Wolekk

Żółknięcie liści pszenicy

Polecane posty

Wolekk    0

Witam panowie 30 marca wykonany zabieg t1 na pszenice po rzepaku odmiana RGT RITTER plus skracanie- skracanie medax Max 0.4kg i stabilan 0.6 litra. Pszenica była piękna, dziś jadę na pole zobaczyć i na polu żółto żółte końcówki liści, 3 doby po zabiegu lub 4 już nie pamietam przez 3 noce były przymrozki, dodam tez ze jęczmień Galileo i dakoota był robiony tego samego dnia t1 i skracanie 0.5kg medaxa solo i jest czysty zielony piękny. Czy ktoś ma jakieś pomysły ? Kolega podpowiedział mi ze to od nadmiaru wody a to prawda cały czas u mnie pada i pada w polu mokro ze szok wypowiedzcie się swoimi spostrzezeniami dzięki wielkie 

wstawiam foto dla poglądu 

3D2A819B-705C-40B5-9862-1DA1FF9D5632.jpeg

32659F4E-5134-4FE1-A320-BD7F97CE09AA.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

a mi to na grzyba wygląda, miałem juz u siebie w pszenicy że kilka dni po pryskaniu T2 robiłem poprawkę bo zaczęła żółknąć, pszenżyto pryskane w tym samym czasie i tym samym środkiem było ok, opryskałem innym środkiem i pomogło, tu dodatkowo mogło zaszkodzić skracanie i przymrozki,

gdyby to było od nadmiaru wody to by całe liście/rośliny były jasnozielone albo żółte (w skrajnych przypadkach), a tu wyraźnie uszkadzane są końcówki liści, na innych widoczne plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Mróz przysmalił końcówki, nie ma się czym przejmować.  Trochę ciepła i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

za bardzo się przejmujesz, jak są przymrozki a Ty nie podasz ze pryskasz dzień przed albo dzień po a chcesz mieć ideał... to się bujaj .. niestety jesteś jak nick wolekk czyli nadgorliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

U mnie byla ladna zielona i po t1+r1. Warunki do zabiegow byly bardzo fajne. Robilem to w czwartek dzis ide na pole gorne, nowe liscie ladne zielone ale te najstarsze przy ziemi cale pomaranczowe... Czy te dolne byly juz zaatakowane grzybem i zabieg t1 tylko to przyspieszyl i pokazal efekt grzyba? Jezeli gorne/nowe liscie sa ladne zielone to chyba wszystko ok? 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Obserwuj, ja dwa lata temu poprawiałem t2 jak pisałem wcześniej, z dnia na dzień było widać postępy grzyba. Tylko w razie poprawki użyj innego środka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53

Zależy jakie substancję, niektóre działają mocno zapobiegawczo, więc faktycznie lepiej obserwować i jak górne liście będą zdrowe to znaczy, że jest okej. W wolnej chwili można zobaczyć moją pszenicę i inne uprawy:

https://youtu.be/v-8SyX2qMx4

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

Pomiędzy ścieżkami mam widoczne ślady gdzie słabo doleciał azot (mocznik bardzo drobny) i po zabiegu R1+T1 widać pasma mniejszej i żółtej pszenicy, czy w tym przypadku mogę podbudować to mocznikiem dolistnie w stężeniu 20%, czy jeszcze mogę bardziej tym podpalić liście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj