farmer_89

jaka prasa zachodnia?

Polecane posty

Risto    62

Kolego farmer_89 tak na spokojnie całymi zdaniami szczegółowo napisz o co chodzi Ci konkretnie i czy ceny są netto czy brutto?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisz konkretnie co chcesz prasować, ile, jakim ciagnikiem, jakie pola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Czyli zostaje prasa łańcuchowa skoro traktor 90km. W tym budżecie lub nieco większym może bo nie jestem na czasie, jest Case RB344 lub New Holland BR6090 na pełnej opcji i chyba wyszedł teraz ich nowy typ ulepszony New Holland Roll Bar 125. Ładnie zagęszczają balot od rdzenia po krawędź jak na łańcuchowe o średnicy 140cm po wypadnięciu z komory, w miarę wydajne i zebrać na dzień 11ha siana czy słomy to bez potu na czole, śmie twierdzić, że fajniej niż np. walcowa Claas Rollant 250-255 RC, która rdzeń robi jak po polskiej a zewnątrz można gwoździe wbijać. We włoskie bym nie szedł, bo potem może być problem z częściami na już i nie wiem czy mają rotor z nożami i czy przypadkiem nie mają komory 120x120? a to przeżytek dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

maschio entry kosztuje ok 85 brutto cena dobra  dlaczego  ma odpowiednik w metal fach? wyglada tak samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

maschio entry to przeżytek szkoda kasy na nową. Mogę się mylić ale ten model niema rotora/noży i komory 120x125 więc to jest to samo co nasze Sipmy czy Metal Fachy podstawowe z balotami fi 125-130cm z tym, że ciut lepszy komfort pracy i tyle zalet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    65

Nowej w tech pieniądzach będzie ciężko. Ja w grudniu kupiłem case rb 344. Jak znajdziesz rocznik 2022 to jeszcze kupisz za ok 110 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj