AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

yacenty    3867

Magnez bardzo wysoki w analizach
Wapno sypkie z Wojcieszowa 50% to było ostatnio w dawcę 3tony ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a czemu chcesz  brać tak drogie wapna ?

oba jakościowo bardzo dobre tylko ta cena

nie lepiej wziąć coś sypkiego ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Polcalc dobre wapno moim zdaniem, bardzo latwo sie rozpuszcza i rozkłada. Rozsiewa sie dobrze chyba, ze big bagi dlugo stoją i zawilgotnieje to się w rozsiewaczu czasem zmieli i zawiesi.

Jakim rozsiewaczem siejesz to wapno, na taśmę?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ginek    0

jestem producentem wapna granulowanego (maczka wapienna ) bardzo konkurencyjene ceny zapraszam do wspolpracy 667481041

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

coś więcej napisz, z czego to produkujesz? jakie parametry? Jakie opakowania? czy luzem? skąd jesteś?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ginek    0

jestem z okolic Czestochowy , produkuje to z Mączki wapiennej   sklad - Zawartość węglanu wapnia  CaCO3 :  93-98% Zawartość magnezu MgCO3:  < 5%

Reaktywność całkowita : 100%   uziarnienie - 2-6 mm  opakowanie BIG BAG 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

reaktywność 100??? Ciekawe , ale teź niewiarygodne... Kruszona czy mielona ta mączka? jaka to odmiana wapna? no i trochę daleko. Jak z transportem? Jaka cena?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ginek    0

maczka mielona ,,Wapno węglanowe granulowane,, surowiec jak do wapna polkalk  cena na miejscu 1t/360zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To drożyzna, pomijając już fakt że bez sensu jest kupowanie wapna granulowanego bo jest 3 - 4 razy droższe od surowca z którego produkujesz ten granulat, to na podlasiu gdzie są złoża kredy piszącej na zakładzie granulat kosztuje 300 - 320 zł.

 

Pewnie nie powiesz, a na pewno już nie szczerze ale zapytam. Ile kosztuje maszyna do granulacji i jaki jest jej koszt eksploatacji. Bo nie wieżę że 280 zł/t to masz koszt energii, worka i jakiś komponentów o ile ich się używa typu lepik. 50 zł/t cena surowca i tylko 50 zł/ zarobku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ginek    0

proponuje samemu produkowac lub kupic u konkurecji pozdrawiam :) to nie biuro informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

jestem producentem wapna granulowanego (maczka wapienna ) bardzo konkurencyjene ceny zapraszam do wspolpracy 667481041

 

 

  cena na miejscu 1t/360zl

Bardzo konkurencyjne  ceny?  bez żartów...

 

jestem z okolic Czestochowy , produkuje to z Mączki wapiennej   sklad - Zawartość węglanu wapnia  CaCO3 :  93-98% Zawartość magnezu MgCO3:  < 5%

Reaktywność całkowita : 100%   uziarnienie - 2-6 mm  opakowanie BIG BAG 

Masz  na  ten skład i reaktywność   jakieś potwierdzenie  ? Kto  robił analizę? wstaw  skan analizy .

Jaka  to odmiana  wapna? jako producent powinienes chyba  wiedziec  o co pytam , a nie  piszesz że  wapno  węglanowe 

 

 na podlasiu gdzie są złoża kredy piszącej na zakładzie granulat kosztuje 300 - 320 zł.

 

W  Kornicy  granulat  w  BB kosztuje 260 zł  netto [8% VAT ]


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Gościu jest z miejscowości Szczyty, w tamtych okolicach Działoszyna / Raciszyna
od zawsze kombinowali z wapnem, nieraz ich ludzie z podwórka pogonili za jakość wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Orientujecie skąd np. taki Polcalc bierze wapno na granulaty?

Czasem nie z mielenia skały? 04a, a typowa kreda np. z mielnika ma nazwę wedle rozporządzenia 06a.

Pod mikroskopem kreda zupełnie inaczej wygląda niż pył mielonej skały.

 

proponuje samemu produkowac lub kupic u konkurecji pozdrawiam :) to nie biuro informacji

Kupuję wapno nie granulowane, jeśli takim dysponujesz możesz przedstawić ofertę, nie zamierzam takiego produkować, zapytałem retorycznie bo z góry zakładałem że nie powiesz, ale nie mówiąc dajesz innym dużo do myślenia, czy oby słusznie postępują płacąc za granulat 360 zł/t skoro tylko minimalna część tej kwoty stanowi wartość wapna.

 

mariusz już po tyle w kornicy można kupić?

A nie mówiłem że dobry biznes na tym robią skoro w przeciągu 1,5 roku staniało już o 60 zł. Bo jak opuszczają cenę to chyba mają z czego, do interesu przecież nie dokładają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

 

W  Kornicy  granulat  w  BB kosztuje 260 zł  netto [8% VAT ]

 

Przy jakiej ilości??

 

Ecogran taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

przy ilości 24 tony. Mają tam 2 frakcje (grubość granulatu) cena na teraz 260 - 280 zł netto. Moźliwe źe w sierpniu podroźeje, bo sezon. Na teraz taka propozycja . Oczywiście bez transportu.

 

 

Tomek ECOGRAN   to własnie produkt  z Kornicy -Koszelowa ...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Mi przy 2 autach powiedzieli 280.

Ecogran produkt z kopalni obok z koszelówki zgadza się ale cena jestmniejsza niniż za Wapniak Kornicy.
Mielnik chyba nie ma granulatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mielnik też robi granulat ale nie w mielniku. Od miesiąca zaczęli eksploatować złoże w okolicach kornicy i tam albo (już nie pamiętam) gdzieś nie daleko przewożą towar i granulują. Oraz cały czas mieli dostępny granulat ale pochodzenia niemieckiego. Wczoraj gadałem na pokazach rolniczych z nimi bo mieli swoje stoisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

da się tylko szybko zabijają się łopatki no i rzeba obstukiwać


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariooo    0

a nie lepiej przeprowadzić badanie gleby i na tej podstawie stwierdzić ile tego wapna jej potrzeba? w każdej większej firmie sprzedającej nawóz prowadzone są takie usługi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Wapno granulowane da radę rozsiać rozsiewaczem tarczowym typu lejek ?

W tym roku rozsiewałem wapniak kornicki MX 850 i nie było żadnego problemu. Co prawda tylko paletę. W tamtym roku jedynie jak dałem za małą szczelinę to mieszadło narobiło mąki i się zapychało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj