Lukas85

Zmiana jezyka Lexion czy ktoś korzystał z tego ogłoszenia?

Polecane posty

Lukas85    36

Witam

Czy ktos z użytkownikow korzystał z usług Pana z poniższego ogłoszenia? Ponoc da rade zmienic jezyka nawet jezeli ma ponad 8 wgranych. Mam do niego ponad 600km w jedna strone troche boje sie wysyłac bo wiadomo jak kurierzy obchodza sie z paczkami wiec raczej bym pojechał tylko czy nic nie nabroi??

https://www.olx.pl/d/oferta/naprawa-claas-cebis-monitor-wyswietlacz-licznik-tucano-lexion-jaguar-CID619-IDG9AE9.html


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    996

Ze stanów sprowadzałem drogie nawigacje za ponad 100 tyś i nic się nie stało -zapłać kilka zł za ubezpieczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

myślałem o wysyłce na palecie opakowanej w skrzynie to chyba najbezpieczniej jak się da a i tak wyjdzie taniej niż jechać samemu. chodzi mi tylko czy ktoś miał styczność z tym czlowiekiem


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    996

Miałem do naprawy sterownik zajechałem do "firmy" - na pierwszy rzut oka nawet kozy do wypasu bym im nie powierzył -a okazało się że wiedza i fachowość na najwyższym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

dzięki za podpowiedz


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    996

Zrób inaczej każdy programista z Claas to zrobi bez demontażu to kwestia wgrania oprogramowania z PL na fuchę jak serwis za drogi-kiedyś z cnh miałem to samo przyjechał serwis skasował 1000 i po problemie ja bym nie demontował wszystko jest połączone ze sterownikami (również silnika ) kombajn będzie świrował a ty płakał bo chcesz zaoszczędzic kilka zeta -nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

właśnie chodzi o to że serwis tego nie zrobi bo mam już 8 języków. ponoc mogli to zrobić jak było 3 czy 4 ale teraz już tego się nie podejmuja


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    996

Wybacz cudów nie ma trzeba wymienić całe oprogramowanie -zgrać stare na wszelki wypadek i zostawić i wgrać nowe - może serwis fajtłapy zapytaj innych (mnie wgrywał 3 razy az było ok procesory są te same -Ja bym napisał do Hareewinkel Claas podał numery i zapytał czy idzie i od razu napisał że serwis fabryczny nie umie -Jak nie pójdzie mogą ci zaproponować wymianę na inny używany -tam inaczej patrzą na rolnika niż nasi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Nie serwis fajtłapy tylko prawdopodobnie procedura serwisowa nie przewiduje dalszego programowania przy pełnym eepromie, więc serwisanty mają gdzieś zabawę, tym bardziej że w razie uwalenia sterownika klient zrobi dym i dostaną po piździe i raczej nie pomoże wizyta w innym oddziale serwisu fabrycznego. Zostaje oddać do rzeźbiarza żeby podłubał. Tak samo jak z samochodami, procedura przewiduje wymianę modułu ale macher zrobi go na stole.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Zapewne tak jest pytanie tylko czy ten majster zrobi to dobrze


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Do Kamila niezależnego serwisanta masz trochę bliżej, pytałeś go o to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    996
56 minut temu, mikad napisał:

Nie serwis fajtłapy tylko prawdopodobnie procedura serwisowa nie przewiduje dalszego programowania przy pełnym eepromie, więc serwisanty mają gdzieś zabawę, tym bardziej że w razie uwalenia sterownika klient zrobi dym i dostaną po piździe i raczej nie pomoże wizyta w innym oddziale serwisu fabrycznego. Zostaje oddać do rzeźbiarza żeby podłubał. Tak samo jak z samochodami, procedura przewiduje wymianę modułu ale macher zrobi go na stole.

I masz rację i nie masz byłem dokładnie w tym samym miejscu co kolega tyle że cnh i przez kilka lat jechałem na języku obcym ale to nie robota - i niebezpieczne i tak jak pisałem tel do kierownika serwisu podane nr maszyny wersja oprogramowania i dało się wgrać dopiero 3 program po totalnym resecie -dlatego proponuję napisanie do Niemiec nic nie kosztuje a może zdziałać wiele pod warunkiem że nie jest tak że serwis zaśpiewał koledze za wgranie np 5tyś  ten domokrążca 2tyś i kolega próbuje zaoszczędzić (jest drogo  przyznaję ) -a głupio mu przyznać że drogo. Znajomy kupił lexa za 1,5 bani i kombajn sie 3 razy palił a polaczki twierdzili że to pech -napisał do Claasa dostali zjeby wysłali ćwierć kombajnu do fabryki i można było usunąć usterkę -domokążcy to ostateczność a gdzie później z reklamacją ? A gdzie lexion stoi chociaż województwo mam trochę powiązań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    996

Więc jaki problem ustalam cenę za przyjazd odbiór i odstawienie na stację plus 1,5  dniówki i jest pewne że chodzi a nie "końskie podchody "  a zapomniałem napisać jak mi wgrał jedną z wersji to mało nie rozpierdoliło sprzęgła młocarni bo tarczki złapały w ułamku sekundy i mogła być tragedia rozerwanie przekładni lub urwanie wału 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36
Dnia 19.03.2023 o 19:09, jaco512 napisał:

Podlasie jeśli dobrze kojarzę.

Tak jestem z podlaskiego. Jest jeszcze jedna rzecz jak porozmawialem z tym człowiekiem twierdzi ze ok 1 na 20szt zdarza sie tak ze przestaje wyswietlac polozenie elektrycznych sit. To juz totalna lipa. Mimo ze sita dziala komputer moze nie wyswietlac w jakim sa polozeniu


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj