AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer1973    13

Nie, to akurat nie był wap-mag. Było to jedno z "lepszych" wapien granulowanych na rynku. 300-500 kg na ha wapna w formie WĘGLANOWEJ to zdecydowanie za mało. Tylko na zneutralizowanie zakwaszenia które powodują np. nawozy azotowe  trzeba od 80-150 kg czystego CaO czyli 160-300 kg wapna o zawartości min 50% CaO pod warunkiem że to nie jest zwykły węglan z twardej skały marmurowej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Panowie chce spróbować wysiać na próbę wapniak koszelowski pod gorczyce, czy mogę przed siewem dać pod agregat ten wapniak + polifoskę i mocznik czy lepiej tak nie mieszać, może dać wapno dopiero pogłównie jak wzejdzie gorczyca?? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy stosował ktoś wapno granulowane z firmy Asmar - wap?   http://www.asmar-wap.madepl.com/   na stronie nie ma żadnych informacji. Z tego co pisze na worku to ma 89% Ca CO i 6% Mg. Mam ofertę 380zł/t. Ziemia nie jest kwaśna, chodzi mi o podtrzymanie aktualnego odczynu

Warto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Nie warto.To jest zwykła kuszonka wapna węglanowego z dodatkiem budowlanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

Witam.

Potrzebuje pomocy jakie wapno granulowane kupić pod qq i pod jęczmień jary stosowane będzie przed siewne najlepiej w mazowieckim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

http://www.mac-win.pl/ czy ktoś stosował produkty tej firmy na pola? Podoba mi się ten grubszy grysik 2mm GB bez magnezu czyli samo caco3 tylko nie wiem czy warto się tym wogóle interesować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Czy jak wysieje kredę pylista w ilości 2~tony/ha pogłównie na pszenżyto to będą jakieś ujemne efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

pylista to sobie zostaw lepiej i rozsiej po zniwach bo ten pył poklei sie do roslin i bida...teraz to tylko granulowana krede pogownie rozsiac mozna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak kreda i nawet pylista nic mu nie zrobi. Ale jak ty chcesz siać pyliste po rosnącym pszenżycie, będzieszjeźdił ślad koło śladu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Chciałem to zrobić po mrozku (mam swój rozsiewacz wiec wyczekam odpowiedni moment). Tam jest słaba i zakwaszona ziemia, a na jesieni nie zdążyłem posiać wapna bo to niedawno nabyty kawałek. Nie chce za bardzo siać granulowanego bo będę musiał wydać tyle samo a wniosę do gleby 1/4 tego co z pylistego. W tamtym roku stosowałem granulowane w dawce 300kg tez na nowym kawałku i w ciągu 3 tygodni się rozpuściło, trzeba przyznać że efekt był nie najgorszy, ale to było trochę mało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

300 kg i to jeszcze pogłównie na wiosnę w pszenżycie to sobie odpuść. Jak już to tylko większe dawki, może coś dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Jaką wapno granulowane polecacie przedsiewnie pod QQ? Myslałem o kredzie granulowanej z polcalu. Ph mam bardzo niskie ok 4,2- 4,4. Bedę mogł zastosawać poźniej superfosfat lub polidap po tym wapnie? Nie bedzie żadnych skutków ujemnych czy musi być jakiś odsptęp czasu miedzy fosofremo wapnem? Po oborniki też bedę mogł zastosować to wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

musi być odstęp kolego pomiędzy wapnem i nawozami  fosorowymi bo może dojśc do uwstecznienia tego pierwiastka  kreda z Polcalcu to dobre wapno ale jak kazdy granulat mało ekonomiczne rozwiazanie nie ma to jak wapno sypkie  . zastosuj wapno jak najszybciej sie da wiosną , pózniej leć npk około kwietnia w przyblizeniu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Tak myślałem aby z początkiem marca rzucić jakieś 600kg Kredy granulowanej i wymieszac to broną a później za jakieś 1,5 miesiąca npk i siew QQ. Jaki musi być minimalny odstęp miedzy nawozami fosforowymi a wapnem, a jaki między obornikiem a wapnem? Czy lepiej rozrzucić jakieś po 4 t wapna węglanowego teraz wiosną? Ale wtedy nie będę miał efektu w tym sezonie tylko na przyszły. Chodzi mi o to aby jakiś efekt był już w tym sezonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

powinno to być jakieś dwa miesiące  a lepeiej dać 4 tony węglanu zobacz ile składnika wprowadzasz.U mnie już sieją wapno pod kuku .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

jakie są u Was ceny kredy granulowanej? ostatnio kupowałem z Agrologu wapniak  jurajski po 460 przy zamowienie min. 6ton. U mnie w okolicy sprzedawcy w ogóle nie mają kredy tylko wap magi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

kolega z okolic białej podlaskiej może przywieźć węglan wapnia lub tłuczeń z kopalni w okolicach mielca - po prostu ma pustą patelnię na powrocie, regularnie wozi towar w tamte strony.

kontakt: Kamil 604205086

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie są u Was ceny kredy granulowanej? ostatnio kupowałem z Agrologu wapniak  jurajski po 460 przy zamowienie min. 6ton. U mnie w okolicy sprzedawcy w ogóle nie mają kredy tylko wap magi.

Wapniak Jurajski to nic innego jak otoczkowane kamyczki ja też się na to nacięłam z chemirolu , nic nie działa dziadostwo za 300zł za tone! , szkoda kasy , lepiej przepić te pieniądze niż dać zarobić oszustom. 

Jaką wapno granulowane polecacie przedsiewnie pod QQ? Myslałem o kredzie granulowanej z polcalu. Ph mam bardzo niskie ok 4,2- 4,4. Bedę mogł zastosawać poźniej superfosfat lub polidap po tym wapnie? Nie bedzie żadnych skutków ujemnych czy musi być jakiś odsptęp czasu miedzy fosofremo wapnem? Po oborniki też bedę mogł zastosować to wapno?

Kup sobie polcalc - nie ma lepszych efektów jak po tym wapnie . Wysiej na wierzch i nie mieszaj z glebą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

polcalc albo omya granukalk

chociaż zawsze twierdziłem i będe twierdził że granulat to wyciąganie kasy.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

bo to zwykłe wapno tylko ładnie opakowane więc i cena 2 razy wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1225    0

Ja polecam Wapniak Koszelowski, mają tam super kredę. W dwóch różnych granulacjach 2-6 mm i 6-9mm. Dwa rodzaje opakowan BIG BAG i maly 40 kg worek złozony na palecie.

A ceny na pewno duzo duzo nizsze niz inne kredy na naszym rynku. Ceny oscyluja w granicach 300zł/t netto. Zainteresowanych zapraszam na Priv to pomogę zorganizować zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Które Wapno lepsze Polcal czy wapniak koszalewski. Ceny są podobne po 420 /t w BB. Po którym będą lepszę efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

widzę że sporo tu handlowców sprzedających wapno


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Wapniak Jurajski to nic innego jak otoczkowane kamyczki ja też się na to nacięłam z chemirolu , nic nie działa dziadostwo za 300zł za tone! , szkoda kasy , lepiej przepić te pieniądze niż dać zarobić oszustom. 

 

Kup sobie polcalc - nie ma lepszych efektów jak po tym wapnie . Wysiej na wierzch i nie mieszaj z glebą .

 

A gdzie zamawiałaś tego polcalca i jaka cena była za tonę? to było granulowane też?

badałaś odczyn po zastosowaniu tego jurajskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

osadkowski ma w ofercie polcalc cena do negocjacji ale w granicach 360-400 tona u nich


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj