ŻakowskiSławomir

MF 255 nie odpala

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Dzisiaj wieczorem próbowałem odpalić ciągnik jednak nie dal rady zapalić (wcześniej palil dobrze)  więc spróbowałem parę razy na krótko. Nie dało to efektu. Teraz po przekreceniu kluczyka nie obraca ani razu. Totalny brak reakcji. Co jest przyczyną. Rozrusznik padł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, pawel86lhr napisał:

A akumulator naładowany ? 

Niby ta.a schemat podłączania ładowania jaki jest?  Jedna na rozrusznik druga na drążek?  Bo on zamiast ładować to palił na krótko. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4127
1 godzinę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Niby ta.a schemat podłączania ładowania jaki jest?  Jedna na rozrusznik druga na drążek?  Bo on zamiast ładować to palił na krótko. 

A skąd wiesz że akumulator naładowany, czym to sprawdzałeś? skoro nie wiesz nawet jak podłączyć prostownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Desperado napisał:

A skąd wiesz że akumulator naładowany, czym to sprawdzałeś? skoro nie wiesz nawet jak podłączyć prostownik?

Odwalilem górę w środku i podłączyłem bezpośrednio pod akumulator więc naładowany.  

problem myślę ze jest albo w rozruszniku albo w tej części która  odpowiada za to że ciągnik można tylko na biegu neutralnym odpalić  (środkowym)  ktoś pamięta gdzie się ta część znajduje. Lub jej nazwę pamięta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Z tego co odpisujesz  największy problem to operator , ciągnik rozszabrowal zaniedbał i szuka wróżbity na forum .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, robert1226 napisał:

Z tego co odpisujesz  największy problem to operator , ciągnik rozszabrowal zaniedbał i szuka wróżbity na forum .

Wywnioskowujesz to po tym że mam problem z uruchomieniem ciągnika?  W takim razie gratuluję 

1 godzinę temu, Desperado napisał:

A skąd wiesz że akumulator naładowany, czym to sprawdzałeś? skoro nie wiesz nawet jak podłączyć prostownik?

zgadza się akumulator jest sprawdzony, dodatkowo zawsze jak odpalałem to halogeny lekko przygasły wiadoma sprawa, teraz nie po prostu nie ma reakcji na kluczyk, powody są 2 możliwe chyba, spalony rozrusznik  a 2 to część która odpowiada za odpalanie ciągnika na biegu jałowym, kiedyś tę część wymienialiśmy i była zła przez co ciągnik odpalał odwrotnie -palił szosowe polowe a na jałowym nie. Teraz pytanie czy wywalić od razu rozrusznik czy bawić się z tym czujnikiem.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Sam napisałeś że ładowania nie ma pali na krótko  to kto może widzieć co ty tam masz jeszcze pocudaczone. 

A jak palisz na krótko  to te zabezpieczenie w skrzyni nic do tego niema .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, robert1226 napisał:

Sam napisałeś że ładowania nie ma pali na krótko  to kto może widzieć co ty tam masz jeszcze pocudaczone. 

A jak palisz na krótko  to te zabezpieczenie w skrzyni nic do tego niema .

nie napisałem że ładowania nie ma tylko że nie ładowałem bezpośrednio przez ciągnik , tylko przez akumulator czyli jeszcze lepiej.

Ciągnik paliłem na krótko 1 raz od może pół roku bo chciałem nawozy rozsiać w nocy i akurat stanął, co najlepsze 3 godziny wcześniej nawet się nie zająknął przy odpalaniu

Pocudaczone? Podać adres? Przyjedź zobacz w jakim jest stanie, znajdź mi na nim jakieś cudo lub chociaż krople oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

No i tak było od początku napisać po tych pierwszych postach odniosłem wrażenie że to wrak nie ciągnik,  ale jak teraz piszesz to przepraszam .

Może nie rozrusznik tylko sam elektromagnes się popsuł. 

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, robert1226 napisał:

No i tak było od początku napisać po tych pierwszych postach odniosłem wrażenie że to wrak nie ciągnik,  ale jak teraz piszesz to przepraszam .

nie, w mojej okolicy tak wody nawaliło że nie idzie wjechać więc jak był przymrozek to mówię wjadę, o 21 zapiąłem sięciagnik zapalił na strzała dosłownie, o 24 okręcił raz i nic, na początku było chociaż słychać dźwięki obrotu, teraz 0, więc jestem prawie pewien że spalił się rozrusznik, ale wolę po prostu zapytać bo to nic nie kosztuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

ten ciągnik nie nadaje się do rozsiewania nawozów 😁


przez to nie pali nie chce być utopiony 🤪😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek74 napisał:

ten ciągnik nie nadaje się do rozsiewania nawozów 😁

 

przez to nie pali nie chce być utopiony 🤪😁

 

czemu się nie nadaje, 2 obciążniki z przodu i bez kłopotu idzie.

Niee, nie bedzie utopiony, tam gdzie da się wjechać to wjade, ale już koniec z przymrozkami więc i tak pewnie wszystkiego nie rozleje, choć bardzo bym chciał/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
ŻakowskiSławomir napisał:

2 minuty temu, slawek74 napisał:

ten ciągnik nie nadaje się do rozsiewania nawozów 😁

 

przez to nie pali nie chce być utopiony 🤪😁

 

czemu się nie nadaje, 2 obciążniki z przodu i bez kłopotu idzie.

Niee, nie bedzie utopiony, tam gdzie da się wjechać to wjade, ale już koniec z przymrozkami więc i tak pewnie wszystkiego nie rozleje, choć bardzo bym chciał/

i tonę bierzesz na podnośnik? i przez wodę błoto idzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slawek74 napisał:

i tonę bierzesz na podnośnik? i przez wodę błoto idzie ?

a kto powiedział że tone? 400 l RSM więc daje to ponad poł tony, druga sprawa, w błoto i wodę nie jeżdżę bo narobić kolein to lepiej poczekać, na lekkim przymrozku na spokojnie daje radę. Ale to nie temat mojego wątku ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1136
11 godzin temu, slawek74 napisał:

ten ciągnik nie nadaje się do rozsiewania nawozów 😁

 

przez to nie pali nie chce być utopiony 🤪😁

 

Może nie jest idealny, ale w 100% ferdka niż 30 albo siunke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj