Skocz do zawartości
AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wapno
mariki1234    0

W 100 gramach pszenicy jest średnio 16-17mg wapnia więc coś tam tego wapna potrzebuje do wzrostu,ale tak jak napisał kolega Damian bez wapna w kwaśnej ziemi plon będzie słaby bo roślina jest głodzona i nie potrafi pobrać wystarczającej ilości składników odżywczych i minerałów.Optymalne ph dla pszenicy jak się nie mylę to 6,5-7.2.Więc musisz wysiać sporo wapna węglanowego 50%CaO w zależności od rodzaju gleby 3-6 ton na h i wymieszać to koniecznie z ziemią. 

damianzbr    977

Ale w podorywce, czy na głęboko go zaorałeś, jeśli tak to moim zdaniem bez sensu, jednak temat nie o tym. Jeśli bez mieszania agregatem i zaorany w podorywce możesz od razu, jeśli na zaorany głęboko też możesz od razu a nawet wymieszać ją agregatem. Priorytet to to aby jej nie zaorać razem z obornikiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Orka gdzieś na 20 cm będzie pod trawę która będziemy siać jesienią. Chcę dać krede bo kupiliśmy niedawno ten kawałek i prawdopodobnie wiele lat nie widział on wapna. Nie wiem tylko czy mieszać ja z ziemią czy dać po siewie, bo na stronie polcalc wyczytałem że krede granulowana lepiej jest nie mieszać...

Ja kupuję kredę granulowaną CALGRAN Granulacja 2-5 mm Zawartość : węglan wapnia CaCO3 - 94 % , tlenek wapnia CaO 53 % Bardzo dobrze się rozsypuje Nie pyli Jest lekko wilgotna i szybko się rozpuszcza 

Szymi40    373

Te wapno [kredę]  kupujesz w  big bagach  czy luzem  ?   jaka cena  ? 

Zamawiałem z Tarnowskich Gór ale kierowca mówił że  to odbierał z Działoszyna Więc poszukałem w necie i znalazłem o wiele taniej. Następny transport będzie na wiosnę ale zamówię już bez pośrednio z Działoszyna.

thug    196

coś mi tu zalatuje za tanio jak na kredę trzebaby zadzwonić jutro

tktomek74    2

koledzy a kiedy najlepiej wysiać coś takiego jak wapniak koszelowski , cena chyba ok. 420 zł i czy jest sens ?

dachu127    77

W Działoszynie jest po 450 brutto przy odległości ok 200km. ktoś może się wypowiedzieć na temat tej firmy?

damianzbr    977

A to co ja stosowałem jaka reaktywność? Myślę że podobna. Dużo taniej to znaczy ile? Podaj miejsce produkcji i cenę na zakładzie, km sam sobie obliczę. No i weź mi jeszcze powiedz coś o konsystencji nordkalk standart cal? Czy można go przewieźć luzem na patelni czy tylko cysterna lub worki?

Tak pytam bo nie miałem do czynienia nordkalkami więc nie mogę stwierdzić czy się z tobą zgadzam czy też nie. ;)

thug    196

stosuję to kilka lat  konsystencja jak to kreda nie może zamoknąć jeśli chodzi przewóz oczywiście że patelnia tak jak do mnie przywożą 93 zł tona z dowozem zamawiałem w firmie osadkowski

damianzbr    977

No dobra powiem o co mi chodzi. Mówisz da się je wieźć patelnią. Więc albo jest mokre albo nie ma konsystencji jak to z Działoszyna czyli mąka/cement.

Jeśli nie ma takiej konsystencji na pewno jest gorsze gdyż nie posiada porównywalnej reaktywności. Jeśli konsystencja jest identyczna a towar nie ,,pływa,, po samochodzie musi być nawilgocony więc w 1t tego towaru mamy np. 80-90 % wapna reszta woda. Stąd też może wynikać ta różnica w cenie.

Teraz pytanie co faktycznie taniej wychodzi jedna tona towaru w której jest 1 t wapna, czy jedna tona towaru w której jest ileś % wapna i ileś % wody. Bo wraz może być tak jak mówisz że nordkalk wyjdzie taniej. Ale sprawdzić to raczej nikomu się nie będzie chciało, brać ważyć suszyć w piekarniku itd. a i tak nie mamy 100% pewności że cała partia jest równomiernie wilgotna.

rolniku360    69

Ile tego nardkolaka na hektar prZy zakwaszeniu do 4 ph bo ja daje co dwa lata pół tony koszelowkiego pod agregat i ph jest w granicach 6 A że doszło trochę nie użytku chce wypróbować coś nowego może i tańszego

mj23    3

Z 25 ton na h bez gwarancji, że podniesie Ph chociaż o 0.5. Dobre na budowę dróg a nie na pola uprawne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się