AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15347

Ja kupiłem wapniak kornicki po 480 zł/t, sypnę po 500kg na ha, zobaczę co to warte. Ma zaletę że w papierowych workach to jest suche i nie płaci się za wilgotność.

 

Ja kupiłem wapniak kornicki po 480 zł/t, sypnę po 500kg na ha, zobaczę co to warte. Ma zaletę że w papierowych workach to jest suche i nie płaci się za wilgotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

No własnie produkt wygląda dobrze jeżeli chodzi o parametry, napisz jak to się sieje i jakie ma granulki .

 

Kreda ma roznej wilekosci granulki od dużych do małych. Wysiewa sie w maire dobrze. Wysiewałem dwutalerzowym rozsiewaczem. Ustawiłem duzy otwor i szybszy bieg i szło dobrze. Bo jak za mały otwor to potrafi sie czasami zawiesic bo smigiełka rozkruszaja granulki. Ale jak ktos ma kosa albo Motyla z tasma to bedzie szło po byku. Jak mowie rozsiewałem PROMAREM dwutalerzowym i wysiałem niecałe 500 kg na 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Wapno granulowane

Grade I Extra, Wapno węglanowe 88

 

Dane chemiczne:

Weglan wapnia 88%

Węglan Magnezu 5%

Woda <5%

Tlenek Krzemu 1,5%

Tlenek Zelaza 0,20%

Tlenek Wapnia 55%

Raktywność >80%

Naturalne czyste wapno pochodzące ze złóż algowych

Cena 750zł za tonę

 

Co myślicie o tym towarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

MOżliwe u mnie jest po 510 zł/t grade I a grade i extra po 550 a różnią się tylko tym że extra ma mocniejsze granulki nie rozpadają się tak w rozsiewaczu.

ale cena 750 zł/t to już przesada.

Pamiętam jakiś czas temu jak wchodziło to wapno to kosztowało po 360 zł :) nie wiem ćo im tam podrożało żeby o 200 złotych podnieść ceny w ciągu 3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

jak to co podrożało???? Popyt się zrobił to i cena w górę...

teraz jak nigdy modne zrobiło się wapnowanie pól, a to napędza ceny....

w rzeczywistości to nie wiem czy ten produkt jest wart więcej jak 200zł/tona...:/:/:/

też sieje to wapno GRADE IV o ile pamiętam 65% wapnia i płacę 580zł/tona...

ale co mam zrobić skoro pod zasiewy potrzebuję ok 3 ton (przeważnie daję dawkę 200kg/ha) a nie mam w pobliżu dostawców którzy posiadają ten produkt..:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Wapnowanie tak, zrobiło się popularne i dobrze, tylko że ja z granulek przestawiam się na pyliste. Jest o wiele tańsze a takiego wapna jest do wyboru.

A granulki wysiewałem z przymusu bo rozsiewacza do wapna nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Właśnie popatrzyłem w starszych postach ceny i faktycznie przegięcie. "U Ciebie" tzn. gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Pomorze okolice słupska, a te wapno Grade jest importowane z niemiec z Rugi dzwoniłem do bezpośredniego importera na Polskę jakiś niemiec co po polsku gada ale o zakupach u niego nie chciał gadać. U mnie rozprowadzają to HaGe polska i ProCam Agronomia.

A zakłąd produkujący jest niedaleko Sasnitz może kiedyś by do nich uderzył z zakupem

Edytowano przez sim0n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a wapniak kornicki dobrze skuteczny jest ? i mozna by go dac teraz na zime po orke bo na wiosne by poszla kukurydza jak szybko dziala wapniak bo ziemia ejst kwasna i trzeba szybko odkwasic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Ja teraz będę dawał kornicki pod talerzówkę co na wiosnę będzie obornik, po przyoranym łubinie i przelecę talerzówką i pogłównie na jęczmień ozimy pod koniec października. I się zobaczy co to za wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Nie jestem specem ale wapniak kornicki i grade to prawie to samo (kreda granulowana) działa bardzo szybko, bardzo dobrze się rozpuszcza w wodzie. Ale jeśli masz bardzo kwaśne gleby to nie spodziewaj się cudu, książkowo wapno jest w stanie podnieść ph gleby max o 1 stopień w ciągu okresu wegetacyjnego. No i na koniec radzę się pomęczyć i poszukać dobrego zwykłego wapna. Na ulotce wapna grade sam producent przyznaje "do stosowania interwencyjnego" bo tak naprawdę znajdziesz wapno o identycznych parametrach w formie pylistej za 120-140 zł/tona więc po co płacić po 550 czy więcej za granulki?

Zalecenia co do stosowania granulek to od 200 do 1000 kg/ha a pylistego powyżej 1000kg a dlaczego? bo pyliste powinno się stosowac na ścierń aby dobrze przemieszać z glebą i równomiernie rozmieścić w profilu glebowym a granulki są do stosowania pogłównego i pozostają na powierzchni i nie są w stanie nawet dobrze rozpuszczone przeniknąć aż tak głęboko w profil (lub granulki stosowane przedsiewnie, czego nie polecam ze względu na niekorzystne reakcje z innymi nawozami, no chyba że nie stosujesz nawożenia pod korzeń :) ).

Podkreślam specem nie jestem to jest moja opinia niech ktoś mnie poprawi a i ja się czegoś nowego dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

witam.

wziąłem w dzierżawę 2 ha bardzo kwaśnej ziemi od paru dziesięciu lat nie wapnowane i chcę zasiać kuku na ziarno jak myślicie będzie coś z tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Witam. Co sądzicie o tym produkcie . Ten dystrybutor jest najbliżej mnie. Agronom co sądzisz o tym wapnie?

Chcego używać co roku w nieielkich dawkach po 300-400 kg/ha pogłównie. Wapno nie było dawane już długi czas co najmniej 15 lat

EKO-GRAN EXTRA

 

Wapno nawozowe odmiana 01 - granulat

 

Zawartość CaO 90%

Postać: Granulat, frakcja 2 – 5 mm – nie zawiera części pylistych

 

Dzięki odpowiedniej granulacji daje się odpowiednio roziewać na polu bez ”efektu pylenia”

EKO-GRAN EXTRA znacznie poprawia odczyn gleby i dostarcza wapń dla wszystkich rodzajów gleb praktycznie w bardzo krótkim czasie po wysiewie, dzięki formie tlenkowej nawozu.

Doskonale reaguje z glebą w wyniku czynników atmosferycznych, co powoduje bardzo szybką przyswajalność.

 

EKO-GRAN EXTRA jest to wapno nawozowe w postaci tlenkowej zgranulowane które poddane specjalistycznemu procesowi granulacji przeznaczone jest do stosowania głównie na glebach średnich i ciężkich, gdzie wymagana jest szybka poprawa odczynu pH.

EKO-GRAN EXTRA jest nawozem zawierającym wysoką dawkę CaO i dlatego należy unikać przewapnowania.

 

Pozdrawiam

 

Gdzie można kupić to wapno i w jakiej cenie

 

Bestelli zdecydowałeś się na ten produkt

 

Agronom_Kujawy

we wcześniejszych postach pisałeś że wapna tlenkowego nie da się zgranulować co więc powiesz o wapnie j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1362

Co sądzicie o kredzie kredcal z firmy pol-lux? To to samo co waniaki koszelowski i kornicki? Bo zadaje się ze pochodzi z tego samego miejsca. Nadaje się na posypanie pszenicy pogłównie?

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu akurat na wiosnę? Najlepiej to by było dać coś teraz a nie na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

witam pytanko czy na użytki zielone (tj łaki pastwiska ) kredę lepiej rozsiać teraz czy wiosna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Lepiej teraz. Nie ma ryzyka wypłukania, chyba że przez zime na tej łące płynie rzeka :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj