michalek987

Jaką prasę mam wybrać??

Polecane posty

michalek987    0

Posiadam gospodarstwo 25 ha. Zastanawiam się na nad kupnem nowej prasy belującej. Będę robił około 300-500 balotów na sezon. Kupie tez nowy ciągnik 80-90 km. Co mi poradzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams    2

Ja na twoim miejscu kupiłbym John Deere 582, Vicon (kuhn), claas variant (najlepiej kup jakąkolwiek prasę byleby była na pasach). Nie kupuj polskiego gó**a !!! Bo będziesz więcej naprawiał niż prasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ adams jak ty to mówisz polskim g**em Sipma Z 269 ja w tydzień w pracy zrobiłem 50 godzin bez najmniejszej awari.Jak ktoś dba tak ma. Codziennie przed wyjazdem przegalądałem i smarowałem i odwdzięczyła się praca bez przestojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

my mamy sipmę i bardzo dobrze się sprawuje więc Ci ją polecam.


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

ja mam sipmę z 94 roku i dopiero w tym roku musieliśmy robić remont podbieracza. rocznie robię ok. 500 bel. za jedną dobrą nową zachodnią prasę kupi 2 sipmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

za piękna to ta prasa nie jest. za takie pieniądze to kupi claasa, welgera czy krone a nie jakiś taki egzotyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek987    0

Mam do wydania ok 50 tys. Mysle o warfamie z-543 i famarolu df 1,8c. Prasowal bede glownie na kiszonke i sianokiszonke.

 

Co do welgera to słyszałem że nie mają podajnika, strasznie sie zapycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskich się nie czepiaj, to się nie nadaje. Jaki koń pociągowy? Jakby miał z 80-90km można myśleć o czymś z nożami i rotorem.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Chodzi Ci o spalanie przy prasowaniu? Weźmiesz bez noży i uzyskasz mniejsze o jakieś 15% zagęszczenie beli w porównaniu do takiej samej prasy z nożami. Tym samym będziesz miał w sezonie 15% więcej belek do zwiezienia owinięcia siatka/sznurkiem i zafoliowania. Nie spalisz przy prasowaniu to spalisz przy zwożeniu lub wydasz na dodatkową folie. Dodatkowo rozdrobiony materiał lepiej się zakisza bo w belce zostaje mniej powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być nowa i może wydać więcej to proponuje taką jaką ma katator czyli Case IH RBX 344. Noże możesz wyłączyć, ale pamiętaj, że za np 15 lat przy sprzedaży nikt Ci nie powie" aaa ona to noży nie ma... siatki nie ma..."


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek987    0

Fajna ta prasa case rbx344. Ile kosztuje??łatwo dostać do niej części i czy są drogie?? Gdzie ją kupić w woj. podlaskim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja bym ci polecił cos z classa nie sa takie drogie a sa naprawde wytrzymałe sam posadam class roland 46 od 6 lat i naprawde jestem zadowolony rocznie robie ok 800 sianokiszonki i 1000 słomy w tym siano połowa umnie i połowa na usłudze do tej pory wymieniłem tylko dwa łancuchy koszt 860zł 3 łożyska 60 zł i jedna zembatke ta była droga ale to dopiero w tym roku 870 zł razem 17090 ale w ciagu tych 6 lat zrobiłem 4800 sianokiszonki a w tym naprawde ma siezko i 6000 słomy i sana dodam tylko ze ta parasa jest walcowa i wspułpracuje z mtz 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek987    0

Patrzyłem prasy case, mają kosmiczne ceny. Z clasami miałem doczynienia i nie chcę takiej. Ma ktoś prasę z unii grudźiądz famarol df 1,8c. Są to prasy polskie na niemieckiej licencji dautz fahr. Podobno są niezłe. posiadają tez rozzucanie pokosąw więc nie trzeba jeżdzić więrzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

Za 50 tys możesz poprzebierać ja ze swojej strony polecam również Claas Roland 46 Roto Cut tak jak @ZUCH1234 jest prosta wydajna, i co najważniejsze bezawaryjna! posiadam ja od 5 lat i zrobiła ok 10-12 tys bel sianokiszonki wszystkie z nożami, z 4 tys słomy no i oczywiście siana z 2 tys na chwile obecną wymienione zostały przez 5 lat użytkowania 3 łożyska i raz wszystkie łańcuchy napędowe(dla świętego spokoju żeby w polu nie stać) wszystkie te rzeczy były robione przed sezonem tak wiec o psuciu w polu nie mam mowy jak się robi na usługach a tu deszcz nadają:D! Często zadawane pytania na temat zatrzymywania, się balotu tej prasy nie dotyczą! Jeszce raz Tylko CLAAS :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

u mnie 46 RC chodziła z wieloma ciągnikami B) na przykładu napiszę: MF 3065 (89KM), MF 3080(105KM) IHC 956 (95KM i to najczęściej z tym ciągnikiem) a ostatnio dla porównania z IHC 1255 XL (125 KM) a wracając do konkretów to z własnego doświadczenia wiem że 90 konny ciągnik będzie sobie z nią dobrze radził ale jak dla mnie jest to dolna granica zapotrzebowania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj