ziomalek0

Problem z drutowcem

Polecane posty

mlody111    23

Witam.

Prestig forte do zaprawy wycofany. Co planujecie zastosować w nadchodzącym sezonie? Chociaż sam nie wiem czy wycofanie tego środka to duża strata, bo w zeszłym sezonie nie było dużego efektu z jego zastosowania. Drutowiec czasami się zdarzał, a stonkę trzeba było pryskać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Panowie kiedy można najlepiej zastosować dursban na ziemniaka? Myślę zrobić to przed pierwszym radleniem, będzie ok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Witam, czy miał ktoś podobną sytuacje? Doszło do pomyłki i ziemniaki na stonkę zostały opryskane zaprawą prestige, spotkał się ktoś z podobną sytuacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

brak słów.

Czy ten co wlewał to do opryskiwacza czytał etykietę? Czy w ogóle ma uprawnienia? Przecież tak drogi środek ( w porównaniu z innymi insektycydami) ciężko pomylić ze względu na kolor

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, saszeta napisał:

brak słów.

Czy ten co wlewał to do opryskiwacza czytał etykietę? Czy w ogóle ma uprawnienia? Przecież tak drogi środek ( w porównaniu z innymi insektycydami) ciężko pomylić ze względu na kolor

 

Gdyby uprawnienia były panaceum na wszystkie pomyłki, to np. nie mielibyśmy w ogóle wypadków samochodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z drutowcem w ziemniaku mam nową działkę i zasadziłem ziemniaki i jest drutowiec mam zamiar siać cebule w 2021 roku i mam pytanie jakie środki na zwalczanie drutowca są najlepsze proszę o poradę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
45 minut temu, 360ursus4011 napisał:

witam mam problem z drutowcem w ziemniaku mam nową działkę i zasadziłem ziemniaki i jest drutowiec mam zamiar siać cebule w 2021 roku i mam pytanie jakie środki na zwalczanie drutowca są najlepsze proszę o poradę 

Niestety po wycofaniu dersbanu i pochodnych niema nic skutecznego.

Chyba że uda ci się kupić gdzieś pod lady ale to też trzeba uważać na sąsiadów żeby nie podkablowali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Są mikrogranulaty, niby skuteczne, na pewno drogie i wymagają specjalnego aplikatora  


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2020 o 13:19, stempos1980 napisał:

Niestety po wycofaniu dersbanu i pochodnych niema nic skutecznego.

Chyba że uda ci się kupić gdzieś pod lady ale to też trzeba uważać na sąsiadów żeby nie podkablowali 

znalazłem taki środek na allegro 

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
5 godzin temu, 360ursus4011 napisał:

znalazłem taki środek na allegro 

image.png

Tylko jego już niema i to znaczy jak go kupisz, to będziesz stosował nie legalnie już więc wszystko po cichu trzeba robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
21 godzin temu, 360ursus4011 napisał:

znalazłem taki środek na allegro 

image.png

Cena kosmos,w tych pieniądzach a nawet taniej zrobisz legalnymi srodkami


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę siać cebule ale się boję że mi drutowiec wejdzie do środka cebuli.a co byście proponowali siać gdy jest drutowiec ? Zboża nie mogę niema dojazdu na działkę żeby kombajn przejechał za wąski przejazd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
Dnia 7.01.2021 o 13:25, przemol87 napisał:

Cena kosmos,w tych pieniądzach a nawet taniej zrobisz legalnymi srodkami

Mógłbyś podać jakimi i kiedy?

Na jednym polu  Bellarossa mi rozwalił że tylko nadaje się na pasze 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Belem 

Nemathorin

 

 

 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
11 godzin temu, przemol87 napisał:

Belem 

Nemathorin

 

 

 

Dzięki

Tak samo jak dursbanem przed sadzeniem?

W jakich dawkach pryskasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17
2 godziny temu, PAN88 napisał:

Dzięki

Tak samo jak dursbanem przed sadzeniem?

W jakich dawkach pryskasz

To są granulaty doglebowe. Musisz mieć aplikator z przewodami którymi granula spada w miejscu w którym spada sadzeniaki, czyli za redlica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
6 godzin temu, darekspire90 napisał:

To są granulaty doglebowe. Musisz mieć aplikator z przewodami którymi granula spada w miejscu w którym spada sadzeniaki, czyli za redlica

Duży koszt?

A coś innego?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Zostały tylko takie preparaty. Podsiewacz można samemu zrobić ale trzeba mieć smykałkę. Ja dałem 4 tys ale sporo go urzywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Za 2tys kupisz juz używkę zibo


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Dnia 25.01.2019 o 09:00, mlody111 napisał:

Witam.

Prestig forte do zaprawy wycofany. 

Wycofany w Polsce , ale na Ukrainie mozna go dostać bez problemu.Kolega z pracy co uprawia ziemniaki i z tego zyje to mówi że z Ukrainy już od 4 lat ściaga Presitge, Tylko pod inna nazwą ale ta sama substancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj