AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

mateopi    0

Może i dobre tylko że jak chciałem zamówić to trzeba było albo czekać albo szukać ludzi żeby załadować samochód, a tego nie dało rady, na całe województwo jeden punkt... Także po przeczytaniu wielu opinii widzę że lepiej, szybciej i taniej wyjdzie kupić luz z nordkalku

Osadkowski, Chemirol, Procam, Kuczyńska Teamagro ma te wapno węglanowe, popytaj tam o cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Przeszła mi fascynacja tym wapnem, zechcę zamówić Nordkalk dam 7 ton na ha i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

którego nordkalku chcesz dawać aż 7 ton chyba solid cal bo standartu tyle nie dawałbym co najwyżej 3 tony


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

którego nordkalku chcesz dawać aż 7 ton chyba solid cal bo standartu tyle nie dawałbym co najwyżej 3 tony

według ich kalkulatora wyszło 8,8 tony na ha( ph 4,1-4,5 ziemia średnia) standaru więc pomyślałem o dawce 7 ton

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubahodowca    4

Witajcie koledzy mam takie pytanie a mianowicie czy tą porą mogę dać wapno pod kukurydzę bo jesienią nie zdążyłem zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Możesz ja często tak robię jeśli się nie wyrabiam lub jesienią stosuję naw. org. Wapnuję węglanowym Nordcalc Standard , lub podwójnie mielonym dolomitem. Dawki różne zależnie od odczynu 1,5-3 t/ha. Zresztą jutro chyba wyjedziemy rozsiewać. Musisz to tylko zrobić jak najwcześniej , aby była przerwa pomiędzy nawożeniem fosforem i azotem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

według ich kalkulatora wyszło 8,8 tony na ha( ph 4,1-4,5 ziemia średnia) standaru więc pomyślałem o dawce 7 ton

 Doradca z Nordkalku nie zaleca wiecej jak 3-4 tony Standardu na raz. Daj polowe na wiosne reszte po zniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Postaram się posypać po żniwach połowę a resztę za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zasada jest taka żeby dawać niejsze dawki a częściej  my dajemy wapno co drugi rok  2t standartu na ha


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Możesz ja często tak robię jeśli się nie wyrabiam lub jesienią stosuję naw. org. Wapnuję węglanowym Nordcalc Standard , lub podwójnie mielonym dolomitem. Dawki różne zależnie od odczynu 1,5-3 t/ha. Zresztą jutro chyba wyjedziemy rozsiewać. Musisz to tylko zrobić jak najwcześniej , aby była przerwa pomiędzy nawożeniem fosforem i azotem. 

Kolego a co to za podwójnie mielony dolomit? Mozesz powiedzieć coś więcej o tym? Skad jest i za ile kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dil3    8

Witam znalazłem na Olx Kredę granulowana. Co sądzicie o jej właściwościach.

 

http://olx.pl/oferta/wapno-granulowane-kreda-granulowana-CID757-ID6M3k9.html#cb54d4d744;promoted

 

WŁAŚCIWOŚCI:
CaCO3-89,50%
CaO- 40,65%
Ca- 29,07%
Mg- 6,07%
Wilgotność- 6,53%

 

Cena ok 350zl

 

Zastanawiam sie tez nad wapnem z Siewierza

 

Suma zawartości składników użytecznych rolniczo w przeliczeniu na tlenki wapnia i magnezu (CaO+MgO) wynosi 45%-50%, w tym zawartość tlenku magnezu (MgO) 15%-20%, a tlenku wapnia (CaO) ok. 30%.

 

http://www.gzd.com.pl/oferta/nawozy

 

Cena ok 50zl za tone.

 

Ph gleby ok 4,5 może i mniej.

 

Co polecacie w mojej sytuacji?? Dać 5 ton wapna, czy 1 tonę kredy?

 

Edytowano przez dil3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Bierz sloik, sprawdz czy sie rozpuszcza dobrze do konca:) Ja bym od razu bral 350zl u mnie kupowalem krede po 400zl(najtaniej mniejsza ilosc), a ceny dochodza do 560zl.Jaki kolor kredy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem na Olx Kredę granulowana. Co sądzicie o jej właściwościach.

 

http://olx.pl/oferta/wapno-granulowane-kreda-granulowana-CID757-ID6M3k9.html#cb54d4d744;promoted

 

WŁAŚCIWOŚCI:

CaCO3-89,50%

CaO- 40,65%

Ca- 29,07%

Mg- 6,07%

Wilgotność- 6,53%

 

Cena ok 350zl

 

To nie jest kreda granulowana , unikajcie takich oszustów jak diabeł święconej wody - klasyczny przykład otoczkowanego kamienia w cenie z kosmosu ! Badania są zafałszowane lub spreparowane , ten produkt w ogóle nie nadaje się do stosowania w rolnictwie - może co najwyżej w budownictwie jako dodatek do betonu . 

Jednym słowem OSZUSTWO !!!!

Edytowano przez milanreal1

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agronom kujawy, dobrze że zawitałeś do trematu. Mógł byś się odnieść do pH metru dramiński którego ogłoszenie wklejałem niedawno. Wczoraj go zakupiłem, wiem że ty też użytkowałeś takie pH metry. Czy one faktycznie pokazują to co jest na polu, sprawdzałeś go gdzieś w stacji chemiczno rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A jak powinno rozpuszczać się dobre wapno? Próbowałem z kredą pastewna to tworzy sie taka zawiesina która przez noc opada na dno, u góry naczynia zostaje czysta woda.

Wapno z poniższego linku rozpuszcza się podobnie tyle że zostaje niewielka ilośc drobnych kamyczków. Niedawno miałem ofertę 380zł/t z transportem

 

 

Witam znalazłem na Olx Kredę granulowana. Co sądzicie o jej właściwościach.

 

http://olx.pl/oferta/wapno-granulowane-kreda-granulowana-CID757-ID6M3k9.html#cb54d4d744;promoted

 

WŁAŚCIWOŚCI:
CaCO3-89,50%
CaO- 40,65%
Ca- 29,07%
Mg- 6,07%
Wilgotność- 6,53%

 

Cena ok 350zl

 

Zastanawiam sie tez nad wapnem z Siewierza

 

Suma zawartości składników użytecznych rolniczo w przeliczeniu na tlenki wapnia i magnezu (CaO+MgO) wynosi 45%-50%, w tym zawartość tlenku magnezu (MgO) 15%-20%, a tlenku wapnia (CaO) ok. 30%.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie piernicz głupot ;[  , to wapno to tak zwany DYNAMIT!!!  , Słabo zmielony dolomit otoczkowany w betoniarce z gipsem i wapnem tlenkowym - praktycznie się nie rozpuszcza i w ogóle nie działa . 

Kreda pastewna mielona powinna się właśnie w ten sposób rozpuszczać jak napisałeś - chemicznie kreda nie reaguje z wodą w przeciwieństwie do wapna tlenkowego .

Kreda rozpuszcza się w wodzie tworząc koloid i dopiero w glebie łączy się z kwasami .

Wapno tlenkowe w pierwszej kolejności chemicznie reaguje z wodą tworząc wodorotlenek wapnia który z kolei jest trudno rozpuszczalny bo to to samo co zaprawa budowlana - jak wyschnie to już amen -kamień.  

 


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xarcadius    0

Nie piernicz głupot ;[  , to wapno to tak zwany DYNAMIT!!!  , Słabo zmielony dolomit otoczkowany w betoniarce z gipsem i wapnem tlenkowym - praktycznie się nie rozpuszcza i w ogóle nie działa . 

Kreda pastewna mielona powinna się właśnie w ten sposób rozpuszczać jak napisałeś - chemicznie kreda nie reaguje z wodą w przeciwieństwie do wapna tlenkowego .

Kreda rozpuszcza się w wodzie tworząc koloid i dopiero w glebie łączy się z kwasami .

Wapno tlenkowe w pierwszej kolejności chemicznie reaguje z wodą tworząc wodorotlenek wapnia który z kolei jest trudno rozpuszczalny bo to to samo co zaprawa budowlana - jak wyschnie to już amen -kamień.  

 

kolego czy ten producent  http://kopalniapt.pl/cennik--sklep.html  oferuje to samo co opisałes powyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest już prawie dobry towar. Tzn jeśli przywiozą ci go cementowozem to jest towar ekstra, jeśli będą kamyki to do niczego się nie nadaje na polu. Patrz w galerię u nich http://kopalniapt.pl/galeria.html#  . Mają dobry materiał tylko kwestia jaki z niego zrobią towar. Jak bardzo go zmielą.

 

Zadzwoń i zapytaj czy to będzie miało konsystencje mąki bądź cementu, jeśli tak to śmiało bierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał damianzbr - jak towar jest nie zmielony to nie ma co tego kupować .

Rolniczo przydatne frakcje węglanów to mączki przemielone poniżej 125 mikronów . Wszystko co powyżej nigdy się nie rozłoży .

Z okolic Działoszyna jedyny uczciwy towar to ten z Minerału z Trębaczewa od 50 lat sprzedają kredy pastewne dla zwierząt i maja kredę nawozową w workach i bagsach w rozsądnej cenie  i w jakości odpowiadającej nordkalk fast . 

 

 


 

 

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Po co sie tak unosisz???

Przeciez napisałem że zostaje trochę kamyczków. próbowałem tez z dolomitem i to można porównac do piasku budowlanego, zmącił wodę na dnie zostało dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

 

Tak jak napisał damianzbr - jak towar jest nie zmielony to nie ma co tego kupować .

Rolniczo przydatne frakcje węglanów to mączki przemielone poniżej 125 mikronów . Wszystko co powyżej nigdy się nie rozłoży .

Z okolic Działoszyna jedyny uczciwy towar to ten z Minerału z Trębaczewa od 50 lat sprzedają kredy pastewne dla zwierząt i maja kredę nawozową w workach i bagsach w rozsądnej cenie  i w jakości odpowiadającej nordkalk fast . 

 

 

 

 

kolego a takie pytanie z innej beczki cosądzisz o dolomicie z okolic Klodzka kopalnia Romanowa  bo ma w dobrej cenie brakuje mi troch magnezu bo ph jest optymalne więc pytanie o magnez z tego wapna?

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Kolego agronom , mam wielką prośbę do ciebie o sprawdzenie wapna nawozowego z kopalni Czatkowice . Wapno występuje  w trzech frakcjach i jest dostępne w cenie ok.135 zł netto za tonę . Zakła d produkuje też kredę pastewną .Zastanawiam się czy frakcja od 0,1 do 0,4 mm jest wstanie poprawić ph przy ilości ok 2,5 t na ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ile może orientacyjnie kosztować nordkalk standard lub fast ? Tak +- bo jeszcze się nigdzie nie dowiadywałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj