Polecane posty

Leszy    5005

Mam Magnum Dinamik 640. Do traktorów całkowicie wystarcza rozruch, ładowanie ok. Dodatkowo poręczny, bo można w rękę jedną wziąć i zanieść gdzie się chce. Żadnego ciągania na kółkach itd.  

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy prostownik jest aż taki niezbędny? Jak aku nie trzyma to kupujesz nowy i tyle, bo to ładowanie to tylko przedłużanie agonii. Kiedyś owszem, nie było łatwo dostępnych akumulatorów to człowiek ratował się czym mógł. Wiem po sobie. Nie pamiętam kiedy ostatnio używałem prostownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
mam to samo spostrzeżenie jak kolega wyżej. mi wystarcza prostownik z Lidla za 5 dych, żeby raz zima podładować akumulator od kombajnu, bo tak by rok bez używania to słabo. I może drugi raz w roku użyje jak się zapomnę i zostawię auto na światłach albo zrobię coś równie nieprzemyślanego. to już lepiej mieć dobre grube kable zapłonowe na jakieś awaryjne sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    147

PROSTOWNIK INWERTOROWY Z ROZRUCHEM 12-24V 400A za 420 zł Ja nie dawno kupiłem taki ale krótko go mam żeby chwalić. Samochód na rozruch dziś odpalałem który stał kilka tygodni nie ruszany i kręcił bardzo ładnie. Przed nim miałem przez kilka dni większy na kółkach i 600a rozruchu ale nie nadawał się do niczego i poszedł zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1768
43 minuty temu, TomaszStach napisał:

Jak aku nie trzyma to kupujesz nowy i tyle, bo to ładowanie to tylko przedłużanie agonii.

czemu , może być problem tylko zimą i przy dłuższym postoju a latem na tym samym aku palić od strzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5005
2 godziny temu, TomaszStach napisał:

A czy prostownik jest aż taki niezbędny? Jak aku nie trzyma to kupujesz nowy i tyle, bo to ładowanie to tylko przedłużanie agonii. Kiedyś owszem, nie było łatwo dostępnych akumulatorów to człowiek ratował się czym mógł. Wiem po sobie. Nie pamiętam kiedy ostatnio używałem prostownika.

To jak z agregatem prądotwórczym. Możesz nie używać dwa lata, ale musi stać w garażu(Oczywiście mówię, o dojeniu krów w moim przypadku). Z prostownikiem to samo. Dobrze taki mieć. Bo np. ktoś światła zostawi, albo coś innego się stanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70
Dnia 13.03.2023 o 20:58, Leszy napisał:

Mam Magnum Dinamik 640. Do traktorów całkowicie wystarcza rozruch, ładowanie ok. Dodatkowo poręczny, bo można w rękę jedną wziąć i zanieść gdzie się chce. Żadnego ciągania na kółkach itd.  

Też posiadam taki sam od 5-6 lat i bardzo dobry sprzęt działa bez zarzutu Zetora 7340 pali bez problemu jedynie jak było -10 a Aku rozładowany do zera to pierw podładowałem 15min i wtedy na rozruch. Na większy ciągnik radził bym wziąść mocniejszy model 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj