AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Prośba do moderatorów zablokujcie tego gościa na jakiś czas.

Ostatnie pytanie ile wapna granulowanego o zawartości 50% CaO należy wysiać aby podnieść ph z 4 na 7

 

A co kolego matematyka cię przeraziła czy obsługa kalkulatora nordkalk nie idzie ci najlepiej?

zawsze mogę pomóc :)

Kolego , gdybyś rozumiał o czym ja pisze to byś nie zadawał takich pytań.

Twoje pytanie świadczy o tym że mylisz to co pisze z czymś zupełnie innym.

Granulat nie służy do odkwaszania uderzeniowego .

Tak samo jak nie stosuje się uzupełniania azotu raz na cztery lata.


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Ja dziś miałem zamiar wysiać po 500 kg/ ha granulatu a tutaj z granulatu zrobił się pył , no nie ciekawe doświadczenie bo zostawiłem worki pod wiatą wiec zaciekniecie odpada , w dniu jak przywieziono mi rozsiałem 2 tony bez problemu teraz już nie idzie ... duży minus , jak mnie rozczarują rezultaty to zaczynam szukać Piasta ... wtedy po żniwach na 100% łódka Nordkalk Fast Cal i koniec z wygodą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paranoja czy obces ja

Tak od połowy grudnia pseudonaukowe teorie

 

 

Obcesia kolego :)


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

wymiękam ,było mi miło a czasami wesoło Panie i Panowie życzę cierpliwości której mi zabrakło, popieram West-a lub zamknąć temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałem zamiar wysiać po 500 kg/ ha granulatu a tutaj z granulatu zrobił się pył , no nie ciekawe doświadczenie bo zostawiłem worki pod wiatą wiec zaciekniecie odpada , w dniu jak przywieziono mi rozsiałem 2 tony bez problemu teraz już nie idzie ... duży minus , jak mnie rozczarują rezultaty to zaczynam szukać Piasta ... wtedy po żniwach na 100% łódka Nordkalk Fast Cal i koniec z wygodą ;D

 

Od razu podejrzewałem że coś za tani ten twój granulat. :(

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wymiękam ,było mi miło a czasami wesoło Panie i Panowie życzę cierpliwości której mi zabrakło, popieram West-a lub zamknąć temat

 

Też jestem za zamknięciem tego tematu .

Ja powiedziałem już chyba wszystko na temat metody stosowania granulatu .

 

pozdrawiam :)

 

@A_kujawy Piszesz, że granulatem nie odkwasimy gleby, to w jakim celu robisz zestawienie z Nordkalk Standard? Manipulacja?

Nie napisałem że nie odkwasisz gleby .

Napisałem że nie służy do odkwaszania gleby raz na cztery lata!

Posiej granulat i zobaczysz efekt po plonie już w pierwszym roku bo tak działa kreda .

 

Może mróz granulki rozsadził i się rozpadły na pył.

To by znaczyło że był wilgotny i nie zabezpieczony przed wilgocią.

Jednym słowem szwindel a nie granulat .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wysieję w formie pylistej, to nie zobaczę różnicy w pierwszym roku?

Jak wysiejesz dobrą kredę ( np. taką z jakiej robi się granulat ) to zobaczysz . Jak wysiejesz wapno nie zmielone to nie zobaczysz.


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

to po kiego grzyba porównujesz go z dawkami Nordkalku potrzebnego do odkwaszenia ziemi o ph 4

10,68 x 105zł brutto = 1121,4 zł/ha wersja nordkalk standard

26x 60zł brutto = 1560zł/ha wersja inne wapno typu dolomit lub wapno kopalniane

 

Co daje na jeden rok:

280,25 wersja nordkalk

390zł wersja inne wapno

Ja mam ph 5,5 - 6,5 i stosuje Nordkalku standart 2,5t/ha raz na 4 lata co daje rocznie koszt 68zł/ha , w Twojej technologi nawet w minimalnej dawce którą zalecasz czyli 400kg/ha to jest 184zł/ha czyli o 116zł drożej razy moje 200ha daje to 23200zł. Czyli niezła zabawa na Teneryfie dla całej rodzinki przez dwa tygodnie.

Nie odpowiedziałeś ile należy wysiać Twojego wapna aby podnieść ph z 4 na 7

Koniec tematu

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście zamknijmy już ten temat bo już nie chce mi się powtarzać tysiąc razy .

Szkoda na was czasu.

 

kolego west

Podałem obiektywne dane z kalkulatora producenta . Każdy przypadek będzie inny nie jestem w stanie ich wszystkich tu opisać.

Zrób sobie eksperyment na 1 hektarze , może efekt cię przekona , bo ze zrozumieniem tekstu to u ciebie nie najlepiej :)


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Być może i rzeczywiście rozsadziło granulat ale z drugiej strony jakoś zmęczę te 10 ton , na przyszłość będę wiedział jak postępować , kupić rozsiać nie trzymać ;) Swoja drogą to kupiłem to wapno ze względu na wypełnienie transportu nawozu a jechać ekstra 20km po 10 ton nawozu to się mijało z celem ;) Jedyne co mnie cieszy to fakt że nie "powinien być " efekt w żniwa , ale to zdąrzę się pochwalić lub stworzę antyreklamę bo przecież płaciłem połowę 3/4 ceny normalne :unsure: 500 zł/t nie dałbym w życiu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest sens przepłacać, jak uzyskam ten sam efekt i poniosę przy tym niższe koszta?

 

Kolego nie ma sensu przepłacać.

Kup se mortadele jak xemit a nie szynkę . :)

 

Być może i rzeczywiście rozsadziło granulat ale z drugiej strony jakoś zmęczę te 10 ton , na przyszłość będę wiedział jak postępować , kupić rozsiać nie trzymać ;) Swoja drogą to kupiłem to wapno ze względu na wypełnienie transportu nawozu a jechać ekstra 20km po 10 ton nawozu to się mijało z celem ;) Jedyne co mnie cieszy to fakt że nie "powinien być " efekt w żniwa , ale to zdąrzę się pochwalić lub stworzę antyreklamę bo przecież płaciłem połowę 3/4 ceny normalne :unsure: 500 zł/t nie dałbym w życiu ...

 

A za nawóz azotowy dał byś ?

Bo widzisz dobre wapno na kwaśnej glebie daje trzy razy lepszy efekt przyrostu plonu niż azot .

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś mistrzem manipulacji, na uciążliwe pytania nie odpowiadasz. Fakt lepiej nic nie powiedzieć, niż powiedzieć i zaprzepaścić wszystko, o czym się pisało przez ostatnie kilka miesięcy.

 

Kolego mylisz się .

Nie odpowiadam na pytania które powtarzają się już kilkakrotnie i na które już kilka razy odpowiadałem.

 

Nie cytuj ostatniego posta Odpocznij 7 dni za 4 punkty ostrzeżeń

Edytowano przez MAT912

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Pytanie do eksperta samozwańca Agronom_kujawy ;)

Ile należy wysiać wapna granulowanego Polcalc na 1ha aby podnieść pH gleby z 4,5 do 6,5?? oraz jaki będzie koszt tego zabiegu? gleba średniozwięzła klasy IIIb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Agronomowi się chyba wydaje że wapno granulowane działa jak Saletra. Po wysianiu trochę deszczu i już roślina ciągnie.

 

LowRider:

Wapno granulowane (może być pyliste) ma tajemnicze moce. Stosujesz 500kg na ha, roślina pobiera z tych wysianych granulek tyle ile jej CaO potrzeba i wcale odkwaszać ziemi nie musisz. Wapno działa jak azot. (Oczywiście brednie.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Pytanie do eksperta samozwańca Agronom_kujawy ;)

Ile należy wysiać wapna granulowanego Polcalc na 1ha aby podnieść pH gleby z 4,5 do 6,5?? oraz jaki będzie koszt tego zabiegu? gleba średniozwięzła klasy IIIb

 

Zadałem podobne pytanie. Odpowiedź - post 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może mróz granulki rozsadził i się rozpadły na pył.

To niemożliwe , to wapno jest suche i idealnie opakowane , przyczyna tkwi gdzie indziej. Moim skromnym zdaniem ktoś trzsnął drzwiami od magazynu gdzie trzymałeś to wapno, Jeśli zas było trzymane na zewnątrz, to niebezpieczny dla niego jest huk sylwestrowych petard, ewentualnie nadużywanie klaksonu. Duze szkody czyni rownież ujadanie psa , tętent koni i spiew skowronka.

Dlatego popieram spostrzeżenie New1 dotyczące natychmiastowego wysiewu.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Miałem zamknąć ten temat żeby ostudzić emocje ale widzę ze niepotrzebnie :P Nasz "ekspert" dostał bana na 7 dni więc główny element kłótni w temacie pojawi się na forum za tydzień.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Tyle, że forum jest po to by dyskutować, i to nie zawsze z kimś, kto ma takie same poglądy. Teraz mamy tydzień nudy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Xemit człowiek się uczy na błędach , gdybym wiedział to tego samego dnia co przyjechało zostałoby rozsiane , ogólnie struktura większych granulek została a mniejsze zastrajkowały i się zciastowały , teraz czym to rozsiać ... moje Lely tego nie przetrawia a sąsiada Motyl ma za małe skrzydła żeby 12 m rozrzucić ; ( Mam nadzieje że jak trochę obeschnie to jakoś rozsieje , głównie spody się skleiły :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj