Kreda i Radkowit Premium bedą działać trochę wolniej a najwolniej standard i morawica.

Skoro zawartości magnezu masz niskie, to nie masz wyboru, musisz dać wapno magnezowe. Jedyne magnezowe jakie masz na liście to Radkowit Premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Pojawił się właśnie artykuł o terminach wapnowania pól (kiedy wapnować pole?). Warto poczytać, bo wyjaśnia on dlaczego i kiedy należy stosować wapno w ilości 0.5 t/ha.Na zadbanych polach taki zabieg będzie zbędny. Normalna dawka dla gleb lekkich i bardzo lekkich to  jedna tona CaO na hektar co trzy/cztery lata. W przeliczeniu na CaCO3 daje to około dwóch ton kredy na hektar. Nieco mniej wysypuje się wapna magnezowego, gdyż ma ono większą siłę zobojętniającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

mam ofertę 

 

polcal big bag - 420 zł

           worek - 450 zł

nordkalk big bag 375 zł

wapniak koszelewski big bag 440

 

skłaniam się ku polcalowi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

To jest typ 04 (z przerobu skały) , kreda to 06a np.kornica , koszelów .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wychodzi na to że saletra kosztowała by 500zł a polifoska 800.... Jak by były sypkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Zawartość jak najbardziej prawidłowa. Znalazłem dane firmy, choć skąpe, ale działają obok Kornicy, więc raczej prawdopodobne, że nie kręcą http://www.credoton.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

 

Jaka powinna być optymalna dawka na 1 ha wapna z  firmy polcalc ? Chodzi mi o kredę ? Ziemia lekka


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

O optymalnej dawce trzeba rozmawiać znając aktualne pH, wartość do jakiej chcesz dobić i jakie rośliny chcesz uprawiać...


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

Czy Ktoś odważy się zrobić analizę porównawczą kredy Polcalc z Lubienia Kujawskiego  i Ecogranu (Wapniaka Koszelowskiego) z Kornicy

Który nawóz jest wart pieniędzy , jakie za nie żądają sprzedawcy?

Parametry podobne ale pochodzenie różne.

Polcalc to mielona skała wapienna a Wapniak Koszelowski to naturalna kopalina o właściwościach chemicznych i fizycznych lepszych niż Polcalc a występujących w naturze bez żadnej obróbki przemysłowej.

Przy porównywalnej cenie zakupu ku któremu produktowi się skłaniać?

Nawozy , przynajmniej patrząc na specyfikację są bardzo podobne. Którego zakup będzie bardziej racjonalny rolniczo i ekonomicznie ?

Różnica jest w technologii produkcji i składzie chemicznym z przewagą dla Ecogranu.

Edytowano przez Ainat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

ile zastosować wapna polcalc jeśli mam ph na poziomie 6?

Na stronie polcalc zalecają zastosować wapno zaraz po siewie rzepaku czy można to zrobić jeśli rzepak bedzie opryskany na chwasty doglebowo metazanexem i comandem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jeśli masz Ph na poziomie 6 to tak do 500kg/ha do podtrzymania pH. Ja bym dał przed siewem żeby wymieszać z glebą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

Wychodzi na to ,że Polcalc nie jest kredą gdyż jest to wapno typu 04,05 a kreda jest typu od 06a do 09a.

Jeżeli tak jest to Polcalc jest mieloną skałą wapienną.

Znowu nas robią w bambuko , b.dobrej jakości mielona skała wapienna w Morawicy kosztuje 20 zł/tona a granulowana Polcalc ok.400zł. Fajna przebitka!!

Mocno karzą sobie za granulację i marketing płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj