AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Pzreczytałem ten kuriozalny opis o skutecznym obniżaniu pH gleby przez polcalc , które ma taki opis " Odmiana 04 charakteryzuje się najwyższą zawartością przeliczeniową CaO i wynosi ponad 50" , to zobacz na wapno 04 ile kosztuje luzem np tutaj http://www.lhoist.pl...o/produkty.html

 

To jest odpowiednik(OPOLWIAK węglan 50% )półproduktu mączki wapiennejcena big-bag1t 170zł netto

Cena 29 zł to jest za grysik a nie za mączkę .

 

 

Spróbuj co ci szkodzi ;)

 

Gdybyś chciał przywieść z Lhoistu na Kujawy takie wapno to koszt wyszedł by:

1t-170zł netto +8%VAT = 183,6 brutto

Transport około 3,3zł netto kilometr Opole- Kujawy około 500km w dwie strony, razem 1650 netto + 23%VAT 2029 zł

Przy zakupie 24t transport do tony 84,5zł

RAZEM= 84,5+183,6 = 268zł brutto

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Agronom już miałem się do Ciebie nie doczepiać ale jednak nie potrafię Jak człowiek który nazywa się ekspertem (masz tytuł prof. że się tak nazywasz, czy najzwyczajniej jesteś "skromny"?) który chwali się na lewo i prawo wiedza z wapnowania dodatkowo zachęcając innych do wysiewu kilkukrotnie droższego wapna. Jeżeli masz widzę z wapnowania, to chyba chemie rolna tez powinieneś znać. I jak taki "ekspert" nie zna takiego pierwiastka jak molibden? Wzór Mo gdybyś szukał w tablicy Mendelejewa Dodatkowo ten ekspert twierdzi że słoma w glebie gnije... Sorry ale @xemit nie raz już mówił ze wyższego wykształcenia nie ma a jego wiedza jest większa niż Twoja. Dodatkowo dostajesz 10% za obrażanie i prowokowanie do kłótni w 2 postach, poza tym robisz OT, ludzie zadają pytania a Ty gdzieś krążysz w chmurach. I jeżeli twierdzisz że u @deer, @HubertOjdana czy @dziedzio zobaczysz gleby o pH 4,5 to chyba na rozum upadłeś.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metoda stosowania "uturbia" to wapno a nie samo wapno . ( nie wiem jak to przełożyć na picie wódki)

Chociaż półprodukt też musi mieć najwyższe parametry żeby granulat był skuteczny.

 

Skoro to nie wapno "uturbia" tylko sposób stosowania, czyż nie osiągnę tego samego efektu stosując wapno nie granulowane w takiej samej dawce i z taką sama częstotliwością?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agronom już miałem się do Ciebie nie doczepiać ale jednak nie potrafię Jak człowiek który nazywa się ekspertem (masz tytuł prof. że się tak nazywasz, czy najzwyczajniej jesteś "skromny"?) który chwali się na lewo i prawo wiedza z wapnowania dodatkowo zachęcając innych do wysiewu kilkukrotnie droższego wapna. Jeżeli masz widzę z wapnowania, to chyba chemie rolna tez powinieneś znać. I jak taki "ekspert" nie zna takiego pierwiastka jak molibden? Wzór Mo gdybyś szukał w tablicy Mendelejewa Dodatkowo ten ekspert twierdzi że słoma w glebie gnije... Sorry ale @xemit nie raz już mówił ze wyższego wykształcenia nie ma a jego wiedza jest większa niż Twoja. Dodatkowo dostajesz 10% za obrażanie i prowokowanie do kłótni w 2 postach, poza tym robisz OT, ludzie zadają pytania a Ty gdzieś krążysz w chmurach. I jeżeli twierdzisz że u @deer, @HubertOjdana czy @dziedzio zobaczysz gleby o pH 4,5 to chyba na rozum upadłeś.

 

Kolego radzę powstrzymać emocję

To co napisałem o molibdenie było żartem , zauważ że jest tam buźka

Nigdy nie twierdziłem że znam się na czymś innym niż wapnowanie . A to czy słomka gnije czy ją jakiś królik zeźre i przemieli naprawdę mnie mało interesuje.

Jako moderator nie powinieneś podchodzić do spraw wymiany zdań jak do kłótni .

To że jesteś stronniczy i niechętny moim argumentacjom świadczy o tobie nie najlepiej ( w mojej opinii)

poza tym nie zarzucaj mi niewiedzy na temat wapnowania i nawozów wapniowych, bo mógł bym ciebie i twoich profesorów 10 razy przegadać w tym temacie. Wszak jestem prawdziwym ekspertem , a ty nawet nie raczysz eksperymentować ;)

A i @deer, @HubertOjdana czy @dziedzio tez mnie mało interesują , ich sprawa co tam mają na swoich podwórkach. Nie znam ich osobiście . A ty znasz ? Czy masz kolegów wyłącznie wirtualnych ?????


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegadać kogoś to nie sztuka, sztuką jest w rozmowie przytoczyć na tyle sensowne argumenty że 2 strona sama zamilknie ;)

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nie wapno "uturbia" tylko sposób stosowania, czyż nie osiągnę tego samego efektu stosując wapno nie granulowane w takiej samej dawce i z taką sama częstotliwością?

Tak kolego osiągniesz , właśnie o tym pisze w tym temacie od samego początku.

Możesz prześledzić moje wcześniejsze posty.

 

pozdrawiam i dobranoc

Na dzisiaj już kończę


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Metoda stosowania "uturbia" to wapno a nie samo wapno . ( nie wiem jak to przełożyć na picie wódki)

Chociaż półprodukt też musi mieć najwyższe parametry żeby granulat był skuteczny.

idąc tym tropem mączka wapienna niegranulowana zdziała to samo tylko troszkę bardziej będzie się kurzyło. ;)

doświadczenia z wapnem granulowanym nic nie wykazały, nawet nie dało się odróżnić gdzie było dawane a gdzie nie (a wg folderów od razu to widać), teoretycznie na słabych glebach małe dawki wapna są wskazane zamiast uderzeniowych, ale nie w takiej cenie, na słabej ziemi trzeba bardziej liczyć złotówki niż, już gdzieś przytoczeni, Niemcy ze znacznie lepszymi dotacjami i plonami.

Edytowano przez Stasiek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegadać kogoś to nie sztuka, sztuką jest w rozmowie przytoczyć na tyle sensowne argumenty że 2 strona sama zamilknie ;)

 

No własnie do tego dążę ;)


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tropem mączka wapienna niegranulowana zdziała to samo tylko troszkę bardziej będzie się kurzyło. ;)

 

 

Dokładnie, też tak to rozumiem. Niegranulowana kosztuje ze 100 zł, granulowana 500, więc wyliczenia @xemit mają jak najbardziej sens.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Granulowana 500 zł ale czy w każdym przypadku ? Ja zapłaciłem 335 zł /t a była opcja 270/24 tony , wiec nie można podchodzić w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agronom już miałem się do Ciebie nie doczepiać ale jednak nie potrafię Jak człowiek który nazywa się ekspertem (masz tytuł prof. że się tak nazywasz, czy najzwyczajniej jesteś "skromny"?) który chwali się na lewo i prawo wiedza z wapnowania dodatkowo zachęcając innych do wysiewu kilkukrotnie droższego wapna. Jeżeli masz widzę z wapnowania, to chyba chemie rolna tez powinieneś znać. I jak taki "ekspert" nie zna takiego pierwiastka jak molibden? Wzór Mo gdybyś szukał w tablicy Mendelejewa Dodatkowo ten ekspert twierdzi że słoma w glebie gnije... Sorry ale @xemit nie raz już mówił ze wyższego wykształcenia nie ma a jego wiedza jest większa niż Twoja. Dodatkowo dostajesz 10% za obrażanie i prowokowanie do kłótni w 2 postach, poza tym robisz OT, ludzie zadają pytania a Ty gdzieś krążysz w chmurach. I jeżeli twierdzisz że u @deer, @HubertOjdana czy @dziedzio zobaczysz gleby o pH 4,5 to chyba na rozum upadłeś.

 

W czyjej tablicy mam szukać tego MO ?

To że dostałem 10% to dobrze czy źle?

 

 

Zgadza się kolego, kolejna manipulacja , kreda granulowana jest wytwarzana z mączki której koszt to grubo powyżej 100zł a granulat to koszt od 300zł

Doliczając koszty transportu nawet mączki na pole to tak jak liczyłem wyjdzie około 250zł na Kujawach .

Nagle z tych proporcji 1:5 robi się 1:1,75

 

Coś kolegom obliczenia szwankują?

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kolego radzę powstrzymać emocję

To co napisałem o molibdenie było żartem , zauważ że jest tam buźka

Nigdy nie twierdziłem że znam się na czymś innym niż wapnowanie . A to czy słomka gnije czy ją jakiś królik zeźre i przemieli naprawdę mnie mało interesuje.

Jako moderator nie powinieneś podchodzić do spraw wymiany zdań jak do kłótni .

To że jesteś stronniczy i niechętny moim argumentacjom świadczy o tobie nie najlepiej ( w mojej opinii)

poza tym nie zarzucaj mi niewiedzy na temat wapnowania i nawozów wapniowych, bo mógł bym ciebie i twoich profesorów 10 razy przegadać w tym temacie. Wszak jestem prawdziwym ekspertem , a ty nawet nie raczysz eksperymentować ;)

A i @deer, @HubertOjdana czy @dziedzio tez mnie mało interesują , ich sprawa co tam mają na swoich podwórkach. Nie znam ich osobiście . A ty znasz ? Czy masz kolegów wyłącznie wirtualnych ?????

Znam ich, chociaż osobiście ich gospodarstw nie widziałem. Ale mogę Cie zapewnić że średnie plony w ich gospodarstwa są wyższe niż średnie plony Niemiec.

 

Wśród prof. którzy mnie uczyli był m.in prof Budzyński więc radziłbym trochę tonować z wypowiedziami. Nie wiem co bierzesz że twierdzisz że byś go przegadał.

 

Jak z Ciebie taki ekspert to pokaż dyplom, publikacje naukowe itd.

 

Chociaż nie powiem nie każda publikacja jest super. Trochę ich przeczytałem i chyba wszystko da się udowodnić :D Czytałem takie publikacje w których obornik to strata pieniędzy bo to bezużyteczny nawóz, a czytałem tez takie że obornik co 2 lata w dawce 15 t/ha zapewni utrzymanie pH na optymalnym poziomie.

 

Co to tego MO i tablicy zostawię bez komentarza, chociaż tym postem tez zasługujesz na %.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego o jedno cię proszę , staraj się być obiektywny.

Nikomu nie wciskam tu kitu ani super wapna za 70tyś tona ( naturalcorp) , jedynym moim celem jest zachęcenie rolników do "przetestowania" tego typu systemu nawożenia ponieważ daje to najlepsze efekty i jest powszechne na zachodzie( gdzie byłem i widziałem jak się to robi) . W moich wypowiedziach muszę czasami posłużyć się odniesieniem do innych nawozów.

Ale zawsze zastrzegam że jestem ekspertem tylko i wyłącznie w dziedzinie wapnowania i nawozów wapniowych.


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam ich, chociaż osobiście ich gospodarstw nie widziałem. Ale mogę Cie zapewnić że średnie plony w ich gospodarstwa są wyższe niż średnie plony Niemiec.

 

 

 

Oj, żebyś się nie zdziwił :D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Jeżeli ktoś ma pewną glebę to może sobie pozwolić na nakłady rekompensujące 400kg Polifoski 6 , Azotu 200kg/ha w czystym składniku i jeszcze masy środków na grzyby skracanie i inne agrofagi , wtedy nie dziwi mnie plon 8-10 ton ale czy za każdym razem on zwraca poniesione koszty ? Czy warto ryzykować , to kwestia indywidualna ... Są jeszcze gospodarstwa zrównoważone , ekologiczne i nie kiedy one sobie dużo lepiej radzą niż baorzy robiący na Fendtach, mający najlepszy sprzęt i walący chemii do oporu ;) A zresztą i tak jestem zdania że 90% gospodarstw na AF są to przeinwestowane zakłady pracy gdzie komfort pracy wziął górę nad ekonomią. W nielicznych przypadkach widzę sens modernizacji .

Edytowano przez New1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Przeinwestowanie to inna kwestia. Wiadomo że po orce nowym JD więcej nie urośnie niż by orał stary Ursus.

 

Agronomie z Kujaw: proponujesz nam technologię nawożenia granulatem ze względu na fakt iż stosowana jest ona min. w Niemczech. To jest żaden argument. Do nawożenia obojętnie jakim składnikiem podchodzi się indywidualnie do danej gleby. To że niektórzy na zachodzie stosują granulat nie znaczy że i nam się to opłaci.

 

W tamtym roku siałem wapno z Działoszyna CaO+MgO minimum 75% w tym 20%MgO - w workach po 420zł za tonę. Gościu mówił że to jakaś pozostałość z hydratyzacji budowlanego wapna... jakoś tak. Zastosowane na dwa kawałki po 400kg/ha - pod kukurydzę i pod owies. W mordę paliło podczas rozsiewania - dziki w tylko na brzegu pola ryły. Kukurydza była piękna a owies jako że na ziemi mozaikowatej - tam gdzie ciężka ziemia, tam się kładł. Na lekkiej wypaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

Agronom skoro z pylistego wapna robi się granulat to w jaki sposób granulat może być lepszy, oprócz łatwości wysiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

rozchodzi się głównie o aplikację, z pylistym wapnem trudno jest wejść pogłównie i po siewie, przedsiewnie również nie jest łatwo, gdyż ugniatamy nadmiernie glebę gęstymi przejazdami z ciężkim rozsiewaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał wcześniej że wapno musu być wymieszane z glebą, inaczej nie działa. W jaki sposób granulowane ma działać jeśli zastosuje się je pogłównie>?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Dzisiaj byłem po końcówki RSM i rozmawiałem z gospodarzem który ma 500 ha i poruszyliśmy temat wapna to powiedział że na 2 rozsiewacze ledwo sie wyrabiają z wapnem i że przejdą na granulat choć miałoby wyjść drożej to i tak przy XXX ton można ładnie negocjować cenę (zbić) ;) Wiec nie każdemu może się opłacać stosować to wapno , tak samo jak ja kupuje detalicznie grześka za 1.50 a sklepowa biorąc cały karton ma po 95 gr . Niech każdy spróbuje indywidualnie a później dyskutuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

New1 pewnie jeszcze przejdą na mocno skoncentrowany granulat co by go 5 razy mniej wysiać przy tych samych efektach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Jeżeli istnieje np. Nawóz Saletra Amonowa która ma 34% i mocznik który ma 46% i jest zdecydowanie droższy to powiedz mi czemu jest taka różnica cen skoro objętościowo to i to jest worek nawozu ? Nawozy Azotowe i wszelakie instytucje robią tak rolników w KAKAO że nie jeden by zdębiał ze zdziwienia jaką kasę wylewamy w ręce pośredników . A przecież granulacja nawozu jest kluczowym zabiegiem podnoszącym cenę nawozu ? My wiążemy koniec z końcem a pśrednicy jeżdzą na Karaiby , może nie jest tak źle ale oni nie muszą się martwić pogodą ani praktycznie niczym poza wciskaniem kitu i braniu prowizji , niech ktoś idzie na przedstawiciela handlowego jakiejś firmy zajmującej sie sprzedażą nawozów i chemii , podobno szukają wszedzie JELENI do wciskania kitu i sprzedaży zaległego na magazynie towaru !! Ale co zrobić , tego nikt nie zmieni ;) Zawsze tak było w szkole że jeden sie nauczył a reszta od niego ściągała i widać w przełożeniu na życie takie osoby sobie inwestorów znalazły , co innego jak ktoś uczciwie próbuje zarobić ;)

Edytowano przez New1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już całkiem nie rozumiem Twoich argumentów. Saletra i mocznik to różne formy azotu, i po pierwsze inne ilości tego azotu. natomiast wapno granulowane to jest zwykłe wapno poddane procesowi granulowania. Czy to zmienia jesgo właściwości chemiczne? Otóż nie, umożliwia jedynie rozsiewanie zwykłym rozsiewaczem do nawozu (o ile granulacja będzie odpowiednia i nie będzie się robił pył z granulatu). Zawartość pierwiastków odkwaszających się nie zmienia. jeśli zwykłego wapna siał 100 ton to tyle samo będzie musiał wysiać granulowanego. Cudów nie ma.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj