AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Jest nowy produkt nordkalka, od niedawna robi granule dosc tani zakup, twarda i sucha granula i w dodatku dobrze sie rozpuszcza wsam raz interwencyjnie. Atrigran na bazie fastcala. www.atrigran.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

wracam do tematu bo musze coś kupić na dniach.

rozsiewacz jakim dysponuję to klasyczna amazonka - ZAM - o ładowności 1.5tony stąd chciałbym aby to było wygodnie organizacyjnie polecieć granulatem.

Teraz mam 2 oferty:

Polcalc i Oxyfertil 85 frakcja 1-3mm

Polcalc to na pewno granulat.

Oxyfertil nie wiem - handlowiec mówi ojcu ze to granulat, z tego co ja widzę po sieci to jest to łupek o frakcji 1-3mm i tyle.

Pytanie czy taki łupek da się posiać takim klasycznym rozsiewaczem do nawozu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Polcalc stosował mój sąsiad na buraki cukrowe pogłównie bo były słabe. Posiał to, rozpuściło się po deszczu. Na efekty poczekamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

@ yancety Oxyfertil miałem dokładnie to chyba Ca90 frakcja 3-7 mm. Powiem tak siać zwykłem rozsiewaczem idzie, ale za bardzo nie polecam, raz że się mocno pyli ( tym bardziej że w ZAM masz ten młynek), dwa muszą być siatki dźwignięte bo potrafi się zapchać, a po trzecie strasznie łopatki się zużywają ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nordkalk Atrigran super sie rozsiewa i jest bardzo sucha i twarda granula mozesz sobie wybrac frakcje albo 1-4 albo 4-8 i fajna cena pytqj w osadkowskim procam chemirol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Jedzie auto 24 tony nordkalku bo ojciec dobra cenę zrobił po 310 zł
Niby granula jak saletra a co to będzie to powiem na dniach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Jestem bliski zamówić 25 ton, łódkę wapna z kopalni Czatkowice macie jakieś doświadczenia z tym wapnem. Oczywiście pyliste. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistsz    0

Witam wszystkich.

Czy ktoś miał styczność z wapnem z Morawicy czy jest to dobre wapno z tej kopalni jak zachwalają go u mnie firmy je wożące?


\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

A czy u ciebie nie w tej samej cenie  wyjdzie kreda z mielnika. Wapno jest dobre ale transport drogi . Po ile ci to oferują?

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistsz    0

Na razie z Morawicy po 80zł za tonę z dowozem na podwórko ale cena zaczyna rosnąć bo żniwa za pasem i trzeba zboże targać i jak będę chciał w żniwa to może i być 150 i wcale bo nie będą mieli czasu.

 

Edytowano przez mistsz

\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

kreda z mielnika po 80 na podw órko to bież isię nie zastanawiaj nawet dołóż 5 zł i p latnoćś po żniwach Jutro dzwonię do mielnika  i taż sobie zamówię

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

kreda z mielnika po 80 na podw órko to bież isię nie zastanawiaj nawet dołóż 5 zł i p latnoćś po żniwach Jutro dzwonię do mielnika  i taż sobie zamówię

możesz podać kontakt do tego mielnika? Tam mają tylko jeden rodzaj wapna tzn te po 80 zł czy różne i trzeba coś wybrać( sory za głupie pytanie ale dopiero pierwszy raz będę kupował takie wapno) myślisz że do Augustowa na podlasiu będzie podobna cena? Masz gdzieś link do charakterystyki tego wapna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy można posypać wapno granulowane a na to sol potasową? bo mam miejsca gdzie brakuje potasu i chciał bym to i to posypać przed uprawą ścierniska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Jestem ciekaw tego wapna Artigran z Nordkalku? Jak ktoś tu z obecnych formułowiczów zakupił takie wapno,albo już może stosował,to jestem ciekaw opinii...
Za uwagę,dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martes    0

Mało kto stosował Atrigran bo to nowość z Nordkalku. Ja byłbym ostrożny w oczekiwaniach bo to zgranulowany dolomit, fakt mocno starty przez to reaktywny. Ja stosuje kredę granulowaną i jestem zadowolony od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

czy można posypać wapno granulowane a na to sol potasową? bo mam miejsca gdzie brakuje potasu i chciał bym to i to posypać przed uprawą ścierniska

 

Wikipedia i producenci nawozów mineralnych twierdzą, że można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało kto stosował Atrigran bo to nowość z Nordkalku. Ja byłbym ostrożny w oczekiwaniach bo to zgranulowany dolomit, fakt mocno starty przez to reaktywny. Ja stosuje kredę granulowaną i jestem zadowolony od lat.

Kto ci powiedział ze to dolomit? www.atrigran.com Ciekawa jestem kto Ci takie glupoty powtorzyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martes    0

Ja daję pogłównie kredę granulowaną a sól potasową trzeba wymieszać z glebą. Nie widzę przeciwwskazań, tyle, że opóźnisz działanie Ca.


Kto ci powiedział ze to dolomit? www.atrigran.com Ciekawa jestem kto Ci takie glupoty powtorzyl?

A faktycznie, błąd. Mocno zmielony i zgranulowany wapień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

Witam jestem z województwa śląskiego a mam pytanie odnośnie wapna granulowanego  jakiego producenta   stosować bo na rynku jest dużo ofert co byście polecilibyście w zakupie ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Pod nosem masz pełno kopalni, najmuj ciężarówkę i za grosze będziesz miał sypkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Ja zamowiłem z Morawicy 74 brutto

Oczywiście "zwykłe", nie granulowane :)

 

Złoże stare geologicznie więc rozdrobnienie ma duży wpływ na reaktywność. Jak Ci przywiozą sprawdź czy jakość dostarczonego towaru jest zgodna z atestem który jest zamieszczony na ich stronie.Przesiew poniżej 0,5 mm 58,7 %. Za to płacisz więc takie ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj