Skocz do zawartości

Żółknięcie liści pszenicy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam panowie 30 marca wykonany zabieg t1 na pszenice po rzepaku odmiana RGT RITTER plus skracanie- skracanie medax Max 0.4kg i stabilan 0.6 litra. Pszenica była piękna, dziś jadę na pole zobaczyć i na polu żółto żółte końcówki liści, 3 doby po zabiegu lub 4 już nie pamietam przez 3 noce były przymrozki, dodam tez ze jęczmień Galileo i dakoota był robiony tego samego dnia t1 i skracanie 0.5kg medaxa solo i jest czysty zielony piękny. Czy ktoś ma jakieś pomysły ? Kolega podpowiedział mi ze to od nadmiaru wody a to prawda cały czas u mnie pada i pada w polu mokro ze szok wypowiedzcie się swoimi spostrzezeniami dzięki wielkie 

wstawiam foto dla poglądu 

3D2A819B-705C-40B5-9862-1DA1FF9D5632.jpeg

32659F4E-5134-4FE1-A320-BD7F97CE09AA.jpeg

Opublikowano

a mi to na grzyba wygląda, miałem juz u siebie w pszenicy że kilka dni po pryskaniu T2 robiłem poprawkę bo zaczęła żółknąć, pszenżyto pryskane w tym samym czasie i tym samym środkiem było ok, opryskałem innym środkiem i pomogło, tu dodatkowo mogło zaszkodzić skracanie i przymrozki,

gdyby to było od nadmiaru wody to by całe liście/rośliny były jasnozielone albo żółte (w skrajnych przypadkach), a tu wyraźnie uszkadzane są końcówki liści, na innych widoczne plamy

Opublikowano

za bardzo się przejmujesz, jak są przymrozki a Ty nie podasz ze pryskasz dzień przed albo dzień po a chcesz mieć ideał... to się bujaj .. niestety jesteś jak nick wolekk czyli nadgorliwy...

Opublikowano (edytowane)

U mnie byla ladna zielona i po t1+r1. Warunki do zabiegow byly bardzo fajne. Robilem to w czwartek dzis ide na pole gorne, nowe liscie ladne zielone ale te najstarsze przy ziemi cale pomaranczowe... Czy te dolne byly juz zaatakowane grzybem i zabieg t1 tylko to przyspieszyl i pokazal efekt grzyba? Jezeli gorne/nowe liscie sa ladne zielone to chyba wszystko ok? 

Edytowane przez kamil800
Opublikowano

Pomiędzy ścieżkami mam widoczne ślady gdzie słabo doleciał azot (mocznik bardzo drobny) i po zabiegu R1+T1 widać pasma mniejszej i żółtej pszenicy, czy w tym przypadku mogę podbudować to mocznikiem dolistnie w stężeniu 20%, czy jeszcze mogę bardziej tym podpalić liście ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Zapraszam do dyskusji poświęconej uprawie pszenicy w roku 2025.
      W tym temacie będziemy poruszać zagadnienia związane z nawożeniem pszenicy, ochroną fungicydową pszenicy, zwalczaniem chwastów w pszenicy jak również wiele innych ogólnych tematów dotyczących pszenicy, zarówno pszenicy jarej jak i pszenicy ozimej.
      Najpopularniejsze pytania z poprzednich lat, na które na pewno znajdziesz odpowiedz w roku 2025:
      1. Jaką ochronę fungicydową pszenicy wybrać?
      2. Czym zwalczać chwasty w pszenicy ozimej a czym w pszenicy jarej.
      3. Jak nawozić pszenicę? 
      4. Ile kilogramów azotu zastosować? Ile razy w ciągu sezonu nawozić pszenice?
      5. Kiedy i czym regulować pszenicę ozimą?
      6. Jakie nawożenie dolistne mikroelementami zastosować w pszenicy?
    • Przez Klakier125
      Panowie mam pytanie. Mam zamiar podać dziś saletrę amonowa bo jutro zapowiadają deszcz, ale od piątku też przymrozki od 2 do 5. Podawać dziś czy się wstrzymać i podać dopiero po przymrozkach. Pomoże ktoś.
    • Przez mostwanted1989
      Witam, potrzebuję szybkiej porady. Mam do rozlania RSM 32 na pierwszą dawkę i czekałem z podaniem do jakichś deszczów. Jutro ma już coś padać i pytanie do Was czy gdybym dzisiaj podał ten nawóz w słoneczną pogodę, temperatura około 15 stopni to bardzo zaszkodzę roślinom ? Żeby się wyrobić muszę zacząć od godziny 14.
    • Przez Rahl93
      Witajcie,
      Na działkę wbił mi się chyba łokaś. Zdjęcie z 15 lutego. Bardzo kiepsko to wygląda i pytanie czy jak to zostawię to łokaś do reszty zje? 
      Jeśli skasować to co później zasiać? 
      Kukurydzy nie mogę zasiać bo nie będzie zróżnicowania upraw.





    • Przez krychu
      Powiedzice mi jak podchodzicie do nawożenia pszenicy aby uzyskać parametry podając sam RSM? Wcześniej gdy podawałem granule udało mi się przekraczać białko na spokojnie 12,5 % przy nawożeniu 155 czystego składnika. Granula jaka szła to saletra oraz mocznik. Od dwóch lat daje rsm i nie wiem dlaczego ale nie mogę zbliżyć się do 12 % białka. Po pierwszym roku porażki w tym postanowiłem dać wszystko w jednej dawce tz. 155 N na raz. Plon rewelacja, średnia ponad 8,5 tony lecz bez parametrów. Dodam jeszcze że idą 3 zabiegi na ochronę. Stanowisko zawsze po rzepaku jest, odmiany jakimi operuje to takie które wcześniej ładnie łapały się na białko. Może ktoś coś doradzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v