AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Ksawery    57

To w końcu dobry jest ten artrigran ile go dać na ha trzeba? Po jakiej cenie go macie? A wapniak jurajski co powiecie na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

To w końcu dobry jest ten artrigran ile go dać na ha trzeba? Po jakiej cenie go macie? A wapniak jurajski co powiecie na jego temat?

 

Wapniak Jurajski G - czyli kreda granulowana z naszej oferty (producent AgroLiedmann).

Działania nie będę opisywał, bo rozumiem, że pytasz o granulacje i wiesz co to dobra kreda - krótko mówiąc polecam. Powiem więc, że wg mnie najniższa wilgotność wśród wapien granulowanych PL więc wysiew bardzo dobry. Sprzedałem tego dość sporo i nigdy nie było problemu. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu - jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem (AgriVision, BIG-AGRO.pl) - wapna dostępne u nas na bazie Kętrzyn - dostawy całosamochodowe w całym kraju.

Pozdrawiam.

PS Co do tego ile dać to najpierw powiedz co chcesz uzyskać... zachęcam do kontaktu w wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

A oxyfertil 90,to tez kreda? Czy pod orkę nadaje się tez czy lepiej dac pod agregat przed siewem czy tak mocne wapno nie przesuszy ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

wapno nalezy  wyrzucac tylko w bloto bo na sucha ziemie nie dziala :D

nawoz wapniowo-magnezowy jak sama nazwa wskazuje stosuje sie do nawozenia roslin a nie podnoszenia ph- nawoz dziala sam wyprobowalem pare razy tyle ze wtedy cena pszenicy byla "troche" inna. na dzisiejsze ceny to bym sie dwa razy zastanowil-chyba ze jest w bardzo promocyjnej cenie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

No właśnie to jest cena za tonę. Dla mnie dochodzi jeszcze 40 zł do każdej tony dostawa, ale wydaje mi się coś za tanio i te granulki wyglądają jak kruszywo. Martwi mnie skład tego nawozu i obawiam się czy rozsieje to zwykłym rozsiewaczem dwu talerzowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Faktycznie na zdjęciu wygląda jak kruszonka jakiejś skały. Kup to i jeśli uda ci się rozsiać zwykłym rozsiewaczem to znaczy że była to kruszona :D , bo kreda w takiej postaci na 99% by się zalepiła/zabiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kurde, moja śp babcia mówiła - tanie mięso psy jedzą, żeby ta wasza chytrość was nie zgubiła


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Cóż doradzic ,weż 1 big bag  zawartość do analizy jak jest ok to zamów reszte cena czy rewelacyjna  chyba nie , ja za pyliste 25% dałem 30zł za t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja za granulat dużej sprawdzonej firmy od lat na rynku dałem 317zł z dostawą na podwórko, za pare dni widziałem u dużego dilera za 450zł :P

w tej chwili podstawa to zakupy całosamochodowe


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Faktycznie na zdjęciu wygląda jak kruszonka jakiejś skały. Kup to i jeśli uda ci się rozsiać zwykłym rozsiewaczem to znaczy że była to kruszona :D , bo kreda w takiej postaci na 99% by się zalepiła/zabiła

Koleś ma w innych ogłoszeniach usługę kruszarką/wynajem więc raczej na pewno to kruszywo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

To nie będę sobie zawracał głowy tą kredą jak prawdopodobnie będzie problem z rozsiewem. A druga sprawa ta kruszona to w ogóle jest kreda czy kruszona skałka wapienna? Jeżeli to drugie to jakość tego żadna. Na miejscu mam do kupienia wapniak jurajski. Stosował ktoś? Ta reaktywność prawie 100% jest realna? Tak dobrze mielą skałę wapienną? Ten atest na stronie producenta mnie nie przekonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

https://www.olx.pl/oferta/wapno-granulowane-certyfikowane-wapno-nawozowe-CID757-IDe1D2n.html

 

A co sądzicie o tym wapnie cena 360 zł na podwórku i nie  dużo wyższa przy mniejszym zamówieniu? Ponoć to mieszanka odmian 04 i 06 w proporcjach 60/40.

Nie słyszałem jeszcze o czymś takim, bo albo jest z mielonej skały albo z pokładów kredy. Miał ktoś do czynienia z tym wapnem? Nie chciałbym kupić placebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Może jest ktoś chętny z okolic Kętrzyna(wapno z pod Warszawy powiat Łosicki, może po drodze też da się załatwić) wziąć z pełnego transportu (24 t)  9 - 12 ton Wapniaka Koszelewskiego? Cena od 310 zł za tonę z transportem na Mazury. Jeżeli są chętni to proszę o kontakt na priv najlepiej z moich okolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak dla mnie granulowane to wywalanie kasy w porównaniu ze zwykłym wapnem, za 1t granuli kupisz 4 normalnego które daje owiele lepsze efekty


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Stosowal ktos Wapniak jurajski i wapniak granwap? 

Cena za jurajski w bigbagu 400, a granwap 350. 

Polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Mi się wydaję że lepsze są kredy typu wapniak koszelowski, rudkowski ze złóż o oznaczeniu 06A,  czyli kreda a nie mielony kamień wapienny 04A. Kamień musiałby być super zmielony(Polcalc wydaję się ok jak nie kombinowali przy ateście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Wapno kupują w okolicach Raciszyna granulują u siebie i sprzedawają jako swoje za odpowienio większą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj