AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15354

Wapniak kornicki jak saletra, w sobotę sypnąłem pogłównie na jęczmień, 3 dni i dobry deszcz i po wapnie. Gdzie większa grudka była to biała plamka na ziemi została. Więc dobrze się rozpuszcza i oby tak działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Gdzie można kupić to wapno i w jakiej cenie

 

Bestelli zdecydowałeś się na ten produkt

 

Agronom_Kujawy

we wcześniejszych postach pisałeś że wapna tlenkowego nie da się zgranulować co więc powiesz o wapnie j.w.

 

 

www.ekowap.pl Tu kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wapna tlenkowego granulowanego to nie jest to wapno granulowane tylko kawałkowane , różnica jest taka że w ekowapie za ten produkt chcą dwa razy więcej niż w lhoist. A różni te dwa produkty jedynie nazwa. jedno nazywa się granulowane ( chociaż granulowane nie jest ) a drugie nazywa się kawałkowe. Poza tym wapna tlenkowego nie należy stosować systematycznie , można raz kiedyś w małej dawce, i najlepiej dać je na ściernisko .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Co do wapna tlenkowego granulowanego to nie jest to wapno granulowane tylko kawałkowane , różnica jest taka że w ekowapie za ten produkt chcą dwa razy więcej niż w lhoist. A różni te dwa produkty jedynie nazwa. jedno nazywa się granulowane ( chociaż granulowane nie jest ) a drugie nazywa się kawałkowe. Poza tym wapna tlenkowego nie należy stosować systematycznie , można raz kiedyś w małej dawce, i najlepiej dać je na ściernisko .

 

Kolego Agronom, pleciesz ludziom głupoty. W ekowapie wapno tlenkowe jest granulowane z pylistego. Nie jest 2 razy droższe niż w lhoist,to zupełnie inny produkt, ma większą zawartość CaO i dużo szybciej reaguje ponieważ nie jest kruszone lecz GRANULOWANE.

Nie masz wiedzy to nie pleć ludziom głupot.Nie wiesz czegoś to się nie wypowiadaj zanim nie sprawdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ucz ojca robić dzieci kolego :)

Wapna tlenkowego jeszcze żadna firma nie zgranulowała, a to co piszą w ekowapie to lekko mówiąc pic na wodę monofotarz :) .

Wejdź sobie na allegro i zobacz jak wygląda to wapno , to nie są granulki tylko drobna kruszonka. Taki sam produkt oferuje grupa Lhoist pod nazwą- wapno tlenkowe kawałkowane.

Poza tym tlenek po dodaniu wody przechodzi w wodorotlenek ( tak jak podczas murowania) i nawet gdyby udało się zrobić takie granulki to były by jak skała ( 0% reaktywności) a ich rozkład trwał by latami.

Dla tego wapno tlenkowe kawałkowane było by sto razy lepsze od wapna tlenkowego granulowanego.

Drugą sprawą jest że wapno tlenkowe nie nadaje się do stosowania systematycznego i może powodować więcej szkody jak pożytku. Wielu rolników doświadczyło już tego na własnej skórze i zrobiło sobie klepisko z gleby na której nic nie chce rosnąć.

Wapno tlenkowe można stosować interwencyjnie pod orkę przy bardzo słabym poziomie pH , i chyba lepiej jeżeli będzie pyliste .

pozdrawiam


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Kolego, czy może OJCZE, piszesz takie bzdury na temat tego że nie da się zgranulować wapna tlenkowego i że to jest to samo co w Lhoist że czytać się nie chce. Ekowap z tego co wiem to pierwsza firma której udało się zgranulować tlenek(byłem u nich w firmie i widziałem na własne oczy).Lhoist ma zupełnie inny produkt, i nie nazywa się wapno kawałkowane tylko trochę inaczej.To świadczy tylko o twojej bardzo małej wiedzy na temat wapien tlenkowych oferowanych na rynku.Oczernianie firmy że to pic na wodę a co za tym idzie w pewnym sensie oszukują ludzi może się wiązać z poważnymi konsekwencjami dla osoby która takie nie sprawdzone informacje publikuje czyli dla ciebie.Jesteś bardzo dobrym fachowcem skoro po zdjęciu na allegro jesteś w stanie tak dużo stwierdzić.Kruszonke to pewnie twoja babcia na szarlotkę sypała i tak ci zostało. Kup sobie może worek tego wapna i zobaczysz czy to wodorotlenek czy tlenek.Ja go stosowałem i to jest ZGRANULOWANE wapno tlenkowe.Granulki są bardzo fajne i po dodaniu wody rozpuszczają się w ciągu kilku minut.Oczywiście wydziela się temperatura i wapna przybywa 3 krotnie, rozpada się w pył, a skoro wydziela się temperatura i przybywa to chyba nie wodorotlenek tylko tlenek.

Co do stosowania to już sprawa każdego rolnika. U nas na ciężkie gleby stosujemy co roku wapno tlenkowe i nie słyszałem żeby komuś nic nie chciało rosnąc po zastosowaniu, wręcz przeciwnie.Z pylistym był mały problem bo bardzo pyli i np. jeżeli sąsiad ma na polu kalafiora lub brukselkę to zniszczysz mu plon.Granulowane wysiewa się super.

Natomiast te bzdury jakie piszesz że wapna kredowego czyli węglanowego po zgranulowaniu wystarczy wysypać 600 kg na ha nadają się do jakiejś powieści s/f.

Jeszcze raz proszę, zanim kogoś oczernisz lub pomówisz sprawdź, ale nie po zdjęciach.

To co piszesz to jeden wielki stek bzdur poparty tylko twoją bardzo małą wiedzą.Po prostu przerost formy nad treścią.

 

Nie cytuj poprzedniego posta. I nie prowokuj.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie oczerniam, forum jest od tego aby każdy miał szansę wypowiedzieć swoją opinię . Ja opisując ten rodzaj wapna chce tylko zwrócić uwagę kolegów którzy to będą czytać, że producent nie informuje ( w mojej opinii) odpowiednio swoich klientów a używanie określenia granulowane do wapna tlenkowego kawałkowanego nie jest poprawne i może wprowadzać w błąd.

Poza tym dalej uważam że wapna tlenkowego nie da się zgranulować gdyż do każdej granulacji trzeba dodać wody co w przypadku wapna tlenkowego spowoduje reakcję chemiczną i produktem końcowym będzie wodorotlenek wapna.


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Producent jak najbardziej prawidłowo informuje że jest to wapno granulowane bo takie jest.Nikogo nie wprowadza w błąd w przeciwieństwie do ciebie.

Co do twojej wiedzy na temat granulowania to się już nie będę wypowiadał.Jest na bardzo małym poziomie , skoro nadal upierasz się że słońce kręci się wokół ziemi.

Masz prawo do wypowiadania się jak najbardziej, ale oczernianie producenta na publicznym forum, niczym nie poparte może wpędzić cię w nie lada kłopoty.

Wiem że eko-wap to pierwsza firma która ZGRANULOWAŁA tlenek.Nie wiem czy dodają wody, nie znam się na granulowaniu i nie mam zamiaru się w to zagłebiać. Może zamiast wody mają lamę i pluje ?Dlaczego nie zadzwonisz lub nie pojedziesz zobaczyć tylko klepiesz bzdury w klawiaturę.

Nie chce mi się już prowadzić konwersacji z tobą , bo jak domniemam jesteś pewnie jednym z producentów jakiegoś kiepskiego granulatu i za wszelką cenę chcesz chwalić swoje, a nie potrafisz napisać obiektywnego postu z obiektywną opinią.

Oczywiście masz prawo nadal twierdzić że wapna tlenkowego nie da się zgranulować.W końcu mamy wolny kraj.

Jeżeli ktokolwiek poza tobą czyta to forum to zapewniam że da się zgranulować wapno tlenkowe, ponieważ widziałem na własne oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istota tego sporu jest tak naprawdę nie to czy jest to wapno granulowane czy kawałkowane tylko fakt że jeżeli jest to wapno kawałkowane i jest przez producenta sprzedawane pod nazwą "granulowane" to nie jest to żadne odkrycie ameryki bo grupa lhoist od dawna sprzedaje taki produkt pod inną nazwą i w o wiele mniejszej cenie . Więc nieuczciwością było by wprowadzanie kogoś w błąd opisując o super produkcie, ładnie pakowanym za co należy przepłacić 200zł na tonie. Akurat tak się składa że mam próbkę Oxyfertilu z grupy Lhoist i porównując wygląd i parametry do wapna z ekowapu to nie widzę tutaj większej różnicy.

Na stronie producenta nie ma niestety żadnego badania dotyczącego tego produktu i jego parametrów więc ciężko mi się odnieść czy jest to super produkt czy tylko chwyt marketingowy jakich wiele na tym rynku.

Natomiast inny produkt z ekowapu , tj. wapno z mączki wapiennej dla której jest sprawozdanie na stronie producenta jest na pewno ciekawym produktem i ma bardzo dobre parametry . Co do granulacji to mam tylko obawy czy granulki są odpowiednio twarde i czy będą się dobrze zachowywać podczas rozsiewania. Tutaj o opinię prosił bym osoby które zakupiły ten produkt .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

To w końcu jest granulowane czy kawałkowane ??? Ktoś stosował ? Jak się wysiewa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

A ja bym prosił odnośnik do tego wapna granulowanego z Ekowap - nie mogę znaleźć żadnych informacji w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Co sadzicie o wapnie granulowanym Florovit Agro? Cena 485 zl/t netto, reaktywnosc 100 %, CaO min 40%, dawkowanie od 300 do 1500 kg/ha. Moze mial ktos z tym stycznosc. Podobno jakoscia porownywalne z niemieckim wpanem granulowanym.

 

@ Agronomi_kujawy miales z tym produktem jakies doswiadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesko,

Słyszałem że mieli to produkować w Suszu tam gdzie florovity . Jeżeli parametry są takie jak podajesz to jest to wapno podobne do Polcalcu ale cenę ma wyższą . Ile na to jest Vatu ?

Ja jeszcze nie widziałem tego a żywo, to chyba niedawno weszło na rynek. pozdrawiam


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Czy naprawdę jest jakaś różnica między tymi (wapnami kredą granulowaną) bo mi się wydaje że to wszystko to samo tylko firma inna osobiście w tym tygodniu kupie z 5 ton z

tego miejsca http://www.kzkpolska.com/ z własnym odbiorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Handlowiec mowil ze na oswiadczenie jest 8% vatu. Mam ulotkę tego wapna tylko na forum nie idzie wstawic. Na niej widnieje miejsce produkcji Susz.

Inf. z ulotki

 

Wapno nawozowe niezawierające magnezu, z przerobu skał wapiennych.

Tlenek wapnia (CaO) całkowity w postaci węglanu wapnia – min. 40%.

Nawóz szybko działający przeznaczony do nawożenia wszystkich rodzajów gleb wymagających wapnowania w uprawach rolniczych,

warzywniczych, sadowniczych oraz w uprawach pod osłonami. Odpowiednie pH gleby powoduje lepszą przyswajalność

składników odżywczych oraz wpływa na wysoką jakość i wzrost plonu.

Produkowane z bardzo drobno zmielonego wapniaka, charakteryzującego się dużą reaktywnością (większa niż w kredzie).

Specjalny dodatek użyty w procesie granulacji pozwala na uzyskanie bardzo twardej granuli o małej ścieralności. Jest on całkowicie

naturalnym związkiem i charakteryzuje się bardzo dużą zdolnością sorbcyjną. Po kontakcie z wodą granulat natychmiast

rozpuszcza się do formy mazi.

Poprawia właściwości powietrzno-wodne podłoża. Zapobiega wymywaniu składników pokarmowych z nawozów, poprawiając

ich zdolność do zatrzymywania i kumulowania.

Granulowana postać nawozu pozwala na wygodny i równomierny wysiew na polu. Zapewnia maksymalny komfort pracy,

nie pyli się na rośliny.

Do stosowania o każdej porze roku, zarówno przedsiewnie jak i pogłównie.

Niska zawartość wilgoci na poziomie zaledwie 1-2%. Wapno produkowane jest na nowoczesnej linii i po granulacji

podawane suszeniu. Dzięki niskiej wilgotności granule są silnie związane i nie rozpadają się podczas siewu, a dopiero w glebie.

Najwyższa wydajność – koncentracja wapna w nawozie wynosi prawie 100%.

Reaktywność 100%, potwierdzona przez IUNG w Puławach. Wysoka reaktywność i bardzo szybkie działanie dzięki użyciu

odpowiedniej formy węglanu wapnia (CaCO3) oraz unikatowej technologii wytwarzania.

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Takie dwa pytania:

1. Oxyfertil Mg 75/25 w ilości 500kg/ha na gleby od IV do VI klasy to będzie ok, źle, czy bardzo źle? (Wiem, żależy od pH, jutro zbadam)

2. Wysiew wapna na ściernisko po qq i od razu orka na 20cm. Lepiej pewnie byłoby przed orką potalerzować, ale 200ha x 10l=2000l x 5,35zł=10700zł. A to już jest konkretna kwota. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego:

1. Oxyfertil może być ok . chociaż gleba trochę za słaba jak na wapno tlenkowe. Niby nie zaleca się stosowania tego typu wapna na gleby lekkie.

2. Widzę że myślisz kalkulatorem :) rzeczywiście jest to spora różnica dla tego spokojnie możesz wapno rozrzucić po orce na wierzch i zostawić na zimę - jeżeli pole jest w miarę równe a nie stokowe - co by nie spłynęło z roztopem . .

Wszystko zależy jeszcze od tego jakie to jest wapno ? Oxyfertil?


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

To w końcu jest granulowane czy kawałkowane ???

Granulowane

 

przepłacić 200zł na tonie. Akurat tak się składa że mam próbkę Oxyfertilu z grupy Lhoist i porównując wygląd i parametry do wapna z ekowapu to nie widzę tutaj większej różnicy.

Na stronie producenta nie ma niestety żadnego badania dotyczącego tego produktu i jego parametrów więc ciężko mi się odnieść czy jest to super produkt czy tylko chwyt marketingowy jakich wiele na tym rynku.

Kup sobie worek oxyfertilu i porównaj z próbką którą masz.

Na stronie producenta jest badanie ze SCHr. - link http://ekowap.pl/ima...-gran_extra.pdf

Nie jest 200 zł droższe. Ceny podobne.

Edytowano przez farmer1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a jak obliczyc ile trzeba dac wapna granulowego na ha np jesli klasa 3b ziemi i jak to sie liczy np wapno ma 93-98 % CaCO3? a ph np wynosi 4,5 przykłądowo

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granulowane

 

 

Kup sobie worek oxyfertilu i porównaj z próbką którą masz.

Na stronie producenta jest badanie ze SCHr. - link http://ekowap.pl/ima...-gran_extra.pdf

Nie jest 200 zł droższe. Ceny podobne.

ok kolego , może i jest tak jak piszesz :)

Jeżeli tak ,to jest to pierwsze wapno tlenkowe granulowane w Polsce a może i na świecie :)

Postaram się zdobyć próbki tego towaru i sprawdzić czy tak rzeczywiście jest .

Co do granulacji to nie jest to klasyczna metoda granulacji a towar przypomina z wyglądu wapno kawałkowane stąd moja pobieżna opinia.

Cały czas czekam również na opinie na temat tego produktu od osób które to wysiewały.

pozdrawiam

 

a jak obliczyc ile trzeba dac wapna granulowego na ha np jesli klasa 3b ziemi i jak to sie liczy np wapno ma 93-98 % CaCO3? a ph np wynosi 4,5 przykłądowo

polecam kalkulator wapnowania z nordkalku


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj