AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

chelm ma w ofercie produkty dla budownictwa.o rolniczym wapnie nic nie znalazlem.za krede z minerala powiedzieli mi 130 +wat .transport min 24 t 3.30 z km

Jakie produkty dla budownictwa ?


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Sławek ja brałem kredę na "powrocie" za 100 zł/t z tansportem na podwórko-20 km od Lublina na południe. Towar pochodził z podlasia - kreda mielona AGROCARB.

Jak cos to pisz na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co dobry towar ? rozumiem że to kreda z Mielnika ?


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Agronom, ten zakład minerał to koło szczecinka? do mnie ponad 200 bedzie ale jakbym tani transport znalazł na tej giełdzie to by nie było zle. Do żniw daleko, może sie cos trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć parametrów tego produktu w internecie , wydaje mi się to coś podobnego do PRP Sol czyli krótko mówiąc dobry produkt ale trzy razy za drogi w stosunku do swoich właściwości, takie wapno powinno kosztować maksymalnie 600 zł .

W tygodniu zadzwonię do nich i rozpracuje sprawę z tym konkretnym nawozem: PHYSIOMAX 975: 76 CaCO3, 3 MgO, Physio+

pozdrawiam


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaPro    1

Witam! Agronom_Kujawy, mam pytanko

Gospodarze w woj. podlaskim Ziemie lekkie i średnie, ph to 5 - 6,5 . jakie wapno mam zastosować, uprawiam kukurydze zboża i oczywiście łąki. Pytam , bo jest tego na rynku nie wiem, co najlepiej na taką ziemie, bo dolomity odpadają a takie jak to?http://allegro.pl/wapno-na-pole-wapno-nawoz-magnezowe-cennik-i2940414084.html, lub wapniak koszelewskiego? czekam na odpowiedź i pozdrawiam . a i ten physiomax to też interesuje bo kręci się tu taki i zachwala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

pytanie troche poza tematem=co sadzicie o stosowaniu maczek miesno-kostnych?tez zawieraja sporo Cao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnfarmer    0

Witam. Mam pytanie do Agronom Kujawy; badania wykazały w glebie niską zawartość magnezu 4,1 mg/100g i ph 5,0, po żniwach zastosowałem 2,5 t/ha wapna węglanowo-magnezowego 32/16. Jak to wpłynie na zwiększenie magnezu bo na wzrost ph niemogę liczyć? Może dodatkowo zastosować kizeryt na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Agronom_Kujawy, mam pytanko

Gospodarze w woj. podlaskim Ziemie lekkie i średnie, ph to 5 - 6,5 . jakie wapno mam zastosować, uprawiam kukurydze zboża i oczywiście łąki. Pytam , bo jest tego na rynku nie wiem, co najlepiej na taką ziemie, bo dolomity odpadają a takie jak to?http://allegro.pl/wapno-na-pole-wapno-nawoz-magnezowe-cennik-i2940414084.html, lub wapniak koszelewskiego? czekam na odpowiedź i pozdrawiam . a i ten physiomax to też interesuje bo kręci się tu taki i zachwala .

 

 

Najbliżej masz wapno z mielnika , to dobry nawóz chociaż kiepski w wysiewaniu i mokry. Jeżeli chcesz lepszy towar to polecam granulat omg, kzk lub pol-lux to też wszystko blisko mielnika . Co do physiomax to super nawóz ale nie za tą cenę , lepiej kupić dwie tony koszelowskiego albo kornickiego. wiele się na pewno nie różnią od siebie, a nawet tamto ma gorsze parametry .

 

Witam. Mam pytanie do Agronom Kujawy; badania wykazały w glebie niską zawartość magnezu 4,1 mg/100g i ph 5,0, po żniwach zastosowałem 2,5 t/ha wapna węglanowo-magnezowego 32/16. Jak to wpłynie na zwiększenie magnezu bo na wzrost ph niemogę liczyć? Może dodatkowo zastosować kizeryt na wiosnę.

 

 

Co to za wapno węglanowo-magnezowe 32/16 ?????? Czy to zwykły kruszony dolomit ?

Co do niskiego poziomu magnezu to przy pH 5 to nigdy nie uzyskasz dobrego poziomu chyba że chwilowo, najpierw należy porządnie odkwasić glebę a dopiero później dbać o odpowiedni poziom magnezu , pisałem o tym już wcześniej w tym temacie.


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

a jak wyjasnisz taki cytat z dr inz. krzebietke z umw w olsztynie-jesli zastosujemy do odkwaszania zamiast nawozu zawierajacego ca i mg, tylko nawoz wapniowy, a mielismy powazne braki mg to to ten ca zablokuje nam mg na tyle, ze nie bedziemy w stanie go uzupelnic.

kto ma racje ty czy on ???? kreda jeziorna ktora reklamujesz przeciez mg nie zawiera, przeczytalem tez rownie ciekawy temat o przewapnowaniu gleb plowych i brunatnych na kujawach-pewnie temu szukasz klientow w innych rejonach polski.

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź Jacuś, przeczytaj co napisałeś, bo to kompletne bzdury.

Poza tym nie jesteśmy w przedszkolu , jak piszesz że coś tam przeczytałeś to podaj odnośnik do treści , inaczej twoje zarzuty są wyssane z palca tak jak rzekome przewapnowanie na Kujawach .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł dotyczy w zasadzie lokalnego problemu gminy Barcin i obszarów przyległych do zakładów cementowo-wapienniczych . To tak samo jak problem chemicznego skażenia gleb np. na śląsku . Nie można tej sytuacji przeciągać na ogół rolnictwa gdzie duże straty w plonowaniu powoduje właśnie zbyt niskie pH . Przewapnowanie tak jak w przypadku Rędzin dotyczy ułamka powierzchni uprawnych i nie należy się sugerować tego typu obserwacjami , bo dotyczą one tak naprawdę garstki rolników.

a pod spodem tego artykułu inny artykułmówi o konkretnej potrzebie dokarmiania wapniem np. rzepaku, lub dalej

 

http://www.agrofoto.pl...em,40474,1.html

ciekawy artykuł

 

 

Nie piszemy posta pod postem.

Edytowano przez milanreal1

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a jak wyjasnisz taki cytat z dr inz. krzebietke z umw w olsztynie-jesli zastosujemy do odkwaszania zamiast nawozu zawierajacego ca i mg, tylko nawoz wapniowy, a mielismy powazne braki mg to to ten ca zablokuje nam mg na tyle, ze nie bedziemy w stanie go uzupelnic.

kto ma racje ty czy on ???? kreda jeziorna ktora reklamujesz przeciez mg nie zawiera, przeczytalem tez rownie ciekawy temat o przewapnowaniu gleb plowych i brunatnych na kujawach-pewnie temu szukasz klientow w innych rejonach polski.

Znam go, prowadzący spoko a wiedzę ma.

Mi sie osobiście wydaje tak że wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Efekt odkwaszenia uzyskujemy poprzez wysycenie kompleksu sorpcyjnego katonami Ca zamiast H. Jeżeli przesadzimy z wapnem to wysycimy cały kompleks sorpcyjny Ca i na Mg i K nie ma miejsca.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Kolego Agronom_Kujawy mam do Ciebie pytanie bo widzę, że jesteś specjalistą od wapnowania i chętnie pomagasz to mam do Ciebie pytanie;

Ostatnio zrobiłem badania gleby(trzy działki) i tak wyszło;

1.gleba średnia, ph 5,8, lekko kwaśny

2.gleba średnia, ph 5,4, kwaśny

3.gleba lekka, ph 5,0, kwaśny

Zaznaczę, że zawartość magnezu na poziomie średnim.

Jak już zdążyłem się zorientować na gleby lekkie i średnie wskazane jest wapno węglanowe i też takiego chcę poszukać ale w mojej okolicy aby nie płacić za transport tylko za wapno. Mieszkam na pograniczu Wielkopolski a Kujaw i też tu znalazłem dwa źródła wapna węglanowego; Lafarge-wapno Kujawit 45-50 CaO i wapno posodowe z zakładów w Inowrocławiu ok. 20 CaO i 50% wody. Za to drugie wapno musiałbym zapłacić 150 zł za 25t tylko, że skoro jest w nim 50% wody to po wyschnięciu zostaje 12,5 t wapna. To pierwsze co przytoczyłem kosztowałoby mnie 85 zł/t z transportem. Ogólnie rzecz mówiąc;

Kujawit Standard; 100% CaO 170 zł/t

Posodowe 100% Cao 60 zł/t

Czy dobrze to wszystko rozumuje, jeśli tak czy warto przepłacać ? Wiem, koszty rozwiezienia wapna posodowego będą droższe ze względu na dużą ilość.

Proszę o odpowiedź i Pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wyrebski1

Jako że nie znam tego wapna posodowego i osobiście traktuje wapna odpadowe jako odpad i nigdy takiego sietu nie polecił bym nikomu to zdecydowanie polecam ci wapno Lafarge . Z tym że zwróć uwagę na uziarnienie , bo Kujawit ma dwie odmiany, i Kujawit premium ( odmiana 04) to całkiem dobre wapno natomiast kujawit odmiana 05 to już nie polecam bo to kruszonka a nie mączka .

pozdrawiam


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Kolego Wyrebski1

Jako że nie znam tego wapna posodowego i osobiście traktuje wapna odpadowe jako odpad i nigdy takiego sietu nie polecił bym nikomu to zdecydowanie polecam ci wapno Lafarge . Z tym że zwróć uwagę na uziarnienie , bo Kujawit ma dwie odmiany, i Kujawit premium ( odmiana 04) to całkiem dobre wapno natomiast kujawit odmiana 05 to już nie polecam bo to kruszonka a nie mączka .

pozdrawiam

Rozumiem, pozostaje jeszcze kwestia rozwiezienia tego wapna-którą odmianę lepiej rozsieje się rozsiewaczem 04 czy 05?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

obie odmiany wapna rozsiewa się tak samo, musisz mieć rozsiewacz z taśmą lub łańcuchami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pogłowne stosowanie wapna możliwe jest tylko w przypadku wapna węglanowego np tu masz takie :

wapno granulowane polcalc

jak zastosujesz pogłównie np. wapno tlenkowe to zniszczysz uprawę .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zapewne lepiej będzie się rozsiewać wapno mniej rozdrobnione, ale jak wskazuje nasz agronom, będzie mniej skuteczne

 

właśnie wpadła mi w ręce "nawożenie mineralna roślin uprawnych" z 96 r. pod redakcją Czuby (wydawca Police)

"nie należy wapnować pod kukurydzę, nie zaleca się nawozów wapniowych a zaleca się nawozy o wysokiej zawartości MgO"

zaskakujące jest nie tyle reklamowanie dolomitów, co nie zalecanie wapnowania pod roślinę, która najlepiej reaguje na wzrost pH, z czego to może wynikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj