AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

crazy29    10

a kto bogatemu zabroni??? jak to mowia trzeba mieć pomysł a pieniądze ma bank:) :) :) a potem zonk finansowy i braki w kasie


jak juz kupiles to chyba mozesz rozsiac bo kto ci zabroni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak  z ciekawości  - po ile? 

A  azot siałeś  ?  czy nie zamierzasz  siać?  jest  gdzies na worku  informacja  , jaka  to odmiana? 06 ? 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

 Kupiłem takie wapno i czy mogę je siać na pszenżyto ozime ??

Za jaja wieszaj sprzedawcę a sam pieprznij porządnego baranka z przytupem nim drugi raz zakupisz taki "trójtlenek wapnia" :D  :D  :D  kredowy i to w dodatku z magnezem i połową tablicy Mendelejewa o procentowej zawartości do 15. Ale to "do" to niezły myk, bo choć żelaza będzie tam promil to i tak mieści się w "do"

 

 

Jeszcze z ciekawości sprawdziłem cóż to takiego Instytut Nawozowy w Puławach, który to wydał pozytywną opinię. I tak jak myślałem taki nie istnieje. Jest za to Instytut Nawozów Sztucznych. 

 Faktury na ten super produkt  garażowy  dają??? 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

 Kupiłem takie wapno i czy mogę je siać na pszenżyto ozime ??

 

Pewnie z Działoszyna lub okolic Częstochowy, oni mają wszystko w w wapnie cud miód.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Przydałoby się chyba powiedzieć, że warto kupować "kredę nawozową" a nie "wapno kredowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z Działoszyna lub okolic Częstochowy, oni mają wszystko w w wapnie cud miód.

 

Ta tamte okolice a co takie kiujowe to wapno pierwszy raz takie będę siać znajomy miał i chwalił niby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

No ale co chwalił? Poza składem / reaktywnością etc. ważna też jest granula tj. jej stabilność przy przechowywaniu i oczywiście rozsiewaniu

Sprawa wygląda tak, że narobiło się sporo firemek i są różne myki... chwyty itd.

Polecam Wapniak Jurajski G albo Polcalc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To jets dolomit  zgranulowany max za niego 50 zł, tyle bym nie dał. Sam kupiłem z 5 lat temu 7 ton. Ładnie sie rozpuszcz i rozsiewa, ale nie ma żadnego efektu.

Lepiej kupić rozsiewacza z 3-4 tyś i wapno porządne po 150 zł/t.

Osobiście kupuję tlenek po 160 zł i mam na polu.A za rozsiewacz 8 tonowy Bredala dałem 13 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

hmm nie można powiedzieć że podróba "wapna" bo to jest takie szerokie pojęcie... "jakieś" wapno to jest tylko że takie noo.. lipa się wydaje...

Wg "przepisów" np. "Kredą" można nazywać tylko faktyczną kredę a nie wyrób kredopodobny, czyli np. ten nawóz no ale ktoś sobie nazwał go wapnem kredowym więc może sobie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy badania gleby robię co roku i po żniwach wszystko będę wiedział. 

A czy nie zaszkodzi na pszenżyto ozime bo chce na łep trochę posiać bo tam kwaśno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Żeby na pewno wiedzieć  czy podróba , musiałbyś  dac próbke  do analizy .

Już  sam opis wapno w postaci   trójtlenku jest nieprofesjonalny , nie ma  czegos  takiego , powinno pisać węglan  wapnia , lub  tylko CaCO3

 

.

 

Kupiłeś  to posiej , ale nie  razem  z azotem .

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Na te pszenżyto to prawie nic nie da, trzeba było dać przedsiewnie...

Ewentualnie jak nie odrzucasz dziadkowych sposobów to pierdyknij po rozsiewie broną lekką żeby choć troszkę to zmieszać z glebą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

wzór jest prawidłowy bo to jest  węglan wapnia i reszta się by zgadzała 

trójtlenek to raczej jakaś nazwa  stworzona (pochodna tlenku czy dwutlenku) - tu widać ktoś cienki z chemii i sobie stworzył coś takiego sugerując się końcówką 

co tam jet w tych workach to nie wiadomo , ale może być ok 

ten błąd w opisie to nie jest jeszcze dowód że to podróba 

narobiło się teraz sprzedawców i sami nie wiedzą co wypisują  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To wapno u nas sprzedawali domokrążcy ciężarówką, zawsze ten sam tekst - zamawiał koleś z sąsiedniej wsi i zostało parę ton na samochodzie - sprzedamy za pół ceny.... To kruszony dolomit. Znajomy mający firmę handlową kazał dzwonić jak będą to wpadnie z policją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Może  to byc  po prostu chwyt  reklamowy,  bo nieźle  brzmi ten  Trójtlenek  :D

 

 

Jeśli  naprawde  kruszony  i  granulowany  dolomit - to nie  jest  złe  wapno , tylko kwestia jak  drobno  kruszony ... 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

trzeba to rzucić na ziemię polać wodą i zobaczyć jak się rozpuszcza 

ciekawe ile to kosztowało ? bo jak 350 zł/tona to na bogato  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To nie granulat tylko kruszonka wielkości granuli, pył i co tylko chcesz, jak ludzie to sieli to bez pomagiera z kijem lejkiem nie szło bo się zawieszało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Rzucić  na  ziemie  to  trzeba  czasu  , , garść  do słoika  , dolac  do  połowy wody , zakrecić  pokałatać i  zobaczyć  ile  sie  nie  rozpuściło 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jakoś mi za biały na dolomit 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj