AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

GoRAL1    63

Tak mnie zastanawia twoja wytwałoiśc w przekonywaniu do swojego zdania

100 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to ile człowiek się douczył przez ten czas , bezcenne :)


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Masz racje pare lat teorii 28 lat praktyki

ale wapnu nie poświeciłem nigdy tyle czasu co przez te zimę

rewolucji nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jakie masz gleby i jakie masz pH . Bo jak byś miał pH w granicach 4 i podniósł do optymalnego to byś zobaczył rewolucję .

A jeżeli utrzymujesz od lat optymalne pH to problem cie nie dotyczy w zasadzie i dziwie się w takim razie co tu robisz ?


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

nie widzę tak owej, ale może patrzeć nie potrafię.

w 3 lata z 4.5 do 6.2-6.7


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kolego yacenty że nie widzisz rewolucji po zmianie pH z 4,5 do 6,7 ?

 

Opowiem wam historyjkę:

-Dzisiaj u nas na wsi jeździli obwoźni handlarze wapnem -normalnie cyganeria, co jakiś czas pojawiają się krzyczą z samochodu - "wapno! wapno !"

ogólnie komedia. Bo rozumiem że można sprzedawać wapno jeżdżąc od gospodarza do gospodarza i wciskać ulotki bez żadnych danych firmy tylko z numerem telefonu, ale żeby tego typu praktyki przechodziły to naprawdę świadczy o tym że ktoś to kupuje. A najlepsze jest to że znajomy któremu tłumaczyłem jak się nie dać zrobić, zakupił od nich " na próbę" 1 tonę tego wapna, sam mi o tym nie powiedział(chyba ze wstydu jak już ochłonął po zakupie) ale się dowiedziałem od sąsiada. Oczywiście towar luxus co byś nie zapytał handlarza to w sobie ma:

-Magnez ma?

-Ma Panie .

-Dużo

-25%

-A mocne to wapno jest?

-Panie mocne.

-A ile procent?

-Ponad 120% :)

itp..

Ogólnie wszystko było by ok , gdyby nie jakość i cena tego specyfiku .

Tona kamyczków otoczonych na mokro w betoniarce mączką wapienną kosztuje w workach 700zł .

No i tu zaczyna się dramat.

A najlepsze jest to że kupują takie wapno i mali rolnicy i duzi, mądrzy i głupi w zależności od pogody , a jak zapytasz jak oceniają ten produkt to mówią że luxus granulat ,sieje się idealnie efekt super :)

Rozumiem że można się raz naciąć na coś takiego , ale żeby sypać sobie kamienie na pole i jeszcze to chwalić to już tego nie pojmuje :wacko:


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

kupione prosto z duzej kopalni w okolicy, mierzone kwasomierzem za 30zł, dodatkowo powierdzone corocznym glejtem z uniwerystetu wrocławskiego gdzie jeden z instytutow wykonuje nam badania. PH jest wyższe, nie widzę z tego korzyści na oko, może muszę zmienić okulary albo zacząć inaczej patrzeć na ziemie i płody rolne


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę kolego że jesteś bardziej radykalny niż ja , tyle że w odwrotną stronę .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Kolego, sensu nie ma to że kolega Xemit za jeden post dostał tyle punktów reputacji co ja za 300 postów !

Życie nie jest sprawiedliwe .... :wacko:

Kolego nie przejmuj się tym kolega Xsemit jest z nami chyba od zawsze i niejednokrotnie spuszczał w kanał róznych uczonych swoim zdrowo rozsądkowym lekko cynicznym podejściem do rolnictwa do polityki itp. To jest taki Niesiołowski agrofoto :). A wapno cóż ktoś kiedyś pożyczył ode mnie 5 ton granulatu a kupił i chciał mi oddać 5 ton kamyków wapno podobnych jeszcze w cenie granukalku :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Witam. Stosował ktoś może kiedyś wapno "Kreda nawozowa GRADE IV Extra". Jakie efekty. Jakie doświadczenia z zastosowania tego typu wapna. Czy można je mieszać z jakimkolwiek nawozem wiosną.??

Edytowano przez QuQurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

42 strony dyskusji poszły na marne po takim jednym pytaniu :(


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to analfabetyzm wtórny czy zwyczajne lenistwo.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh

A co jest najzabawniejsze to nie potrafie zlokalizowac kto produkuje wapno Grade IV Ekstra. Może ktoś z was zna producenta?

Z mojej wiedzy wynika że producent doszedł dopiero do Grade I . Po niemiecku Grade znaczy gatunek - czyli im większa cyfra tym gatunek gorszy :)

Czyżby polskiego pośrednika poniosła fantazja ?

hehe

 

A stosował ktoś z was ;

Kalk Super EXTRA Plus III Generacji wapno z dodatkiem Physio+++ i mikroelementami , borem, manganem,krzemem, molibdenem, żelazem i magnezem?

Ponoć plon staje dęba po czymś takim!

:)

 

 

ok już znalazłem, to jednak OMAYA takie coś produkuje.

 

Witam. Stosował ktoś może kiedyś wapno "Kreda nawozowa GRADE IV Extra". Jakie efekty. Jakie doświadczenia z zastosowania tego typu wapna. Czy można je mieszać z jakimkolwiek nawozem wiosną.??

 

Reaktywność tego wapna to 50% , bardzo kiepski parametr:(. Pytanie jaka jest tego cena?

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

garek, paktofonikas niestety nie znalazłem nikogo kto by stosował to wapno na 42 stronach o których wspomnieliście (może gdzieś przeoczyłem). Jest to wapno granulowane. Pochodzi Zakład Vereinigte Kreidewerke Dammann KG Lagerdorf - Niemcy. Granulowany nawóz węglanowy wapniowo-magnezowy, powstający z naturalnej kredy pochodzenia organicznego z dodatkiem magnezu. Forma węglanowa. Tyle dostałem. Jak rozumiem nikt nie miał styczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwne .

Chyba raczej jest produkowany przez omaya , tylko gdzie?

Na stronie damman nie ma takiego produktu jak kreda granulowana gatunek IV z magnezem.

 

 

garek, paktofonikas niestety nie znalazłem nikogo kto by stosował to wapno na 42 stronach o których wspomnieliście (może gdzieś przeoczyłem). Jest to wapno granulowane. Pochodzi Zakład Vereinigte Kreidewerke Dammann KG Lagerdorf - Niemcy. Granulowany nawóz węglanowy wapniowo-magnezowy, powstający z naturalnej kredy pochodzenia organicznego z dodatkiem magnezu. Forma węglanowa. Tyle dostałem. Jak rozumiem nikt nie miał styczności.

 

 

Lepiej zastosuj jakiś polski sprawdzony produkt, ewentualnie niemiecki ale Grade I . Bo ten co napisałeś to tak naprawdę połowa wapno a połowa glina .

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek30    0

Rozumiem kolego yacenty że nie widzisz rewolucji po zmianie pH z 4,5 do 6,7 ?

 

Opowiem wam historyjkę:

-Dzisiaj u nas na wsi jeździli obwoźni handlarze wapnem -normalnie cyganeria, co jakiś czas pojawiają się krzyczą z samochodu - "wapno! wapno !"

ogólnie komedia. Bo rozumiem że można sprzedawać wapno jeżdżąc od gospodarza do gospodarza i wciskać ulotki bez żadnych danych firmy tylko z numerem telefonu, ale żeby tego typu praktyki przechodziły to naprawdę świadczy o tym że ktoś to kupuje. A najlepsze jest to że znajomy któremu tłumaczyłem jak się nie dać zrobić, zakupił od nich " na próbę" 1 tonę tego wapna, sam mi o tym nie powiedział(chyba ze wstydu jak już ochłonął po zakupie) ale się dowiedziałem od sąsiada. Oczywiście towar luxus co byś nie zapytał handlarza to w sobie ma:

-Magnez ma?

-Ma Panie .

-Dużo

-25%

-A mocne to wapno jest?

-Panie mocne.

-A ile procent?

-Ponad 120% :)

itp..

Ogólnie wszystko było by ok , gdyby nie jakość i cena tego specyfiku .

Tona kamyczków otoczonych na mokro w betoniarce mączką wapienną kosztuje w workach 700zł .

No i tu zaczyna się dramat.

A najlepsze jest to że kupują takie wapno i mali rolnicy i duzi, mądrzy i głupi w zależności od pogody , a jak zapytasz jak oceniają ten produkt to mówią że luxus granulat ,sieje się idealnie efekt super :)

Rozumiem że można się raz naciąć na coś takiego , ale żeby sypać sobie kamienie na pole i jeszcze to chwalić to już tego nie pojmuje :wacko:

 

 

Firmy z Częstochowy, Działoszyn, Raciszyn to ich praktyka materiał sprzedawany, zwykły dolomit spakowany w worki w garażach i stodołach ( byłem tam i sprawdzałem). Też zachodzę w głowę ile razy można dać się zrobić w ch.... żeby zrozumieć że jest się oszukiwanym i że takich powinno się bić. A ulotkę z nr telefonu można zawsze sprawdzić dzwoniąc do potencjalnej firmy i prosząc o nr nip w celach weryfikacji firmy, a następnie przez internet ogólnie dostępny dziś w każdym domu, sprawdzić na stronie CiDG a tak na marginesie to wystarczy nazwa firmy by dowiedzieć się wszystko o firmie bo na takiej ulotce jest nazwa firmy. Także zanim zaczniemy krytykować sprawdźmy zanim pomierzymy ich jedną miarką. A jeśli chodzi o skład 120% nie wypowiem się na temat tego klienta który to kupił.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ma co generalizować.

Bo na przykład z Działoszyna do Trębaczewa jest zaledwie 10km a w Trębaczewie w Zakładzie Kredowym Minerał jest wapno workowane super i w cenie 155zł za tonę . Bardzo często je polecałem tu na forum.

A już z Działoszyna i Raciszyna nie polecam ze względu właśnie na oszustwo , chociaż ze względu na bardzo dużą ilość małych producentów nie ogarniam ich wszystkich i nie wiem co oni w tych stodołach mieszają.

Ogólnie nie należy kupować wapna niewiadomego pochodzenia i od osób które nie potrafią wskazać producenta ani nie mają nawet firmy bo jest to na 99% oszustwo.


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na poniedziałek - środę mam umówiony odbiór wapna w BIG-BAG z Tębaczewa. Po prostu nie mam jeszcze umówionego transportu, stąd taka rozbieżność co do terminu. Mam też RCW do delikatnego remontu.

@Agronom_kujawy podpowiedz mi czy już w poniedziałek z samego rana muszę się zabierać za remont rozsiewacza RCW czy da radę rozsiać wapno z Trębaczewa czymś takim: http://www.google.pl/imgres?client=firefox-a&hs=Zk6&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1366&bih=648&tbm=isch&tbnid=XJYBY5rOad2v5M:&imgrefurl=http://tablica.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu-unia-brzeg-mx850-premium-ID1Iiqx.html&docid=D1hFNePbpnYOwM&imgurl=http://img18.tablica.pl/images_tablicapl/55144013_1_644x461_rozsiewacz-nawozu-unia-brzeg-mx850-premium-zabkowice-slaskie.jpg&w=585&h=461&ei=5qVpUcvQGJHn4QTi4oD4BA&zoom=1&ved=1t:3588,r:1,s:0,i:84&iact=rc&dur=137&page=1&tbnh=180&tbnw=244&start=0&ndsp=19&tx=156&ty=68

z taką dziurą: http://www.google.pl/imgres?client=firefox-a&hs=Zk6&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1366&bih=648&tbm=isch&tbnid=kxRUwOOwY29GCM:&imgrefurl=http://www.maszyny.dlafarmera.plwww.agrofoto.pl/index.php/katalog-maszyn-rolniczych/item/15-rozsiewacze/174-brzeg-mx-premium-850120016003000&docid=rqic6rA00C9TWM&itg=1&imgurl=http://www.uniagroup.com/ug/vfs/7.%252520nawozenie/ms_%252520mx%252520-%252520otwor%252520dozujacy.jpg&w=1024&h=768&ei=5qVpUcvQGJHn4QTi4oD4BA&zoom=1&ved=1t:3588,r:45,s:0,i:225&iact=rc&dur=655&page=3&tbnh=191&tbnw=259&start=45&ndsp=28&tx=159&ty=57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie wapno zakupiłeś ?

Pyliste czy ziarniste ?

Bo jak ziarniste to pójdzie zwykłą siewką , a jak pyliste to raczej będzie niezbędny RCW lub jakiś inny wynalazek tego typu.

Ogólnie kreda nawozowa w Trębaczewie jest w formie pylistej , ale mają też różne frakcję kredy pastewnej i wiem że dużo ludzi myśli że to ten sam produkt tylko dużo lepszy od pylistego bo się lepiej wysiewa. Niestety jest to zasadnicza różnica w tych dwóch postaciach tego samego materiału. Pyliste kiepsko się sieję ale efekt jest szybki widoczny od razu po zastosowaniu. Drobne kamyczki super się sieją ale rozkładają się nie wiadomo jak długo- może i kilkadziesiąt lub kilkaset lat i efektu raczej ciężko szukać :)

Pewnie znajdą się tacy którzy stwierdzą że sieją kamyczki i widzą efekt ale jest to raczej mało prawdopodobne .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wapno ma być pyliste. W tym temacie już mówiłeś i ja to przeczytałem że wapno ziarniste z Trębaczewa będzie się długo rozkładać więc zamówiłem pyliste. Na samym początku rozmowy telefonicznej podczas zakupu wapna podkreśliłem iż interesuje mnie rolnicze wapno pyliste, więc sprzedający z Trębaczewa nic nawet nie wspominał o tym ziarnistym dodawanym do pasz itd. Czyli jutro ciężki dzień przed mną, spawarka i diaks idzie w ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam , bo często na privie komuś tłumacze i spotykam się z tym że wszystko ok , ale jak ktoś ma zakupić pyliste a w tej samej cenie i w tym samym zakładzie jest gruboziarniste to wybiera gruboziarniste bo się lepiej sieje- i nie przetłumaczysz :wacko: .

A niestety nie jest to to samo co granulat mimo że wysiew jest super to efekt żaden w porównaniu do pylistego.

pozdrawiam


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jednak nie zdążyłem z aplikacją wapna pod kukurydzę, w jaki sposób teraz rozrzucić granulat przed siewem czy po siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To co już zamierzasz siać kukurydzę? Jak chcesz stosować to przed agregatem żeby jeszcze w miarę dobrze wymieszać te wapno z glebą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeszcze nie, ale boję się o fosfor, dlatego nie jestem przekonany do tego mieszania

 

mam ofertę na granulat z Sohlde po 300zł/t luzem, 45% CaO i 2% MgO 06a macie jakieś ciekawsze oferty?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj