AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pmichal56    15

Witam i potwierdzam że dolomitowe to badziew i znalazłem coś takiego wapno węglanowe odmiana 04 z dostawa do wielunia 58 zł za tonę http://wapno-nawozowe.pl/cennik-wapna-weglanowego myslę że będzie dobre chyba że macie inny ch producentów wapna weglanowego pylistego lub granulowanego.A jeszcze mają krede w granulacie odmiana 06A w big bagu za 372 zł/t.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena netto za kruszonkę :)

Ty to akurat pod nosem masz bardzo dobre wapno w zakładzie kredowym Minerał w Trębaczewie - kreda nawozowa odmiana 04

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

witam.mam pytanie czy jest sens wywozic na pole margiel? dostalem wlasnie dwa kawalki w dzierżawe i na jednym z nich lezy duza halda tego badziewia.czy moze lepiej uzyć wapna budowlanego?ziemia klasy 3-4 gliniasta.

Edytowano przez ollo82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastelli    0

Witam. Co sądzicie o tym produkcie . Ten dystrybutor jest najbliżej mnie. Agronom co sądzisz o tym wapnie?

Chcego używać co roku w nieielkich dawkach po 300-400 kg/ha pogłównie. Wapno nie było dawane już długi czas co najmniej 15 lat

EKO-GRAN EXTRA

Wapno nawozowe odmiana 01 - granulat

Zawartość CaO 90%

Postać: Granulat, frakcja 2 – 5 mm – nie zawiera części pylistych

Dzięki odpowiedniej granulacji daje się odpowiednio roziewać na polu bez ”efektu pylenia”

EKO-GRAN EXTRA znacznie poprawia odczyn gleby i dostarcza wapń dla wszystkich rodzajów gleb praktycznie w bardzo krótkim czasie po wysiewie, dzięki formie tlenkowej nawozu.

Doskonale reaguje z glebą w wyniku czynników atmosferycznych, co powoduje bardzo szybką przyswajalność.

EKO-GRAN EXTRA jest to wapno nawozowe w postaci tlenkowej zgranulowane które poddane specjalistycznemu procesowi granulacji przeznaczone jest do stosowania głównie na glebach średnich i ciężkich, gdzie wymagana jest szybka poprawa odczynu pH.

EKO-GRAN EXTRA jest nawozem zawierającym wysoką dawkę CaO i dlatego należy unikać przewapnowania.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wapno jest trochę ryzykowne żeby dać je pogłównie tak jak podaje producent. Ten produkt to jakaś nowość , lepiej przetestować go w mniejszej ilości i zobaczyć efekt.

Wapna tlenkowego nie można dawać pogłównie , bo spowoduje więcej strat jak pożytku. Nie wiem czy producent robił jakieś badania w tym zakresie , trzeba by wypytać producenta.

Parametry to wapno ma dobre a nawet bardzo dobre , sądząc po cenie też jest to towar w odpowiednim przedziale cenowym.

Co do granulacji to raczej jest to kruszonka niż granulat i wysiew może być problematyczny.

Myślę że z oceną trzeba poczekać aż ktoś je zastosuje i oceni efekty .

Ja raczej polecał bym je pod orkę lub pod agregat a odradzał pogłównie.

poza tym podobny produkt ma grupa Lhoist tylko nie nazywa go granulowanym i zdaje się że cena jest o połowę niższa .

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Hej, jaki kolor powinno mieć wapno węglanowe? Z ciekawości zerknąłem teraz w google i raczej są kolory z odcieniem żółtego, a moje jest jakby jasno-szaro-niebiesko-grafitowe. Nie wiem jak to dokładnie określić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Witajcie! Jakie wapno najlepiej zastosować w powiecie lipskim (woj. mazowieckie). Najbliżej jest kopalnia w IŁŻY - pokłady jurajskie - ale stopień zmielenia pozostawia wiele do życzenia. W promieniu 100-120km jest też Bukowa, Morawica, Kielce, Drugnia. Które kopalnie oferują najlepiej zmielony towar i może ktoś zna aktualne ceny? Ewentualnie jakie wapno granulowane będzie najekonomiczniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0

agronom kujawy mam pytanie

 

mam ziemie ciężką o ph 4.5 do 5,5 klasy III i IV w zależności od działki potrzebuje to zwapnować odkwasić jestem z okolic Żywca samo południe polski w uprawach są ziemniaki owies pszenica trawa i od zeszłego roku bobik dla poprawy struktury gleby bobik oczywiście wapnowany wapno nawozowe tlenkowe 60 % odm 03 w big bag przed siewem bo tak to nie rośnie możesz coś polecisz lub doradzisz w mojej okolicy

Edytowano przez trys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jaki kolor powinno mieć wapno węglanowe? Z ciekawości zerknąłem teraz w google i raczej są kolory z odcieniem żółtego, a moje jest jakby jasno-szaro-niebiesko-grafitowe. Nie wiem jak to dokładnie określić :D

Kolor nie jest decydujący chyba że uprawiasz warzywa białe , takie jak pietruszka czy seler . Wtedy im bielsze tym lepsze .

Ogólnie białe wapno jak dostanie wody to robi się żółte , świadczy to obecności zanieczyszczeń ( zwanych także mikroelementami) takich jak magnez, krzem i żelazo.

Poza tym kolor u jednego producenta może się różnić za każdym razem co wynika z niestabilności złóż wapieni , jedynie wapno jeziorne lub kreda pisząca pozostaje biała lub sino-biała.

Pozostałe wapna węglanowe są różnych odcieni od żółtego po po pomarańczowy i ciemno stalowy .

Na pewno pomarańczowy odcień jest właściwy dla wapna z magnezem , a żółty wapna z żelazem , siwy to raczej obecność krzemionki .

pozdro

 

agronom kujawy mam pytanie

 

mam ziemie ciężką o ph 4.5 do 5,5 klasy III i IV w zależności od działki potrzebuje to zwapnować odkwasić jestem z okolic Żywca samo południe polski w uprawach są ziemniaki owies pszenica trawa i od zeszłego roku bobik dla poprawy struktury gleby bobik oczywiście wapnowany wapno nawozowe tlenkowe 60 % odm 03 w big bag przed siewem bo tak to nie rośnie możesz coś polecisz lub doradzisz w mojej okolicy

Jeśli chodzi o odkwaszanie gleby ciężkiej to nie prawdą jest że wapno tlenkowe jest skuteczniejsze niż węglanowe. W badaniach IUNGU wyszło że taka sama dawka wapna węglanowego odkwasza glebę silniej niż wapno tlenkowe . Więc proponuje ci zrobić eksperyment i sypnąć wapno węglanowe kredowe pod agregat w ilości 1 tony na hektar dla granulatu( gleba ciężka) .

 

 

Siemka. Ile powinienem dać ton na ha wapna i jakiego jeżeli mam ph 4,6 i 5,3? Myślałem o tym http://tablica.pl/of...html#e9ba9e2be6

(magnezowe).

Nie wygląda to na wapno magnezowe , ciężko powiedzieć kto jest producentem i jakie ma parametry patrząc po zdjęciu .

Sprecyzuj bardziej co to za produkt .

Sądząc po cenie 35zł za tonę to trzeba by dac tego z 10 t na hektar ;)

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0

węglanowego kredowego w okolicy nie ma albo o nim nie wiem jest jakaś kreda granulowana w big bagu 500 po 420 zł to tym mam to przejechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Dzięki Agronom_kujawy. Trochę mnie uspokoiłeś, bo bałem się, że wcisnęli mi wapno magnezowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Czy wie ktoś ,gdzie można w oklicach Częstochowy ( do 100 km) kupić kredę granulowaną???

 

Czy wie ktoś ,gdzie można w oklicach Częstochowy ( do 100 km) kupić kredę granulowaną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a teraz tak sie zapytam prosze o pomoc gdyz ph wyszlo 4,5 gleba srednia i teraz jak szybko w miare odkwasic ta glebe dac wapmag czy wapniak czy co polecacie i w jakich dawakch na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Na rosnący łubin na poplon można sypnąć wapniak kornicki przed zimą i razem przyorać? Czy jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O ile już miał bym zdecydować się na wapniak kornicki to na pewno bym go nie przyorywał. Przyorać łubin, rozsiać wapniak, zabronować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a jak po kujkurydzy zasiac pszenzyto to wapniaku ile dac tak srednio bbo bym chcial zaraz przyorac i pszenzytoi zaisac po kukurydzy na ziarno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Czy wie ktoś ,gdzie można w oklicach Częstochowy ( do 100 km) kupić kredę granulowaną???

 

Czy wie ktoś ,gdzie można w oklicach Częstochowy ( do 100 km) kupić kredę granulowaną???

 

 

Napisz do producenta Wapniak Koszelowski, a on Ci powie gdzie masz najbliższy skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberka31    0

jakie wapno -kredę itp można kupić w okolicach Lublina -do odkwaszania ziemi

u mnie stosuje sąsiad wapno budowlane hydratyzowane ALPOL około 50zł za 100kg

jakie macie lepsze propozycje zamiast tego wapna?

 

proszę o odp. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Na dniach kupiłem krede granulowana z Dwikóz odmiana 07, CaCO3- min 70% tlenek wapnia 40%. Mam zamiar zastosować ta krede pod agregat uprawowy przed siewem pszenicy w ilosci 450-500 kg na ha. Stosował ktos juz ta krede z Dwikóz. Ja płaciłem 451 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie produkt wygląda dobrze jeżeli chodzi o parametry, napisz jak to się sieje i jakie ma granulki .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj