AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik117    1

Rozsiałem krede granulowaną 2 miesiące temu i odrazu ją zmieszałem z ziemią agregatem ścierniskowym. Czy po ty 2 miesiącach mogę roztrząchać obornik  na te pole. Czy kreda nie wyżre obornika??? Proszę o szybką odpowiedż !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

a są jakieś przeciwwskazania do stosowania kredy z nawozem sztucznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

jakieś przeciwskazania? ja stosowalem 2 lata temu na pszenice wapno granulowane a potem azot. Tam gdzie mi brakło juz wapna i niedosialem to widac bylo roznice, a plon byl gorszy


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Gdy masz kwaśną glebe roślina nie pobiera składników dobrze.
z nawozem możesz tylko aby nie mial azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Wapno plus obornik nie idą w parze będziesz miał dużą stratę azotu z obornika zbędne nie wykorzystane koszta 

Problemem w kontakcie obornika z wapniem zawartym w kredzie , nie są straty azotu , lecz uwstecznianie fosforu.

Kazde wapno węglanowe mozna mieszać z nawozami azotowymi , w tym że saletry na krotko przed wysiewem , natomiast mocznik w dowolnym czasie.

Mieszanie wapna z nawozami fosforowymi , jest niedopuszczalne w żadnym czasie.

Po 2 msc od wymieszania kredy b, spokojnie możesz stosować obornik , tym, bardziej że skoro podaleś wapno w postaci granulowanej , to istnieje domniemanie ,że dales go  tyle co ksiądz kropidłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

A ja planuję dać teraz pod jęczmień jary 700kg kredy i to przesprężynuję potem za 2 tyg obornik i npk i to przetalerzuję na to znowu 700kg kredy i siew tego samego dnia. Raz tak robiłem już i był super jęczmień. Klasa V piach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Rolnik i co Ci to da ze dasz dwa razy krede? Daj za raz jak najwcześniej ta krede całą ilość nie koniecznie mieszając z gleba chociaż przy takiej ilości możesz zmieszać. A po jakimś czasie obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie miał ktoś do czynienia z kredą granulowaną "Jurak Premium" jeśli tak to jakie macie zdanie o tym wapnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

 

O ile może podnieść pH wapno granulowane KREDCAL wapniak rudkowski w dawce 1t/ha wziąłem kilka dzierżaw i widzę, że bez wapna się nie obędzie, ani pszenica ani rzepak nie rośnie... po zbiorze planuje dać tone/ha tego wapna będzie jakiś skutek na 2 lata wystarczy ? :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Moze i tona wystarczy, ale tak od tak na momencie to ph się o rok nie zmieni, trzeba by pewnie poprawić na przyszla jesień taka tona, tez przejąłem ziemie gdzie wapno sypane nie bylo, 3lata sypalem wartości 400kg na jesień wiosna 200kg, jesień po 2.5 tony weglanowego, na kolejny rok proba gleby a tam rozczarowanie bo gleba kwasna.. Trzeba sypać po trochu co jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A na co ty liczyłeś, że 600 kg zmieni PH, a weglan to dopiero po 3-4 latach zaczyna działać.

500 kg to musisz podać rocznie żeby  wyrównać zakwaszenie przez  stosowanie azotu.

Żeby PH szybko podnieść to tlenkowego z 2-3 tony  i po roku poprawić  podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

w sobote zasialem kukurydze, w podsiewacz dalem fosforan z saletra, a ze zanosilo sie na to ze tych nawozow mi zabraknie to dokupile worek wap magu, i dosypywalem, co bylo raczej nie rozsadnym krokiem, poszlo 40 kg wap magu z fosforanem plus saletra w ilosci ok 250 kg, pytanie czy taka ilosc wap magu 50%wapna 30 Magnez, jest w stanie zablokowac przysfajanie fosforu z fosforanu, laczna dawka ok 170 kg ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A na co ty liczyłeś, że 600 kg zmieni PH, a weglan to dopiero po 3-4 latach zaczyna działać.

500 kg to musisz podać rocznie żeby  wyrównać zakwaszenie przez  stosowanie azotu.

Żeby PH szybko podnieść to tlenkowego z 2-3 tony  i po roku poprawić  podobnie.

 

Tomek z całym szacunkiem ale piszesz głupoty wszystko zależy jaki węglan kreda to też węglan a działa od razu głowny czynnik to reaktywność

A na co ty liczyłeś, że 600 kg zmieni PH, a weglan to dopiero po 3-4 latach zaczyna działać.

500 kg to musisz podać rocznie żeby  wyrównać zakwaszenie przez  stosowanie azotu.

Żeby PH szybko podnieść to tlenkowego z 2-3 tony  i po roku poprawić  podobnie.

 

a tlenkowe tylko na gleby bardzo mocne  nie na wszystkie

Problemem w kontakcie obornika z wapniem zawartym w kredzie , nie są straty azotu , lecz uwstecznianie fosforu.

Kazde wapno węglanowe mozna mieszać z nawozami azotowymi , w tym że saletry na krotko przed wysiewem , natomiast mocznik w dowolnym czasie.

Mieszanie wapna z nawozami fosforowymi , jest niedopuszczalne w żadnym czasie.

Po 2 msc od wymieszania kredy b, spokojnie możesz stosować obornik , tym, bardziej że skoro podaleś wapno w postaci granulowanej , to istnieje domniemanie ,że dales go  tyle co ksiądz kropidłem.

 

popieram w całej rozciągłości


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No tu się zgodze  z tobą, nie do końca dopisałem o co mi chodziło.

Miałem na myśli węglan co koło mnie jest w Wojcieszowie, on działa po 3-4 latach, ale  z kolei z Nord Calcu to też węglan  i działa od razu.

Tlenek na  lekkie ziemie nie można dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

w sobote zasialem kukurydze, w podsiewacz dalem fosforan z saletra, a ze zanosilo sie na to ze tych nawozow mi zabraknie to dokupile worek wap magu, i dosypywalem, co bylo raczej nie rozsadnym krokiem, poszlo 40 kg wap magu z fosforanem plus saletra w ilosci ok 250 kg, pytanie czy taka ilosc wap magu 50%wapna 30 Magnez, jest w stanie zablokowac przysfajanie fosforu z fosforanu, laczna dawka ok 170 kg ha.

 

WAPMAG  to ne wapno, to żwir w otoczce wapiennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie ponieważ mam dzierżawę niepewną i z roku na rok właściciel może mi ją zabrać gleba jest tam zakwaszona średni plon 2,5-3,5 ton żyta i teraz moje pytanie ponieważ nie mam czym rozsiać wapna pylistego to czy wapno granulowane magnezowe by tu coś pomogło w ilości 500 kg na 1 ha dodam że mam możliwość pozyskania go za 270 zł tona od znajomego tylko nie wiem czy to działa bo jak tutaj czytam wypowiedzi to jedni zachwalają drudzy że to ściema i oszustwo itp pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Żeby pH się ruszyło to te 3 tony trzeba sypnąć od biedy. A to że masz jakieś wapno za 270zł równie dobrze możesz kupić luzem po ~80zł za tonę wysypać 500kg na ha zamiast 145zł wydasz 40zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

wap-mag to kamyczki nie wapno

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

PH na poziomie 6-6.2
Ostatnie wapnowanie 4 lata temu co wybrać? Polcalc czy oxyfertil?
Pierwsze to typowy granulat drugi to łupki drobne bo drobne ale łupki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Polcalc dobre wapno moim zdaniem, bardzo latwo sie rozpuszcza i rozkłada. Rozsiewa sie dobrze chyba, ze big bagi dlugo stoją i zawilgotnieje to się w rozsiewaczu czasem zmieli i zawiesi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A czym wapnowane było wcześniej? PH nie jest złe,może warto trochę magnezowego rzucić to magnez uzupełni i coś tam zwiększy pH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj