AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

thug    236

Ktoś zainteresowany jest wapnem ??? Mam do zaoferowania całą game Lhoist.

napisz coś więcej jaka forma jaka cena brutto u mnie na podwórku itd może byc na pw


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ktoś zainteresowany jest wapnem ??? Mam do zaoferowania całą game Lhoist.

ja też jestem zainteresowany zwłaszcza kredą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszN    1

z jakiego rejonu jestes?

Z woj. opolskiego ale bierzemy wapno z lhoist czyli z Wojcieszowa, Górażdży, Tarnów opolski i z Częstochowy

 

To napiszcie mi na priva nr. telefonów to zadzwonie to porozmawiamy konkretnie tylko jeszcze napiszcie co chcecie i dokąd to by jechało żebym mógł wyliczyć transport chyba że chcecie sami odbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Kolego ceny które mi przesłałeś są sporo przesadzone.U innych dystrybutorów można kupić dużo dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawdopodobnie może być to kreda z Trębaczewa. Jeśli okaże się to być prawdą to cena dobra jeśli u ciebie na podwórzu. Jak coś pytaj bezpośrednio u producenta. Zakład Kredowy Minerał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Dolomit to warto stosować na słabych glebach jak mamy uregulowane pH a chce podwyższyć zasobność w magnez.

I co z jej reaktywności? 300kg to tyle co nic, tym gleby nie odkwasisz. Ok jak co roku dasz te 0,5t kredy granulowanej to dobry odczyn się utrzyma nawet przy dużych dawkach nawozów mineralnych.

 

Witam,

zgadzam się z przedmówcą. 300 kg kredy to tyle co nic ale taka "aptekarska" dawka co roku moze i wystarczy jak masz już glebę o wysokim, uregulowanym pH. Trzeba pamietać skad wlasnie takie niskie dawki zalecane przez producentów wapna granulowanego. Przecież wapno granulowane w żadnym razie nie jest lepsze (skuteczniejsze, czy mocniejsze) od wapna luzem z jakiejkolwiek kopalni. To dokładnie takie samo wapno tylko ze zgranulowane i spakowane w worki. Granulacja i workowanie mocno podnosi cenę. Wapno luzem w kopalniach kosztuje jakieś 30-40 zł/t a granulowane u producentów jakies 300-400 zł. Dodając koszt transportu, wapno luzem dowiezione gdzieś na północ Polski będzie kosztowało ok 100 zł/t a wapno granulowane jak pisali koledzy wcześniej już 500 zł/t. Przypominam ze obydwa wapna mają ten sam skład chemiczny. Czy wapno granulowane jest 5 razy lepsze, czy jest 5 razy mocniejsze? Czy działa 5 razy szybciej? Nie. Ale gdyby producent napisał na bigbagu prawdę, tzn ze trzeba dac 2-3 tony na ha to trudno znaleźć głupiego który przepłaciłby 5 razy. Wiec piszą ze dawka to jakieś śmieszne 300 czy 500 kg , ze to jakies niby wapno "jednoroczne" itd. Można to kupić na jakiś niewielki kawałek ziemi, na 1 czy 2 ha. Ale jak ktoś ma 5 czy 10 ha kwaśnej gleby potrzebującej wapnowania to wapnowanie granulatami jest absolutnie nieopłacalne. Jedna wywrotka TIR czyli 25 ton wapna luzem po cenie nawet 100 zł to 2500 zł netto. Za 2500 zł można mieć też 5 ton wapna granulowanego. Odpowiedzcie sobie sami czy korzystniej jest za 2500 zł kupić 5 ton wapna czy 25 ton;-)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18

Panowie proszę o szybką odpowiedź czy można rozsiać na zamarzniętą glebę wapno Nordkalk Standart CAL w ilości 1 tona / ha pogłównie na pszenicę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Moim zdaniem nie.Jest to wapno w postaci sypkiej i może przypalić rośliny pokryte pyłem z wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

dziś do mnie przyjechała 1 naczepa wapniaka pod qq, mam być jeszcze jedna. a to na 80 ha. Niedługo zacznę sobie pomału rozsiewać, a wy kiedy zaczynacie wchodzić w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Zastanawiam się czy dało by radę kupić granulat prosto z Koszelówki i jeśli tak to po ile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1322

Dałoby, z pol-luxu po ok 320 netto za tone w bb + transport. omg też sprzedaje ale tylko po 24 tony i nie wiem jak z ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Panowie proszę o szybką odpowiedź czy można rozsiać na zamarzniętą glebę wapno Nordkalk Standart CAL w ilości 1 tona / ha pogłównie na pszenicę ?

niby to kreda ale ja bym nie siał pylistego pogłównie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskra    0

Witam chciałbym się dowiedzieć jakim wapnem najlepiej odkwasić glebę ciężką ph 4,5 IV klasa. i w jakich dawkach stosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak ciężka gleba to najlpiej tlenek ale może byc i kreda


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Tylko jeśli zdecydujesz się na używanie wapna tlenkowego to upewnij się że gleba posiada również dużą ilość próchnicy bo inaczej może wapno aż za mocno zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

ok kolego , może i jest tak jak piszesz :)

Jeżeli tak ,to jest to pierwsze wapno tlenkowe granulowane w Polsce a może i na świecie :)

Postaram się zdobyć próbki tego towaru i sprawdzić czy tak rzeczywiście jest .

Co do granulacji to nie jest to klasyczna metoda granulacji a towar przypomina z wyglądu wapno kawałkowane stąd moja pobieżna opinia.

Cały czas czekam również na opinie na temat tego produktu od osób które to wysiewały.

pozdrawiam

 

 

polecam kalkulator wapnowania z nordkalku

 

Kolego Agronom, i co sądzisz o tym wapnie tlenkowym granulowanym z ekowap? Zdobyłeś próbki? Mam zamiar go użyć w ilości 1t/h ( dzwoniłem i tak mi powiedział koleś ) gleba ciężka gliniasta IV klasa pH 4,51 , mam zamiar rozsiać na ściernie i spokładać będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj