AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

mariuszzz    50

No i co z tą próbką..

Dobrze wygląda! Kamieni dużych nie ma, kilka małych ziaren. Znając życie jakieś cwaniaki zgranulowały Radkowit Premium.

Można wiedzieć gdzie i za ile Pan to kupił? Kto jest producentem? Jak się produkt nazywa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cibox    0

Dostałem próbkę takiego czegoś. Co sądzicie? Kamienia nie za dużo. Po rozpuszczeniu taka klejka "papka", nawet przez sitko nie chciało uciekać.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

No normalne wapno dolomitowe tyle ze zgranulowane 30% wapna i pewnie z 90% reaktywnosci wiec sypac trzeba ostro 

Jaka cena tego ? 

Nie lepiej ci kupic kredy granulowanej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23
mariuszzz napisał:

No i co z tą próbką..

Dobrze wygląda! Kamieni dużych nie ma, kilka małych ziaren. Znając życie jakieś cwaniaki zgranulowały Radkowit Premium.

Można wiedzieć gdzie i za ile Pan to kupił? Kto jest producentem? Jak się produkt nazywa?

 

Cena to 320/t, worki czyste no name, od znajomego wziąłem tonę na jedno pole. U niego było efekty widać, czyli dobre musi być a mi magnez był potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

cena normalna przy małej ilosci

nie lepiej kierezyt albo siarczan magnezu ?? w tym wapniei tak mało magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Jeśli w glebie brakuje magnezu to własnie wapnem magnezowym jest najlepiej go uzupełnić, W wapnie magnezowym może być najczęściej 15%-18% MgO, zależy od kopalni. Pod Kielcami mało magnezu jest w Jaźwicy, ok 8-10%.  W Radkowicach czy Siewierzu jest właśnie ok 15% lub trochę więcej.

Przy dawce np 3 tony/ha, będzie to ok 450 kg MgO. Nie ma lepszego i tańszego sposobu uzupełnienia magnezu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdriannS    0

Proszę uważać na wapno firmy Asmar wap przwiezli mi 12 ton tego CaCO3 90% CaO 46-52 typ 04 a reaktywności nie pisali na worku niestety kupiłem to po 300zł za tonę a po kontakcie z tą firmą okazuje się ze wapno ma 70% reaktywności i nie mają obowiązku pisania tego na workach. Czy wgl jest sens siać 500kg na ha lekkiej zakwaszonej ziemi i czy lepiej dokupić wannę kredy 06a i dać dodatkowo 2 t na ha?

Edytowano przez AdriannS
Dodatkowe pytanie w poście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jakie wapno granulowane (firma i nazwa) polecacie pod kukurydzę i jaką dawkę? Takie które zadziała. Chce wysiac w następnym tygodniu jak tylko śnieg zginie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    17
Dnia 26.02.2021 o 06:49, Rolnik1973 napisał:

Witam, zadam może trochę głupie pytanie. Z racji małego gospodarstwa, zakup patelni kredy jest dla mnie problematyczny, Po żniwach chcę rozsypać kredę granulowaną ( wapniak kornicki ) rozsypać to w ilości po 1-1.2t/ha przy pH 4.5-5.5. Nie pytam tutaj o kwestię ekonomiczną, lecz czy takie akcyjne wapnowanie ma sens ? pH podskoczy coś do góry ? Oczywiście w kolejnych latach chcę podawać podobne dawki kredy lub wapna weglanowego w granuli. 

W przypadku pola z pH 4.5 chcę podać 300kg tlenku na ściernie i około 1t kredy na orkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Na pewno poprawi. ale o ile to ci powiem po żniwach kukurydzianych bo 2x 500kg sypałem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    17
5 godzin temu, Murphys napisał:

Na pewno poprawi. ale o ile to ci powiem po żniwach kukurydzianych bo 2x 500kg sypałem 

Myślę, że będzie dobrze żeby chociaż czasowo o te 0.5 podbiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2

Witam, potrzebuje jakieś wapno pod pszenżyto i żyto ozime, słabe pH i nie takie drogie bo budżet... Mogę granulowane rozsiać na ściętą słomę? Da to coś ? Chodzi i rozkładanie się resztek 

 

 

Dodam że granulat tylko musi być 

Edytowano przez MafiaLolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak sypniesz 500 kg to na pewno uspokoisz sumienie a czy coś da, na pewno lepsze to jak nic. Na zapotrzebowanie roślin wystarczy ale pH zbytnio nie podniesie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
5 godzin temu, MafiaLolek napisał:

Witam, potrzebuje jakieś wapno pod pszenżyto i żyto ozime, słabe pH i nie takie drogie bo budżet... Mogę granulowane rozsiać na ściętą słomę? Da to coś ? Chodzi i rozkładanie się resztek 

 

 

Dodam że granulat tylko musi być 

Slabe pH to znaczy jakie ? Lepiej dac po orce granulat przed kultywatorem jak dasz na sciern potalerzujesz i zaorzesz to rosliny beda mialy to trudno pobrac ewnetualnoe możesz dawke podzielic na 2 polowe na sciern i polowa po orce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Witam panowie mam pytanie , wapno węglanowe z Morawicy firma sołtys bodajże 90 za big bag 500 kg dobra cena ? I jakieś opinie ? 

Edytowano przez bennos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

Witam mam pytanie czy mogę zasiać wapno  wapniak koszelowaki odrazu po orce przed siewem zimowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, DobryxD napisał:

Witam mam pytanie czy mogę zasiać wapno  wapniak koszelowaki odrazu po orce przed siewem zimowym ?

Zawsze tak robię a czy to dobrze to nie wiem 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1
Dnia 31.08.2021 o 21:15, Ursus932 napisał:

Zawsze tak robię a czy to dobrze to nie wiem 🤔

A jeszcze jedno pytanie . Czy jak rosieje wapno to mogę rosiac nawóz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250

nawet musisz😄

jaką macie opinie , moge mieć wapno dolomitowe z zawartością CaO i MgO i inne w blizej nieokreslonym % składzie chemicznym,

w mieleniu 0-2mm za 30zl/t z dowozem, czy warto , czy nie zaszkodzi,  czy szkoda fatygi?

myslałem dac 5-7t/ha bo skrzyp  rośnie


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas też jakiś szajs wożą, nie wiem co to jest , jedni mówią że pył z kruszarek inni że popiół... 600zł za auto a nawet taniej można to dostać - czyli ktoś im to za free oddaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj