stokrotka120

Krowa zjadal za duzo ospy !

Polecane posty

stokrotka120    336

To jak chce wychodzić a nic w oborze nie je to jej trawy ukoś i dawaj. Ja tak robię jak nie chcą siana ani kukurydzy

Trawe jej dawliśmy B) Ja z mama rwalismy B)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

samczyk1991 nie propaguj ciemnoty na forum zaden produkt organiczny nie zaklei krowie zołądka!

 

stokrotka120 twoja krowa na 100% miała kwasicę dobrze że sprzedałeś szkoda że nie odrazu;/ jak krowa nie chce jeść z nie wiadomych przyczyn to daje się albo drożdże albo piwo i drożdże wódka też dobra ostatnio miałem krowę z diagnozą przemieszczenia trawieńca wódka i przejażdżka na przyczepce po lesię jakimś cudem pomogła ja daję zawsze jeszcze glicerynę żeby krowa nie opadała z sił kiedyś waliłem glikol ale gliceryna tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
samczyk1991 nie propaguj ciemnoty na forum zaden produkt organiczny nie zaklei krowie zołądka!

 

Tak, tak. Nie dosłownie zakleiło, źle się wyraziłem, ale sądzę , że wszyscy wiedzieli o co mi chodziło.

W moim przypadku krowa wpadła do paszarki i zjadła ile chciała.

Zabiliśmy ją, żołądek był strasznie twardy, rozciąłem go, ze śruty zrobił się taki jakby "korek" B)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

mysle ze to piwo z drozdzami by zadzialalo na poczatku a tak krowa byla juz wymeczona tymi lekami. zauwazylem ze wszystkie leki jakie zadaje weterynarz tylko wymczaja zwierze i nic nie pomaga, najlepiej jest samemu stosowac sprawdzone metody jesli to mozliwe. takie rzeczy jak kwasica, zapchany zoladek i wzdecia mozna samemu wyleczyc... wystarczy dobre odzywianie krowy i tanie piwo z drozdzami B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

z kwasicą to nigdy nic nie wiadomo raz się uda a inym razem co byś nie robił i tak nic z tego nie będzie poprostu już zbyt duże zniszczenia w układzie trawienym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Aha tak pisze bo może tego nie stosujecie a całkiem fajna sprawa jest otóż kwas acetylosalicylowy czy jakoś tak popularna polopiryna , zawsze wlewamy ją krowie jak ją coś złapie* nie chce jeść / zapalenie* wymienia czy coś w tym rodzaju , kupiliśmy w aptece luzem pół kilograma i jak coś mućke łapie to bach koktaila sie jej robi i z reguły pomaga i grosze kosztuje bo tak w tabletkach to drogawo a luzem na wage B) to taniocha a nawet jak nie pomoże to przecież nie zaszkodzi nawet wet. od nas odkupił troche hehe


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

proponuję udać się do weterynarza i zaczerpnąć wiedzy lub poczytać stosowne lektury na temat kwasicy wtedy porozmawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

kwasica powstaje gdy pH plynu zwacza wynosi ponizej 5.5. powstaje przy pomocy pasz tresciwych ktore latwo fermentuja, nie wiem co to byly za otreby, ale jesli byly to otreby z pszenicy to mozliwe, ze to kwasica, bo skrobia pszenicy i owsa najlatwiej fermentuje w zwaczu. niski odczyn pH w zwaczu praktycznie usuwa bakterie potrzebne do trawienia pasz, za to powstaja bakterie amylolityczne, ktore wytwarzaja kwas mlekowy i propionowy... gdy pH spadnie ponizej 5 i calkiem zgina bakterie celulolityczne co prowadzi do zatrzymania fermentacji. pozniej jest mozliwosc wchlaniania kwasu mlekowego do krwi, a nadmiar tego kwasu we krwi powoduje kwasice metaboliczna. krowa dostaje biegunki i jest oslabiona bo z krwi nie jest odprowadzane CO2

 

w przypadku tej krowy raczej bylo inaczej skoro jeszcze chciala wychodzic na pole, no chyba ze choroba byla w stadium poczatkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zootechnik    4

Jak krowa zje za dużo "ospy" mieszanki itp. zastosować wlew z buforów + drożdże rozrobione w ciepłej wodzie + drożdże paszowe + glukoza + propical, neopropiowet też pomoże. Potem podawać jeszcze przez kilka dni neopropiowet lub inne propionian wapnia by nie osłabła i nie zeszła.

A na koniec temu co pilnował lub wiązał lub zostawił otwarty worek, kijów na tyłek. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A ja mam taki problem z dwoma krowami że chyba się sznurków nażarły i tak już z pół roku są bardzo chude. jedzą niby taj jak reszta stada ale nic się nie poprawiają. Jest na to jakiś sposób??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zootechnik    4

Tylko lekarz weterynarii może pomóc, ale nie sądzę by chciał ryzykować i próbować wykonać zabieg w poszukiwaniu sznurków :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

o kurcze to nie ciekawie i co teraz robić wezmę je odstawie osobno i troche im zacznę lepiej sypać paszę a wy co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zootechnik    4

Nie posypuj więcej paszy (nie mieszanki uzupełniające) tylko spróbuj podawać więcej objętościowych włóknistych. Daj więcej siana, słomy i kiszonek. Może ona usunie sama z siebie choć to będzie b. trudne. Jakbyś zobaczył w odbycie jakiś sznurek to nie ciągnij bo możesz uszkodzić jelita bo on może być zaplątany. Ale raczej będzie to trudne. Proponuje zasięgnąć języka u dobrego lek.wet. w rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Odstawiłem je do innej obory i ostro wcinają może to inna choroba? Szkoda mi ich bo to są czyste limuzyny po jednym wycieleniu. Niedługo powinny się wszystkie wycielać ale o tych mogę zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buncol    0
Napisano (edytowany)

U mnie krowa przestała jeść i się załatwiać. Był weterynarz podał leki na "ruszenie" żołądka, dożylne też i podawałem olej oraz drożdże lecz nic nie pomogło. Dziś dzwoniłem do niego to powiedziałe mi żeby zaparzyć lnu i wlewać. Krowa nie je od dwuch dni i nic mleka nie daje. Czy podać jej jeszcze piwo z drożdżami jak to panowie wyżej polecili ?

 

Czy mogło się to stać przez zimną kiszonkę kukurydzianą ?? (Zamrożonej nie daję, pozostałym krowom nic się nie stało)

Ta krowa przed trzema dniami miała biegunkę jednodniową, a teraz nic.

Edytowano przez Buncol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj