LordZiemniak

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie??

Polecane posty

pawelJD    17

Mam takie łańcuchy, ale co z tego, ze zetnę jak w dołku redliny sterczy trwa i kopaczka się zapycha. Kupiłem Bastę zapłaciłem 93 zł za litr na pół hektara a ile paliwa zaoszczędzone. Te łańcuszki są zaczepione na przekłądni do napędu pasa transmisyjnego np do młocarni B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evenement51    0

Ja już od paru lat zawsze pryskam Roundup, poczekam az krzak ziemniaka uschnie i pryskam. Co do sadzenia to nijak to wplywa caly czas sadze swoimi sadzonkami i jest dobrze. A po drugie nikt ziemniakow surowych nie je, więc nawet jak cos zostanie to przy gotowaniu bakterie gina. Czytając odpowiedzi nie których to do chodze do wniosku, że teraz prawie nic byśmy nie mogli jeść, bo przecież każde warzywo czy owoc które znajdziamy w sklepie bylo pryskane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

haha kosą <lol> 20 ha orkan B)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja naciny wcale nie ścinam nawet jeśli jest duży chwast bo dla mnie to jest bez sensu... Zawsze jak się zetnie to bardziej się zapycha w kombajnie, wujek teraz widziałem z ciął chwasty i nacine w ziemniakach osą to co chwile się zatrzymywał bo sie zapychało i aby klną...


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja już od paru lat zawsze pryskam Roundup, poczekam az krzak ziemniaka uschnie i pryskam. Co do sadzenia to nijak to wplywa caly czas sadze swoimi sadzonkami i jest dobrze. A po drugie nikt ziemniakow surowych nie je, więc nawet jak cos zostanie to przy gotowaniu bakterie gina. Czytając odpowiedzi nie których to do chodze do wniosku, że teraz prawie nic byśmy nie mogli jeść, bo przecież każde warzywo czy owoc które znajdziamy w sklepie bylo pryskane.

Bakterie giną ale wchłonięta substancja aktywna nie zginie od gotowania B)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

znalazłem gdzieś w necie badania że roundupem można nawet desykować nać jak zielona ale cit gorzej się przechowują i nie nadają się do sadzenia później bo tylko 10 % kiełków będzie.ale napewno jak opryskacie gdy już naci nie będzie to nic ziemniakom nie będzie bo po zetknięciu z ziemią przestaje działać a bulwy są w ziemi.u mnie też chwastnica urosła jak diabli i wszędzie dookoła u ludzi też.ja kopię anną więc nie koszę ani nie pryskam bo anna wszystko przerobi.w zeszłym roku kosiłem rozdrabniaczem i kombajn(ale hagedorn)się zapychał co chwila.a reglone jest nie do kupienia u mnie bo zrobili pierwszą klasę toksyczności i nikt nie sprzeda jak nie masz uprawnień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schubi5    0

Ja wykaszam rotacyjną. U mnie na wsi niektórzy stosują wykaszarkę do trawy, taką jaką się stosuje w ogrodzie. Nie polecam jednak przy zbyt dużym areale uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ja to dbaqm przez cały rok aby nei było w ziemnikach zielska ma być czysciutko i pózniej przy wykopakach nie muszę sobie głowy tym zawracać a 3 lata temu kosiłem rotacyjna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

:)

chwastow wieloletnich takich jak perz to tylko pelna dawka randapu lub cliniku i jesli pojdzie w korzen to ok

reglone tylko zasusza rosline

 

Ja to dbaqm przez cały rok aby nei było w ziemnikach zielska ma być czysciutko i pózniej przy wykopakach nie muszę sobie głowy tym zawracać a 3 lata temu kosiłem rotacyjna :P

formujesz redliny??

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

@ przemol87 bierze od ciebie próbki ziemniaków PIORiN, bo jak wezma to bedziesz miał pozamiatane, w zeszłym roku brali u mnie, jak rozmawiałem z inspektorem to wykryli u jednego gościa że stosował glifosat na ziemniaki, dołożyli mu kare i zakaz uprawy ziemniaka jadalnego na handel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

A nie lepiej TITUSEM DuPoint-a, przed zakryciem rzędów przez ziemniaka. Nie ma perzu i innych chwaściorów i nie ma rozterki że łamiesz prawo.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ale @Agromatik sam Titus nie bierze lebiody. A czy użycie np afalonu czy linurexu przedwschodowo jest łamaniem prawa? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Ja widzę ze nikt nie kosi kosiarką konną :D zapinam do ciagnika i ścinam chwast ale mam znikomy czasami się trafia lebioda i proso dzikie tak nie mam.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja od kilku lat tak z miesiąc przed kopaniem pryszcze środkami rundupo podobnymi, nie wpływa to wcale na bulwy spokojnie można sadzić. Nie warto bawić się w wykaszanie bo perz i tak wyjdzie za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj