AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Kamyszki które za zwyczaj kupujecie jako nawóz z kopalni to na pewno wam pole odkwaszą.

Wcześniej liczyliśmy już jaka jest różnica pomiędzy 1 toną kamyszków a 1 toną pyłu zmielonego do 5 mikronów .

Innymi słowy nawet jeżeli ta różnica jest 20 krotna to oznacza to że 20 ton nawozu kruszonego można zastąpić 1 toną nawozu mielonego , a cena jest tylko 3 krotnie wyższa , efektywność za to jest 20 krotna i to cała tajemnica cudowności kredy.

Kto nie wierzy niechaj zmierzy :)


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ile ta kreda ma % ? jest tak żrąca jak wapno tlenkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Kolego pstaszek firma kredolux producent piasku do piaskowania , kredy pastewnej i nawozowej .Plamy w pszenicy to jak najbardziej może być brak magnezu ale u mnie ani magnez w oprysku ani w saletrzaku czy saletrze nie pomagał (żółknięcie występowało już wcześniej zależnie od rośliny mniej lub bardziej ) .

 

Pamiętajmy że stosowanie kredy w dawkach jak zaleca kolega Agronom czyli ok 500 kg na ha pozwala na zahamowanie spadającego odczynu oraz zabezpieczenie potrzeb pokarmowych rośliny .Jeżeli ktoś chce podnieść ph to według mnie powinien zwiększyć dawkę do około 4t w ciągu 2 lat i tu kreda pylista jest moim zdaniem lepszym rozwiązaniem głównie zewzględu na cenę (ok jedna trzecia ceny granulowanej).Ma też niestety swoje minusy , wysiew nie jest już tak dokładny ,kurzy się strasznie ale nie pali w nosie.

 

 

 

Dzięki za info sprawdzę u mnie jak działa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilczw    1

Witam Agronom a co byś powiedział o wapnie z Kopalni Drugnia Rządowa (woj. świętokrzyskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego

podeślij linka do ich oferty żebym mógł się rozeznać.

 

Ile ta kreda ma % ? jest tak żrąca jak wapno tlenkowe?

 

Ma ponad 105 % i jest jeszcze bardziej żrąca ;)


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

W moim regionie jej niestety nie ma.

szkoda bo bym wypróbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jak piszą tą kredę stosuje się w paszach to na pewno jest to dobry towar bo paszarnie mają bardzo rygorystyczne wymogi jakościowe .

Pytanie jeszcze czy jest to towar mielony czy kruszony ?

Bo przeważnie mielony towar to koszt minimum 80zł tona ale jest o wiele bardziej skuteczny niż kruszonka za 15 zł


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hehe, dobre, coś mi się zdaje że koledze pstaszek się guzik od myszki zaciął i każdemu dał reputację w postach chyba od 362 do 368.

Oczywiście guzik zaciął się przy AgronomKujawy bo on nie dostał.

Ciekawe, małe czy już duże, bo dziecko na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż , nie jest się popularnym gdy się komuś pokazuje bolesną prawdę :)


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nie jest tak rozowa z ta kreda.aby zamowic to musi byc min 24 t i koszty transportu wysokie.po kalkulacji drogo to wychodzi na woj.lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Agronom_kujawy

Orientujesz się, gdzie najbliżej Łodzi mogę nabyć tej kredy nawozowej? Chodzi mi o kopalnie, producenta, a nie o dystrybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej łodzi to jest Minerał z kredą pylistą , cena za big-bag 150 zł na miejscu w zakładzie .

 

nie jest tak rozowa z ta kreda.aby zamowic to musi byc min 24 t i koszty transportu wysokie.po kalkulacji drogo to wychodzi na woj.lubelskie

 

 

A orientowałeś się co z ta kredą w Chełmie ? Można tam nabyć kredę ?

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja się zapytam @Agronom_kujawy gdzie najbliżej mogę kupic dobre wapno, moja lokalizacja to okolice Ostrowa Wielkopolskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy chodzi ci o kredę , o której rozmawiamy tutaj ? jeżeli tak to pylistą czy granulat ?


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

chelm ma w ofercie produkty dla budownictwa.o rolniczym wapnie nic nie znalazlem.za krede z minerala powiedzieli mi 130 +wat .transport min 24 t 3.30 z km

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najbliżej łodzi to jest Minerał z kredą pylistą , cena za big-bag 150 zł na miejscu w zakładzie .

 

 

Dzięki, za odpowiedź. Podziwiam Twoją wiedzę. Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy chodzi ci o kredę , o której rozmawiamy tutaj ? jeżeli tak to pylistą czy granulat ?

 

 

Tak o kredę a jaką polecasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak to jest bezpośrednio u producentów że nie opłaca się raczej brać małych ilości ,chyba że się ma swój transport albo można zorganizować transport samemu.

Natomiast w okolicach Ostrowa wlkp. to też najbliżej będzie zakład minerał o którym pisaliśmy wyżej z kredą pylistą.

Mniejsze ilości to lepiej szukać w swoich okolicach , można też szukać kredy pastewnej pylistej i zastosować tak samo jak kreda gdyż jest to ten sam produkt z mączki wapiennej i będzie miał takie same działanie . Kredę pastewna można dostać w workach papierowych w wielu miejscach .

Ja kupowałem ostatnio parę worków kredy z minerału np. w Piątku pod Łodzią w sklepie ogrodniczym . ( to do e1lexx) i widziałem że towar schodzi na pniu , bo jak ja kupowałem to warzywnicy ustawiali się w kolejkę i brali jeden za drugim i każdy bardzo chwalił , chyba czekali na dostawę :) bo aż dziwnie to wyglądało .

Jeśli chodzi o transport tańszy to:

Ja też czasami korzystam z giełdy transportowej i wrzucam ofertę na przewóz w internet i zgłaszają się busy i inne i jadą dużo taniej . Taką ofertę można bezpłatnie wrzucić na oferii z terminem 7 dni i napisać co do przewiezienia skąd dokąd i napisać żeby dawali ofertę za kilometr , kto da najmniej ten jedzie :) przeważnie zgłasza się kilkanaście ofert i jest naprawdę tanio, a ogłoszenie nic nie kosztuje i można sobie zastrzec że się można wycofać . Wiele firm małych tak robi . oczywiście trzeba się tak ugadywać żeby był konkret i żeby nie dać się wyrolować .

pozdrawiam

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt może lepiej wypróbować w mniejszej ilości, szczególnie że nie wiem, jak naszymi maszynami taka kreda będzie się rozsiewała. Do Piątku daleko nie mam, ale myślę, że kredę pastewną może znajdę jeszcze bliżej. Pamiętasz, ile płaciłeś za tą kredę w Piątku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem kilka worków ale nie było za drogo , coś koło 230zł /tona wychodziła.


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj