AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesmag    54

@asharot-najlepsza rada-kupuje to się w sklepie nasiennym-tam gdzie środki ochrony,nasiona,po prostu sklep ogrodniczy-rolniczy.

szczypta ziemi na płytkę,kilka kropel płynu,i za kilka sekund(no ciut dłużej)i już masz kolor płynu zmieniony i porównujesz-prosta sprawa-proste rozwiązania zawsze najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

ten przyrząd z allegro bo znajomy go ma i jak na własne potrzeby jest w sam raz niczym nie ma różnicy w pomiarze płytką czy tym przyżądem. Z tego co mi inni mówili ale sie zobaczy zrobie próbe tym przyrządem i tą płytką i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Wap-mag stosowałem w tamtym roku w dawce 500kg/ha na pole bardzo zakwaszone, nie spr ph bo wiedziałem że jest marne, rozsiałem je przed orką zimową na gleby klasy II,III i IV. Kompleks pszenno buraczany. Niestety po pierwszym roku efektów żadnych nie zauważyłem więc rozsiewam jutro wapno budowlane 1t/ha oraz węglanowe około 2t/ha


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

dałeś go 500kg to pewnie że nie zauważyłeś różnicy-było go za mało znacznie,druga sprawa działa to wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A ja wczoraj zastosowałem podobne wapno 27% wapna i 16% Magnezu, w dawce 500kg/ha. Na worku piszę że max 350, więć jak dałem 500 to powinno być ok, bo siałem je pod rzepak. W tym nawozie część wapna jest w postaci tlenku wapnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

zrozumcie-to są dawki roczne przy właściwym PH-dla danej gleby-stosuje się to jako nawóz-czyli dla uzupełnienia rocznego zapotrzebowania dla danej rośliny

czy wapno budowlane nie wychodzi za drogo w stosunku do polowego?czym to rozsiewać-bo masz to w całej wsi tylko nie na polu-nawet niewielki wiaterek gdy jest,druga sprawa trochę sobie pokaszlesz ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

własnie dzisiaj mam to wapno w granulacie. I czy mogę tak zrobić ze rozsieje to wapno po orce i wymieszać je a za 3 tyg siew???? bo już orkę robię. Czy może jakoś inaczej to wapno rozsiać???? dzieki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo90    1

witam

mam pytanie czy można stosować wapno granulowane na wiosnę na zboża ozime pogłównie a jak tak to w jakiej dawce żeby coś zadziałało a po żniwach mam zamiar zastosować wapno kopalniane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Witam,mam zamiar zakupić kredę Koszelowską jako nawóz wapienny do odkwaszania pola,podają że działa bardzo szybko,mała dawka i atrakcyjna cena.Mam pytanie czy ktoś ją stosował i jakie są o niej opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trigo    0

U nas stosowaliśmy Wapniak Koszelowski, rzeczywiście szybko działa i jesteśmy z niego zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trigo    0

jeżeli kreda koszelowska i wapniak koszelowski to to samo (ale chyba tak) to na wiosnę 210zł/t z przywozem na miejsce od handlarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trigo    0

370 za tonę, dużo. Ja brałem duże worki po 500kg i cena wczesną wiosną była 210-240. jednak wapno jest za dobre by z niego zrezygnować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trigo    0

To jest normalne wapno kredowe o numerze 07a (ten numer potwierdza że to jest nawóz kredowy).

Kreda posiada reaktywność 98-99 %. Kreda zawiera około 95% CaCO3 co daje około 45% CaO.

nie wiem czy to jest forma granulowana czy nie,

Edytowano przez trigo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja też wapniak stosuje pod buraki i cebule i jestem zadowolony różnice widać gołym okiem ;)


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trigo    0

co do tej ceny co podałem wcześniej (za wapniak koszelowski) może ja ześwirowałem i podałem cenę jednego worka 500kg, bo cena lekko ponad 200zł/t jest trochę niemożliwa (sprawdzę to). obecnie widziałem cennik z 520zł/t Ecogran.

 

Podsumowanie:

sprawdziłem cenę i na wiosnę kupowaliśmy Ecogran 420zł/t z przywozem na miejsce, od pośrednika.

kreda jest granulowana, dobrze się rozsiewa, szybko działa i jest widoczny efekt.

przepraszam za wprowadzenie w błąd z tymi informacjami o 200zł/t, tak dobrze to nie ma ;)

życzę tanich nawozów

Edytowano przez trigo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

w Koszelówce tona w workach kosztuje 370 zł,a inna firma z tego samego złoża sprzedaje po 320 gruby granulat i po 220 sypkie w workach.Ceny na wczoraj,dzwoniłem bo zamierzam zakupić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj