LordZiemniak

Czym kosicie trawe w ziemniakach pod kopanie??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam do was takie pytanie poniewaz czas na wykopki już dochodzi i mam zamiar kościć trawe i badyle ziemniaczane.Ziemniaki kopie elewatorową więc czym lepiej wykoszone tym lepiej.Co roku kosiłem rotacyjną ale w ziemniakach to ona strasznie sie męczy czasami to asz mi paski piszczały a talerze się nie kręciły jak była wielka trawa a poźniej się spieprzyła i musiałem kupić nową.W ty roku tez mam ogromną trawe i niewiem czym to kosci.A wy czym kosicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja mam czysto, wiec nie kosze niczym, ale do czegos takiego najlepszy jest orkan, jak kolega wspomnial :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

za dużo kamieni na kosiarki, a o kosach to chłopy na wsi zapomnieli? 20 arów to zawsze można tak dla tradycji kosą pomachać, a ważne żeby kosić tyle co się kopie a nie po wykoszeniu za 3 tyg kopać bo dopiero trawica się ukożeni i wytrząchnąć się nie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bulwy są własnie ładne zdążyły uruś dopiero teraz taka trawa wielka urosła przez tydzien.A słyszał ktoś z was może o takich łańcuhah co sie do traktora zapina i one od wałka sie kręco??jak to wykasza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

A czy Roundup nie wpływa na ziemniaka? Bo moim zdaniem tak, no chyba że jakiś specjalny.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

My kosimy orkanem i jest bardzo dobrze. :)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Ja w tamtym roku kosiłem łańcuchem który był przymocowany do takiej przekładni która miała napęd od wom. Ładny efekt to daje wszystko ładnie rozdrobnione i robimy na jakiej wysokości nam pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

a u mnie idzie wszystko w anne i się nie zapycha


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kolego ty nimesz trawy n tylko PERZ w ziemniakach. kup środek z rodziny Randapów i spryskaj jak zielsko wysopkie to dawka terz wysoka proponuje ci Klinik 360 SL dawka na wysoki perz pewnie z 8l byś musial walnąc koszt 1l = 15zl

 

Wolno wolno tylko po randapie ziemniak nie nada się na sadoznke

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

najlepiej to orkanem, sam nigdy tego nie miałem, ale raz znajomy pożyczał ode mnie.

a jeszcze lepiej to się powinno opryskać wtedy kiedy była pora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja nie odważył bym się roundupem na ziemniaka, najlepiej reglone(tylko ciut drogi jest, ale spali wszystko a ziemniaki będą dobre).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

ja scinam orkanem a inni znajomi leciarkami randapem to nikt sie nie odwazyl zeby je pryskac i puzniej je jesc :)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie zdawałem sobie sprawy, ze problem usunięcia zielska w ziemniakach urosnie do takich rozmiarów :)

Nie lepiej dobrze sie postarac wczesniej, przy ochronie herbicydowej?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Dzięki użytkownikom za objaśnienie!:)

Ale moim zdaniem, lepiej nie wykorzystywać środków chemicznych, tylko tak jak większość wspomina metody fizyczne.

Najlepszym sposobem są chyba łańcuchy, sam widziałem jak gość kosił trawę w ziemniakach, łańcuchami.

Wcześniej miał 2 duże noże ale bezprzerwy się tępiły i zmienił na łańcuch.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie albo reglonem albo Orkanem zrabac ale nie randapowac...chyba jak mam 3,5h ziemniakow to nie bede kosa jak tam ktos wspomnial..kosa to sobie mozesz kolego w ogrudku kosic...Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

My czasem wykaszamy łancuchem który przez zwykłą przekładnie jest napedzany z wałka i idzie świetnie. Najczesciej nie kosimy wogóle bo duza anna sobie świetnie z tym radzi.

 

Kolego, jesli w tych ziemniakach jest tylko trawa to spryskaj to Agilem lub podobnym srodkiem do jednolisciennych. Ziemniaki nie ucierpią, a za 3 tygodnie trawa uschnie i co najwazniejsze podziemne rozłogi tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Ja koszę kosiarką rotacyjną.Zakładam najgorsze noże, ustawiam kosiarkę tak żeby szła po wierzchołkach redlin wbijam niski bieg i tnęwink.gif Wcześniej kosiłem podkaszarką a jeszcze wcześniej kosąsmile.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu wziąłem rotacyjną i skosiłem.Byłem u sasiada po te łańcuchy ale go nie było więc wziołem rotacyjną i wykosiłem.A są jakieś takie opryski kiedy ziemniak juz jest wielki i zakryte są miedzyrzędzia np koniec czerwca początek lipca a pojawia sie trawa zeby opryskac na trawe a zeby nie zniszczyc ziemniaka zeby go nie przypalic ani zeby nie uschnął??a trawa zeby znikła tak jak np. przy oprysku przed wschodowym albo zaraz po wschodach

 

Ja koszę kosiarką rotacyjną.Zakładam najgorsze noże, ustawiam kosiarkę tak żeby szła po wierzchołkach redlin wbijam niski bieg i tnęwink.gif Wcześniej kosiłem podkaszarką a jeszcze wcześniej kosąsmile.gif

 

 

Ja też zakładam najgorsze noże ale nie bawie się niskimi biegami:D:D wkładam mojemu ferdkowi 235 1 szosową która jest dużo szybsza niż u 255 2000 obrotów i dawaj i wogule go nie dławi chodź trawa ma ponad metr i pole jest lekko pod góre a rotacyjna ma takie obroty że bardzo dobrze se radzi i wyrabia.Nie ma to jak stare angliki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paker17    0

A słyszał ktoś z was może o takich łańcuchach co się do traktora zapina i one od wałka się kręcą??jak to wygląda ma ktoś morze zdjęcie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj