Skocz do zawartości
AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ksawery    26

Polcalc dobre wapno moim zdaniem, bardzo latwo sie rozpuszcza i rozkłada. Rozsiewa sie dobrze chyba, ze big bagi dlugo stoją i zawilgotnieje to się w rozsiewaczu czasem zmieli i zawiesi.

pawel885    380

A czym wapnowane było wcześniej? PH nie jest złe,może warto trochę magnezowego rzucić to magnez uzupełni i coś tam zwiększy pH

yacenty    567

Magnez bardzo wysoki w analizach
Wapno sypkie z Wojcieszowa 50% to było ostatnio w dawcę 3tony ha

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

a czemu chcesz  brać tak drogie wapna ?

oba jakościowo bardzo dobre tylko ta cena

nie lepiej wziąć coś sypkiego ?

asharot    176

Polcalc dobre wapno moim zdaniem, bardzo latwo sie rozpuszcza i rozkłada. Rozsiewa sie dobrze chyba, ze big bagi dlugo stoją i zawilgotnieje to się w rozsiewaczu czasem zmieli i zawiesi.

Jakim rozsiewaczem siejesz to wapno, na taśmę?

ginek    0

jestem producentem wapna granulowanego (maczka wapienna ) bardzo konkurencyjene ceny zapraszam do wspolpracy 667481041

mariuszd93    489

coś więcej napisz, z czego to produkujesz? jakie parametry? Jakie opakowania? czy luzem? skąd jesteś?

ginek    0

jestem z okolic Czestochowy , produkuje to z Mączki wapiennej   sklad - Zawartość węglanu wapnia  CaCO3 :  93-98% Zawartość magnezu MgCO3:  < 5%

Reaktywność całkowita : 100%   uziarnienie - 2-6 mm  opakowanie BIG BAG 

mariuszd93    489

reaktywność 100??? Ciekawe , ale teź niewiarygodne... Kruszona czy mielona ta mączka? jaka to odmiana wapna? no i trochę daleko. Jak z transportem? Jaka cena?

ginek    0

maczka mielona ,,Wapno węglanowe granulowane,, surowiec jak do wapna polkalk  cena na miejscu 1t/360zl

damianzbr    988

To drożyzna, pomijając już fakt że bez sensu jest kupowanie wapna granulowanego bo jest 3 - 4 razy droższe od surowca z którego produkujesz ten granulat, to na podlasiu gdzie są złoża kredy piszącej na zakładzie granulat kosztuje 300 - 320 zł.

Pewnie nie powiesz, a na pewno już nie szczerze ale zapytam. Ile kosztuje maszyna do granulacji i jaki jest jej koszt eksploatacji. Bo nie wieżę że 280 zł/t to masz koszt energii, worka i jakiś komponentów o ile ich się używa typu lepik. 50 zł/t cena surowca i tylko 50 zł/ zarobku.

ginek    0

proponuje samemu produkowac lub kupic u konkurecji pozdrawiam :) to nie biuro informacji

mariuszd93    489

jestem producentem wapna granulowanego (maczka wapienna ) bardzo konkurencyjene ceny zapraszam do wspolpracy 667481041

cena na miejscu 1t/360zl

Bardzo konkurencyjne  ceny?  bez żartów...

jestem z okolic Czestochowy , produkuje to z Mączki wapiennej   sklad - Zawartość węglanu wapnia  CaCO3 :  93-98% Zawartość magnezu MgCO3:  < 5%

Reaktywność całkowita : 100%   uziarnienie - 2-6 mm  opakowanie BIG BAG 

Masz  na  ten skład i reaktywność   jakieś potwierdzenie  ? Kto  robił analizę? wstaw  skan analizy .

Jaka  to odmiana  wapna? jako producent powinienes chyba  wiedziec  o co pytam , a nie  piszesz że  wapno  węglanowe 

na podlasiu gdzie są złoża kredy piszącej na zakładzie granulat kosztuje 300 - 320 zł.

W  Kornicy  granulat  w  BB kosztuje 260 zł  netto [8% VAT ]

TEVEZ    3

Gościu jest z miejscowości Szczyty, w tamtych okolicach Działoszyna / Raciszyna
od zawsze kombinowali z wapnem, nieraz ich ludzie z podwórka pogonili za jakość wapna.

damianzbr    988

Orientujecie skąd np. taki Polcalc bierze wapno na granulaty?

Czasem nie z mielenia skały? 04a, a typowa kreda np. z mielnika ma nazwę wedle rozporządzenia 06a.

Pod mikroskopem kreda zupełnie inaczej wygląda niż pył mielonej skały.

proponuje samemu produkowac lub kupic u konkurecji pozdrawiam :) to nie biuro informacji

Kupuję wapno nie granulowane, jeśli takim dysponujesz możesz przedstawić ofertę, nie zamierzam takiego produkować, zapytałem retorycznie bo z góry zakładałem że nie powiesz, ale nie mówiąc dajesz innym dużo do myślenia, czy oby słusznie postępują płacąc za granulat 360 zł/t skoro tylko minimalna część tej kwoty stanowi wartość wapna.

mariusz już po tyle w kornicy można kupić?

A nie mówiłem że dobry biznes na tym robią skoro w przeciągu 1,5 roku staniało już o 60 zł. Bo jak opuszczają cenę to chyba mają z czego, do interesu przecież nie dokładają.

Tomek90    196

W  Kornicy  granulat  w  BB kosztuje 260 zł  netto [8% VAT ]

Przy jakiej ilości??

Ecogran taniej. 

mariuszd93    489

przy ilości 24 tony. Mają tam 2 frakcje (grubość granulatu) cena na teraz 260 - 280 zł netto. Moźliwe źe w sierpniu podroźeje, bo sezon. Na teraz taka propozycja . Oczywiście bez transportu.

Tomek ECOGRAN   to własnie produkt  z Kornicy -Koszelowa ...

Edytowano przez mariuszd93

Tomek90    196

Mi przy 2 autach powiedzieli 280.

Ecogran produkt z kopalni obok z koszelówki zgadza się ale cena jestmniejsza niniż za Wapniak Kornicy.
Mielnik chyba nie ma granulatu?

damianzbr    988

Mielnik też robi granulat ale nie w mielniku. Od miesiąca zaczęli eksploatować złoże w okolicach kornicy i tam albo (już nie pamiętam) gdzieś nie daleko przewożą towar i granulują. Oraz cały czas mieli dostępny granulat ale pochodzenia niemieckiego. Wczoraj gadałem na pokazach rolniczych z nimi bo mieli swoje stoisko.

mariooo    0

a nie lepiej przeprowadzić badanie gleby i na tej podstawie stwierdzić ile tego wapna jej potrzeba? w każdej większej firmie sprzedającej nawóz prowadzone są takie usługi...

asharot    176

Już sobie wyobrażam wynik robiony w takiej firmie.

Edytowano przez asharot

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez blabla
      Witam, mam pytanie odnośnie nawożenia pola nawozami mineralnymi przed założeniem plantacji truskawek. Truskawki sadzę na przełomie maj-czerwiec, obornika nie rozwoziłem. Na wiosnę mam jeszcze zwapnować ziemię. Pole ma 70 arów. Jaki polecacie nawóz w postaci granuli ?

• Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Zamierzam w tym roku ściąć ok 5-10ha słomy u siebie, praktycznie pierwszy raz, i zastanawiam się co najlepiej zastosować na drobno pociętą słomę? I nie chodzi mi tutaj o uprawę pola, a nawóz/oprysk który pomoże szybkiemu rozkładowi słomy i przyswajaniu jak największej ilości składników w niej zawartych do gleby bez powstawania oczywiście pleśni i innych niekorzystnie wpływających na strukturę gleby czynników.
      Myślałem nad zastosowaniem mocznika w ilości 100kg/ha, jednak obiło mi się o uszy że są o wiele lepsze substancje/nawozy korzystniej wpływające na glebę.
      Proszę o swoje spostrzeżenia i porady na ten temat.
    • Przez ADAM10121997
      Witam moje gospodarstwo opiera sie na produkcji roślinnej(głownie zboże). 
      Posiadam pewien dylemat co do płodozmianu na swoim gospodarstwie. 
      No własnie, pszenica się najbardziej opłaca, ale myślę ze nie można jej siać rok w rok w jednym miejscu, słyszałem, że przez to niszczy się ziemia .Dlatego moje pytanie brzmi jaki stosować płodozmian aby jak najbardziej optymalnie wykorzystać areał, żeby mieć zyski przy czym nie niszczyć ziemi.? Od razu mówię, że nie sieje rzepaku ponieważ nie mam odpowiedniego kombajnu, ale może w przyszłości..
      Piszcie jak u was wygląda ta sprawa:)
    • Przez viking
      Witam,
      Z racji kiepskiej deszczowej pogody nie zdążyłem do tej pory wyrównać pole po orce i zwapnować.
      Gleby jest bardzo kwaśna i wymaga pilnego odkwaszenia.  
      Jakie byłoby najlepsze wyjście z tej sytuacji, rozrzucić teraz wapno granulowanie ręcznie na 1 h. czy poczekać na lepszą pogodę, ewentualnie jak przyjdą mrozy i wtedy rozrzucić rozsiewaczem ?