Skocz do zawartości
AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wapno
stempos1980    45

Koledzy ja się zgodzę z wami ale nie wiem iak inne wapna granulowane wychodzą ale po zawiezieniu próbek wapna granulowanego koszelowskiego i kórnickiego do instytutu w Skierniewicach o wyszło z lepiei jak wapno pyliste niby z morawicy tak zapewnial dostawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    592

ja kupiłem w tym roku tira (24 tony wapna granulowanego). Wielu tu się smieje, od wieśniaków wyzywa itp, a ja to zrobiłem z kalkulatorem w ręku z pełną premedytacją.

Dlaczego? dlatego ze dużo prościej mi to było posiać i wbrez pozorom taniej niż wapno granulowane.

bo sam posiałem bez niczyjej pomocy, sprzętem który mam, bez usługi, która u nas w tym roku była problematyczna.

Miałem kaprys - wjechałem i posiałem na 4ha po jęczmieniu i natychmiast zrobiłem podorywkę, miałem kaprys wjechałem na 11ha po rzepaku i zrobiłem podorywkę natychmiast. Miałem kaprys to ostatni BB rzuciłem na ziemniaczysko - 1ha i od razu posiałem pszenice. Przy usłudze nikt nie chciał przyjezdzac na takie kawałki, dopiero na cały areał, ale moze za miesiąc, może za półtora.

Za dwa lata przy ponownym wapnowaniu będę jeszcze raz liczył, może kupię jakiś używany rozsiewacz do wapna i bede siał sypkie w cenie 70zł bo takie mam oferty u mnie na podwórku albo po raz drugi kupię granulat po 317 i bede siał zwykłym rozsiewaczem do nawozu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    432

Nie zmienia to faktu że rozsiałeś tylko 24 tony na aż 16 ha.... Za te pieniądze kupił byś 3 tiry po 24 tony tego po 70zł i 3 razy wynajął byś rozrzutnik plus załadunek po 600zł od tira. I w rachunku końcowym zostało by Ci 700zł w kieszeni i nie zapalał byś ciągnika. Ja tak to liczyłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    592

rozsiałem 24 tony na 32ha, i robiłem to jak miałem kaprys, co z tego ze ty zrobiłeś to 700zł taniej? jak ja nie miałem w zasięgu ręki usługi która będzie wykonana w czasie kiedy mi jej potrzeba?

Kiedyś rozważę zakup czegoś ala rcw ale to za 2 lata najszybciej :) poki co pH na poziomie 6 nie wymaga ode mnie jakichś gwałtownych ruchów, już za 1.5 miesiąca będą kolejne próby.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    432

Ja nie zrobiłem tego 700zł taniej - zrobiłem to 5000zł taniej już uwzględniając większą czystość granulatu... Wcześniejsze porównanie zrobiłem dla tira granulatu i 3 tirów sypkiego plus rozsiew. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    592

ciesze się :) twoim szczęściem. Zabrałeś chociaż żonę i dzieci na fajne wakacje za te 5tys?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    592

no widzisz :) trzeba było, my bez takiej napiny przynajmniej byliśmy na super wakacjach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    45

Koledzy nieraz przy wapnie pylistym bo jest problem ze sprzętem do wysiewu bo jak ktoś ma małe gospodarstwo to ciężko mu kupić większą siewke do rozsiania pylistego a tym bardziej jak potrzeba niewiele tego wapna na ha a nie na każdej wsi ludzie sobie nawzajem pożyczają maszyny bo żyją sami sobie i każdy sobie radzi jak może.takie są realia życia na wsi niestety.sam się osobiście przekonałem jak to jest jak zamieszkałem u teściów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    592

Podaj wyniki analizy jak będą bo sam jestem ciekawy. Bo chciałem wypróbować te wapno

Powinny być początkiem marca, w 2016 brałem próby w połowie lutego i w tym chce zrobić podobnie, żeby porównywać jabłko z jabłkiem.

Koledzy nieraz przy wapnie pylistym bo jest problem ze sprzętem do wysiewu bo jak ktoś ma małe gospodarstwo to ciężko mu kupić większą siewke do rozsiania pylistego a tym bardziej jak potrzeba niewiele tego wapna na ha a nie na każdej wsi ludzie sobie nawzajem pożyczają maszyny bo żyją sami sobie i każdy sobie radzi jak może.takie są realia życia na wsi niestety.sam się osobiście przekonałem jak to jest jak zamieszkałem u teściów.

u mnie na wsi nikt nie ma rcw czy jemu podobnego rozsiewacza z tego co wiem :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    432

a najgorsi są ci nowobogaccy tak im się wydaje ale paza robotą świata nie widzą

Ekonomia i tyle, nikomu z nieba nie leci. Są u nas rolnicy co mają posadki prezesów i tacy mogą się bawić w wapna granulowane, obornik granulowany, humusy i inne wynalazki, tylko ich nie obchodzi że kupili by te 10 ton pszenicy za to co w nią włożyli, ale najważniejsze że mają najładniejsze zboża we wsi i tylko to się liczy. Yacenty - co do pracy - to Ty latałeś z siewką po polach nie ja więc nie wiem kto się bardziej zawzina - narobiłeś się i drożej zapłaciłeś za kilogram CaO - nie widzisz tego, ważne że pojechałeś na wakacje ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    4

Też myślę kupić w tym roku granulowane, pyliste minimum cały tir, a na co mi tyle na niecałe 5h? Więc nie każdy ma wybór w przypadku wapna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a1fe26c2    36

Każdy robi jak chce i wydaje pieniąze na co chce. Yacenty, kupiłbyś 50 ton wapna po 400 zł/t? Mnie na taki luksus stać, ale skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Wieśniak, to mieszkaniec wsi i to określenie nie jest obraźliwe. Mieszkańcy miast zazwyczaj nie kupują wapna węglanowego, czy magnezowego. :)


Też myślę kupić w tym roku granulowane, pyliste minimum cały tir, a na co mi tyle na niecałe 5h? Więc nie każdy ma wybór w przypadku wapna

 

Wapno chcesz rozsiewać na godziny (5h)? Zazwyczaj wapno sypie się na hektary (ha) a i to zależy od pH gleby i jej rodzaju.


Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    45

Właśnie tak jest ze nikt ci nie przywiezie 5 czy 6 ton wapna pylistego tylko całą brykę 24 ton więc jest problem i trzeba kupić granulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    4

Nie wyłączyłem autokorekty w telefonie więc mi poprawiło z 5ha na 5h :/
PH 3,8 gleba klasy VI,lekka i piaszczysta. Wszystko to łąki które wapna nie widziały 40 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    432

Właśnie tak jest ze nikt ci nie przywiezie 5 czy 6 ton wapna pylistego tylko całą brykę 24 ton więc jest problem i trzeba kupić granulowane.

U handlarze nawozów mający własne tiry zwożą wapno na hałdy tak jak węgiel, jedziesz przyczepką samochodową i kupujesz 200kg pod warzywka jak potrzeba, możesz zamówić 10 ton z rozsianiem. Mam dostęp do jeszcze tańszej kredy z mazur, nie bawię się w te po 70 czy 100zł, jak spadnie mi magnez to dopiero zainwestuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    45

Kolego ale nie wszędzie są te handlarze bo w naszym rejonie jest zanik takich handlarzy bo króluje wapno granulowane po składach nawozowych bo większości wolą kupic granulowane.żadko kto jnwestóje w pola bo króluje produkcja pod osłonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    432

U nas też tego nie było, ale zgadało się z jednym , wyczuł w tym interes i wozi. Każdy jest zadowolony - on sprzedaje więcej a rolnik kupuje ile chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    4

U mnie w sumie albo wap-mag albo w ogrodniczym po 1zł za kilogram. Na jednym składzie mają wapno luzem po 100zł/t ale to wygląda jak żwirek dla kota a nie wapno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a1fe26c2    36

Czego szukasz? Przecież potrzebujesz wysypać ponad 4 tony wapna węglanowego na hektar łąki. Akurat wyjdzie jeden duży samochód.


Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    592

Każdy robi jak chce i wydaje pieniąze na co chce. Yacenty, kupiłbyś 50 ton wapna po 400 zł/t? Mnie na taki luksus stać, ale skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Wieśniak, to mieszkaniec wsi i to określenie nie jest obraźliwe. Mieszkańcy miast zazwyczaj nie kupują wapna węglanowego, czy magnezowego. :)

jakbym potrzebował 50ton wapna granulowanego to bym liczył inaczej, bo wtedy pewnie by mi zostało na własny rozsiewacz, a że potrzebowałem 15ton to kupiłem granulowane, bo ni jak się excel nie zapinał aby zrobić inaczej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    4

Czego szukasz? Przecież potrzebujesz wysypać ponad 4 tony wapna węglanowego na hektar łąki. Akurat wyjdzie jeden duży samochód.

Zgadza się że potrzebuję 20 ton ale za to co puste na samochodzie też trzeba zapłacić nie pamiętam już jaka to kwota. I najważniejsze, nie tak łatwo rozsiać 20t wapna pylistego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez blabla
      Witam, mam pytanie odnośnie nawożenia pola nawozami mineralnymi przed założeniem plantacji truskawek. Truskawki sadzę na przełomie maj-czerwiec, obornika nie rozwoziłem. Na wiosnę mam jeszcze zwapnować ziemię. Pole ma 70 arów. Jaki polecacie nawóz w postaci granuli ?


    • Przez Rolnikix
      Witam
      Zamierzam w tym roku ściąć ok 5-10ha słomy u siebie, praktycznie pierwszy raz, i zastanawiam się co najlepiej zastosować na drobno pociętą słomę? I nie chodzi mi tutaj o uprawę pola, a nawóz/oprysk który pomoże szybkiemu rozkładowi słomy i przyswajaniu jak największej ilości składników w niej zawartych do gleby bez powstawania oczywiście pleśni i innych niekorzystnie wpływających na strukturę gleby czynników.
      Myślałem nad zastosowaniem mocznika w ilości 100kg/ha, jednak obiło mi się o uszy że są o wiele lepsze substancje/nawozy korzystniej wpływające na glebę.
      Proszę o swoje spostrzeżenia i porady na ten temat.
    • Przez ADAM10121997
      Witam moje gospodarstwo opiera sie na produkcji roślinnej(głownie zboże). 
      Posiadam pewien dylemat co do płodozmianu na swoim gospodarstwie. 
      No własnie, pszenica się najbardziej opłaca, ale myślę ze nie można jej siać rok w rok w jednym miejscu, słyszałem, że przez to niszczy się ziemia .Dlatego moje pytanie brzmi jaki stosować płodozmian aby jak najbardziej optymalnie wykorzystać areał, żeby mieć zyski przy czym nie niszczyć ziemi.? Od razu mówię, że nie sieje rzepaku ponieważ nie mam odpowiedniego kombajnu, ale może w przyszłości..
      Piszcie jak u was wygląda ta sprawa:)
    • Przez viking
      Witam,
      Z racji kiepskiej deszczowej pogody nie zdążyłem do tej pory wyrównać pole po orce i zwapnować.
      Gleby jest bardzo kwaśna i wymaga pilnego odkwaszenia.  
      Jakie byłoby najlepsze wyjście z tej sytuacji, rozrzucić teraz wapno granulowanie ręcznie na 1 h. czy poczekać na lepszą pogodę, ewentualnie jak przyjdą mrozy i wtedy rozrzucić rozsiewaczem ?
×