Zaloguj się, aby obserwować  
piotra

case czy zetor

Polecane posty

piotra    0

witajcie. chcę zapytać które ciągnik są lepsze i czy to prawda. CASE vs ZETOR... case podobno są robione na tureckich podzespołach a zetory podobno ludzie chcą je wymieniac po 2 latach.. jakei są wasze opinie... chodzi mi o case o jx i jxu i zetora najprawdopodobnie proximę lub forterrę ( ciagniki 100 konne) około :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdynand    0

Co chcesz do tych ciągników??

jak chcesz 3m agregat z pakerem,to case gabaratytami nie ma szans do forterrki,noi zetor duzo pali alee napewno nie tyle co case,kolega ma 140case i to prawdziwy smok,jak bys chcial forterrke z turem i jak ten tur ma pracowac sporo,to nie bierz czeskiego zetorowskiego tura bo to jest dobre ale nie do czestej pracy, nie ma to jak quicke, ja bym Ci doradzil zetora,tanszy za 112 konnego case musisz dac okolo 200k a zetor to przy poszanowaniu i dbaniu to mi na 700mth nawalił tylko rozsprzeglik,padło to na 10mth, jedyny minus zetora to czuje ze przed 1500obr,to słaby silnik,a po 1500 to nawet ciezarówke ciągalem po roli;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotra    0

mnie interesują traktorki do 5 lat zeby młodego rolnkka mozna było wziąść... za jxu 105 chce 90 tysięcy brutto i nie wiem co było by lepsze zetor czy case ?? ILE MOZE KOSZTOWAĆ 5 LETNI ZETOR FORTERRA około 100 konny

 

taki mtraktorkiem chciałbym ciągnąć 4 skiby obracalne z ażurowym odkłądaniem i 3m agregat bez siewnika bo podobno 6 cylindrowe traktory są lepsze do agr+ siewnik bo ich tak nei zwodzi... mam pytanie z zetor jest na ramie czy tak jak case skręcany przez silnik ( przez miske olejową?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

...zetor duzo pali alee napewno nie tyle co case,kolega ma 140case i to prawdziwy smok,jak bys chcial forterrke z turem i jak ten tur ma pracowac sporo,to nie bierz czeskiego zetorowskiego tura bo to jest dobre ale nie do czestej pracy...

 

Nie porównuj spalania 6 cylindrowego Case Maxxum 140 [najprawdopodobniej] do ciągnika serii JX, bo tu spalanie wychodzi bardziej konkurencyjniej wobec Zetora.

A co to TUR'a do Zetora, to kupując ciągnik [nowy] to zakładając do niego inny ładowacz niż z systemu Zetor System [ładowacze Trac-Lift] tracimy gwarancję na ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIkus212    0

Ja nie wiem ile Case pali mam Zetora Proxime 7441 już 4 lata i chodzi bez zarzutu, nie dużo pali no nie wiem sam musisz podjąć wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Ja bym wybrał case ponieważ przekonuje mnie w nim silnik iveco który mało pali. Mój wuj ma CASE JX 80 i jest z niego bardzo zadowolony.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no tak, w 6cyl. traktorku paliwo ma trafić do 6cylindrów, a w 4cyl. do 4cylindrów...

a tk to słyszałem że te jx nie palą dużo, jest u mnie we wsi 2x90jx i to mają oni obok siebie mieszkają, rodzina jednego jx 95 lub jxu, i jx80, w somsiedniej wsi jx80.... i nie narzekają na spalanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotra    0

a jak tam z częściami?? czy to prawda o turecjich podzespołąch czy zalezy jak sie popadnie .bo turki to rudasy i niewiadomo jak oni to robią.. który ciągnik lepszy byłby do orki 4 sk. ażurowe obracalne i agregat bierny 3 m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Ja z tej dwójki wybrałbym Zetora bo jest tańszy, nie tylko jako nowy ale i w eksploatacji, nie dużo pali (Ci którzy go nie mają uważają go za smoka) i bardzo łatwy dostęp do części. Rozmiarami też pewnie wygrywa z case. (W swojej klasie) Sam posiadam Forterrę 11441 ponad 2 lata i jestem zadowolony z niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj