thor1984

Piła spalinowa krzywo tnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thor1984    685

Pacjent to husqvarna 450 x-torq. Problem jest taki, że nie można uciąć prosto klocka drewna. Zaczęło się na starej prowadnicy i łańcuchu które były już wyeksploatowane. Kupiłem nowy łańcuch i prowadnicę ale problem nie ustał, wszystko ustawione, wiór leci ładny gruby ale za cholerę nie idzie prosto jej uprowadzić. Po niedużym nacięciu piłę od razu ściąga i zaczyna się klinować? Jakaś masakra. Miał ktoś podobnie? Jakieś sugestie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

miałem tak jak był źle łańcuch naostrzony  to znaczy jedne ząbki np. z prawej  były ostrzejsze od drugiej strony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Przecież pisze oszołomy, że i prowadnica i łańcuch nowe🤣

  • Like 2

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586

No i co oszołomie że nowe jak źle naostrzone , przecież filtr powietrza nie ma wpływu na to że piła krzywo tnie .

Autor nie pisze co kupił może jakoś podrube kupił także oszołomie się ogarnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    100

Czy koniecznie trzeba się wyzywać od oszołomów? Wszystkie te podpowiedzi mają sens i trzeba je sprawdzić. Nowy nie znaczy dobrze naostrzony, Po sprawdzeniu wszystkich tych podpowiedzi musi być dobrze. Mam prośbę do thor1984 aby napisał co było przyczyną. Powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Jeszcze sprawdź koszyczek napędu, u mnie to pomogło bo zużyte było 👀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    213

Jak troche więcej robisz kup ostrzałkę do łańcucha nawet taką za 150 zł i ostrz łańcuch  częściej a nie jak już jest zajechany i będzie ok. Zdarza się że uchwycisz odrobinę piasku lub żwirku który jest w korze i piła skręca Koszyk tu nie ma znaczenia  Prowadnic jak jest nowa to tylko właściwe ostrzenie łańcucha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 toż nawet tępy łańcuch prosto tnie...

ciągnie , zbyt mocno nadaje z jednej strony twórca tego tematu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Uwierz że koszyczek też ma znaczenie, bo miałem identyczny problem, wszystko nowiutkie prowadnica i łańcuch, no nawet pieńka nie ucialem i kurwica brała, bo nie tanie to było, aż w końcu myślę żeby zmienić ten koszyczek, wydałem 5zł, wymieniłem i jak ręką odjął i nawet już prowadnica się naprawiła i łańcuch 🙄🙄🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no oki. ja nie miałem takiej sytuacji by trzeba było walczyć z piła, by w miarę prosto ciąć...

kurna ... jak koszyczek ciągnął w bok?? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Jak koszyczek wyrobiony i łańcuch naciągnięty to zaczyna krzywo ciągnąć mimo że prowadnicą prosta, bo luz jest za duży na koszyczku, kiedyś w instrukcji starej huśki było, że po iluś tam wymianach łańcucha i prowadnicy zaleca się wymianę tego koszyczka 👀


Jakby coś to mogę tą huśkę odkupić za 50zł, niech już stracę i przesyłkę opłacę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no nie wiem.. ja nie pilarz, ale to dla mnie dziwne...

znam jednego co ma dużo pił...

@Rolnik1973 co myślisz o samoistnym skręcaniu piły w którąś strone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586
21 minut temu, Pafnucy12 napisał:

 toż nawet tępy łańcuch prosto tnie...

ciągnie , zbyt mocno nadaje z jednej strony twórca tego tematu.

 

Nie tępy tylko źle naostrzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

z tym koszyczkiem to może być jakiś trop bo mi się wydaje, ze to musi byc wina jakiegoś elementu w samej pile skoro na starej prowadnicy i łańcuchu jak i na nowych tych elementach jest taka sama sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parma    5

A smarowanie działa? bo uszkodzenie bębna często idzie w parze z brakiem smarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368
55 minut temu, Pafnucy12 napisał:

no nie wiem.. ja nie pilarz, ale to dla mnie dziwne...

znam jednego co ma dużo pił...

@Rolnik1973 co myślisz o samoistnym skręcaniu piły w którąś strone?

Jedno co zaobserwowałem to jeśli jedna strona bardziej ostrzona to idzie w tą stronę która ma dłuższy ząb. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

bardziej ostrzona to idzie w tą stronę która ma dłuższy ząb. 

no ale da się nad tym panowac? czy mi się wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

No za bardzo na tym nie zapanujesz. U mnie tak sciagało i pękł ten Beben sprzegła z zębatka wymieniłem to i od razu łancuch i prowadnica i Tera śmiga ale kosz do husqv to raczej oryginał bo chińczyk od razu padł....mogą być jeszcze poduszki w Pile jak wywalone ostro ale to raczej byś zapanował nad krzywieniem wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
Napisano (edytowany)
Dnia 12.04.2023 o 19:07, krzys111 napisał:

Czy koniecznie trzeba się wyzywać od oszołomów? Wszystkie te podpowiedzi mają sens i trzeba je sprawdzić. Nowy nie znaczy dobrze naostrzony, Po sprawdzeniu wszystkich tych podpowiedzi musi być dobrze. Mam prośbę do thor1984 aby napisał co było przyczyną. Powodzenia. 

Łańcuch był winny. Naostrzony na ostrzałce od nowa i teraz piły nie ściąga na bok. Trochę głupio było iść i powiedzieć, że krzywo tnie ale okazało się, że  to wcale nie jest rzadki problem. 

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj