AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Gość   
Gość

Ale w podorywce, czy na głęboko go zaorałeś, jeśli tak to moim zdaniem bez sensu, jednak temat nie o tym. Jeśli bez mieszania agregatem i zaorany w podorywce możesz od razu, jeśli na zaorany głęboko też możesz od razu a nawet wymieszać ją agregatem. Priorytet to to aby jej nie zaorać razem z obornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orka gdzieś na 20 cm będzie pod trawę która będziemy siać jesienią. Chcę dać krede bo kupiliśmy niedawno ten kawałek i prawdopodobnie wiele lat nie widział on wapna. Nie wiem tylko czy mieszać ja z ziemią czy dać po siewie, bo na stronie polcalc wyczytałem że krede granulowana lepiej jest nie mieszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Ja kupuję kredę granulowaną CALGRAN Granulacja 2-5 mm Zawartość : węglan wapnia CaCO3 - 94 % , tlenek wapnia CaO 53 % Bardzo dobrze się rozsypuje Nie pyli Jest lekko wilgotna i szybko się rozpuszcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Te wapno [kredę]  kupujesz w  big bagach  czy luzem  ?   jaka cena  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Zamawiałem z Tarnowskich Gór ale kierowca mówił że  to odbierał z Działoszyna Więc poszukałem w necie i znalazłem o wiele taniej. Następny transport będzie na wiosnę ale zamówię już bez pośrednio z Działoszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

coś mi tu zalatuje za tanio jak na kredę trzebaby zadzwonić jutro


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

koledzy a kiedy najlepiej wysiać coś takiego jak wapniak koszelowski , cena chyba ok. 420 zł i czy jest sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

W Działoszynie jest po 450 brutto przy odległości ok 200km. ktoś może się wypowiedzieć na temat tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to co ja stosowałem jaka reaktywność? Myślę że podobna. Dużo taniej to znaczy ile? Podaj miejsce produkcji i cenę na zakładzie, km sam sobie obliczę. No i weź mi jeszcze powiedz coś o konsystencji nordkalk standart cal? Czy można go przewieźć luzem na patelni czy tylko cysterna lub worki?

 

Tak pytam bo nie miałem do czynienia nordkalkami więc nie mogę stwierdzić czy się z tobą zgadzam czy też nie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

stosuję to kilka lat  konsystencja jak to kreda nie może zamoknąć jeśli chodzi przewóz oczywiście że patelnia tak jak do mnie przywożą 93 zł tona z dowozem zamawiałem w firmie osadkowski


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok, a jeszcze mi powiedz wilgotność. Czy Zawiera jakąś wodę czy suche jak pieprz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dobra powiem o co mi chodzi. Mówisz da się je wieźć patelnią. Więc albo jest mokre albo nie ma konsystencji jak to z Działoszyna czyli mąka/cement.

Jeśli nie ma takiej konsystencji na pewno jest gorsze gdyż nie posiada porównywalnej reaktywności. Jeśli konsystencja jest identyczna a towar nie ,,pływa,, po samochodzie musi być nawilgocony więc w 1t tego towaru mamy np. 80-90 % wapna reszta woda. Stąd też może wynikać ta różnica w cenie.

 

Teraz pytanie co faktycznie taniej wychodzi jedna tona towaru w której jest 1 t wapna, czy jedna tona towaru w której jest ileś % wapna i ileś % wody. Bo wraz może być tak jak mówisz że nordkalk wyjdzie taniej. Ale sprawdzić to raczej nikomu się nie będzie chciało, brać ważyć suszyć w piekarniku itd. a i tak nie mamy 100% pewności że cała partia jest równomiernie wilgotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    223

Ile tego nardkolaka na hektar prZy zakwaszeniu do 4 ph bo ja daje co dwa lata pół tony koszelowkiego pod agregat i ph jest w granicach 6 A że doszło trochę nie użytku chce wypróbować coś nowego może i tańszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

Posiadam wapno granulowane z wapmag-u , jaką dawkę polecacie na 1 ha ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Z 25 ton na h bez gwarancji, że podniesie Ph chociaż o 0.5. Dobre na budowę dróg a nie na pola uprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

To jakie wapno polecacie, aby podnieść ph, bo jest dosyć kwaśno :/ 

Kupiłem kilka worków wapmag-u na próbę 


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adams53    1

W tym roku kupiłem Wapniak jurajski 540 zł/t i już rozsiałem,moje spostrzeżenia to przy myciu rozsiewacza płynęło "mleko" całkowicie się rozpuścił, dałem 500 kg na hektar,zobaczymy jaki da efekt :mellow: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj