AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

pawel885    2279

Nie zmienia to faktu że rozsiałeś tylko 24 tony na aż 16 ha.... Za te pieniądze kupił byś 3 tiry po 24 tony tego po 70zł i 3 razy wynajął byś rozrzutnik plus załadunek po 600zł od tira. I w rachunku końcowym zostało by Ci 700zł w kieszeni i nie zapalał byś ciągnika. Ja tak to liczyłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

rozsiałem 24 tony na 32ha, i robiłem to jak miałem kaprys, co z tego ze ty zrobiłeś to 700zł taniej? jak ja nie miałem w zasięgu ręki usługi która będzie wykonana w czasie kiedy mi jej potrzeba?

Kiedyś rozważę zakup czegoś ala rcw ale to za 2 lata najszybciej :) poki co pH na poziomie 6 nie wymaga ode mnie jakichś gwałtownych ruchów, już za 1.5 miesiąca będą kolejne próby.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja nie zrobiłem tego 700zł taniej - zrobiłem to 5000zł taniej już uwzględniając większą czystość granulatu... Wcześniejsze porównanie zrobiłem dla tira granulatu i 3 tirów sypkiego plus rozsiew. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ciesze się :) twoim szczęściem. Zabrałeś chociaż żonę i dzieci na fajne wakacje za te 5tys?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

no widzisz :) trzeba było, my bez takiej napiny przynajmniej byliśmy na super wakacjach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

Koledzy nieraz przy wapnie pylistym bo jest problem ze sprzętem do wysiewu bo jak ktoś ma małe gospodarstwo to ciężko mu kupić większą siewke do rozsiania pylistego a tym bardziej jak potrzeba niewiele tego wapna na ha a nie na każdej wsi ludzie sobie nawzajem pożyczają maszyny bo żyją sami sobie i każdy sobie radzi jak może.takie są realia życia na wsi niestety.sam się osobiście przekonałem jak to jest jak zamieszkałem u teściów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Podaj wyniki analizy jak będą bo sam jestem ciekawy. Bo chciałem wypróbować te wapno

Powinny być początkiem marca, w 2016 brałem próby w połowie lutego i w tym chce zrobić podobnie, żeby porównywać jabłko z jabłkiem.

Koledzy nieraz przy wapnie pylistym bo jest problem ze sprzętem do wysiewu bo jak ktoś ma małe gospodarstwo to ciężko mu kupić większą siewke do rozsiania pylistego a tym bardziej jak potrzeba niewiele tego wapna na ha a nie na każdej wsi ludzie sobie nawzajem pożyczają maszyny bo żyją sami sobie i każdy sobie radzi jak może.takie są realia życia na wsi niestety.sam się osobiście przekonałem jak to jest jak zamieszkałem u teściów.

u mnie na wsi nikt nie ma rcw czy jemu podobnego rozsiewacza z tego co wiem :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

a najgorsi są ci nowobogaccy tak im się wydaje ale paza robotą świata nie widzą

Ekonomia i tyle, nikomu z nieba nie leci. Są u nas rolnicy co mają posadki prezesów i tacy mogą się bawić w wapna granulowane, obornik granulowany, humusy i inne wynalazki, tylko ich nie obchodzi że kupili by te 10 ton pszenicy za to co w nią włożyli, ale najważniejsze że mają najładniejsze zboża we wsi i tylko to się liczy. Yacenty - co do pracy - to Ty latałeś z siewką po polach nie ja więc nie wiem kto się bardziej zawzina - narobiłeś się i drożej zapłaciłeś za kilogram CaO - nie widzisz tego, ważne że pojechałeś na wakacje ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Też myślę kupić w tym roku granulowane, pyliste minimum cały tir, a na co mi tyle na niecałe 5h? Więc nie każdy ma wybór w przypadku wapna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Każdy robi jak chce i wydaje pieniąze na co chce. Yacenty, kupiłbyś 50 ton wapna po 400 zł/t? Mnie na taki luksus stać, ale skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Wieśniak, to mieszkaniec wsi i to określenie nie jest obraźliwe. Mieszkańcy miast zazwyczaj nie kupują wapna węglanowego, czy magnezowego. :)


Też myślę kupić w tym roku granulowane, pyliste minimum cały tir, a na co mi tyle na niecałe 5h? Więc nie każdy ma wybór w przypadku wapna

 

Wapno chcesz rozsiewać na godziny (5h)? Zazwyczaj wapno sypie się na hektary (ha) a i to zależy od pH gleby i jej rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

Właśnie tak jest ze nikt ci nie przywiezie 5 czy 6 ton wapna pylistego tylko całą brykę 24 ton więc jest problem i trzeba kupić granulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Nie wyłączyłem autokorekty w telefonie więc mi poprawiło z 5ha na 5h :/
PH 3,8 gleba klasy VI,lekka i piaszczysta. Wszystko to łąki które wapna nie widziały 40 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Właśnie tak jest ze nikt ci nie przywiezie 5 czy 6 ton wapna pylistego tylko całą brykę 24 ton więc jest problem i trzeba kupić granulowane.

U handlarze nawozów mający własne tiry zwożą wapno na hałdy tak jak węgiel, jedziesz przyczepką samochodową i kupujesz 200kg pod warzywka jak potrzeba, możesz zamówić 10 ton z rozsianiem. Mam dostęp do jeszcze tańszej kredy z mazur, nie bawię się w te po 70 czy 100zł, jak spadnie mi magnez to dopiero zainwestuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

Kolego ale nie wszędzie są te handlarze bo w naszym rejonie jest zanik takich handlarzy bo króluje wapno granulowane po składach nawozowych bo większości wolą kupic granulowane.żadko kto jnwestóje w pola bo króluje produkcja pod osłonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas też tego nie było, ale zgadało się z jednym , wyczuł w tym interes i wozi. Każdy jest zadowolony - on sprzedaje więcej a rolnik kupuje ile chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

U mnie w sumie albo wap-mag albo w ogrodniczym po 1zł za kilogram. Na jednym składzie mają wapno luzem po 100zł/t ale to wygląda jak żwirek dla kota a nie wapno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Czego szukasz? Przecież potrzebujesz wysypać ponad 4 tony wapna węglanowego na hektar łąki. Akurat wyjdzie jeden duży samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Każdy robi jak chce i wydaje pieniąze na co chce. Yacenty, kupiłbyś 50 ton wapna po 400 zł/t? Mnie na taki luksus stać, ale skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Wieśniak, to mieszkaniec wsi i to określenie nie jest obraźliwe. Mieszkańcy miast zazwyczaj nie kupują wapna węglanowego, czy magnezowego. :)

jakbym potrzebował 50ton wapna granulowanego to bym liczył inaczej, bo wtedy pewnie by mi zostało na własny rozsiewacz, a że potrzebowałem 15ton to kupiłem granulowane, bo ni jak się excel nie zapinał aby zrobić inaczej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Czego szukasz? Przecież potrzebujesz wysypać ponad 4 tony wapna węglanowego na hektar łąki. Akurat wyjdzie jeden duży samochód.

Zgadza się że potrzebuję 20 ton ale za to co puste na samochodzie też trzeba zapłacić nie pamiętam już jaka to kwota. I najważniejsze, nie tak łatwo rozsiać 20t wapna pylistego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Zgadza się że potrzebuję 20 ton ale za to co puste na samochodzie też trzeba zapłacić nie pamiętam już jaka to kwota. I najważniejsze, nie tak łatwo rozsiać 20t wapna pylistego

Mówisz o wapnie pylistym typu np Nordkal Fast czy o wapnie z kieleckich kopalni? Bo jeśli o tym drugim to nie można mówić o pylistym. I z tym problemu z wysiewem nie ma, wystarczy stary taśmowy kos lub motyl. .  Bez obaw można dać nawet i 7 t na ha więc auto to wcale nie tak duża ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj