wjmarcia

Siewnik talerzowy nowy 2,7m który wybrać.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wjmarcia    2

Witam.

Zaplanowałem na ten rok zakup siewnika talerzowego. Będzie służył do wysiewu zbóż i poplonów. Proszę o opinię na co zwracać uwagę przy zakupie. Preferuje zakup nowego, ale w niższej cenie. Szerokość 2,7m ścieżek nie potrzebuje, ma być prosty i niezawodny. W chwili obecnej używam poznaniaka, ale czas na zmiany. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

zwróć uwagę czy nie ma do sprzedaży normalnej szerokości, czyli 2.5 lub 3m


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5579

Jeżeli już kupować nowy siewnik to tylko 2,5m lub 3m, i koniecznie z możliwością ścieżek ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

prosty niezawodny tani to pasuje meprozet tylko nie 2.7 m to strzał w kolano


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

Oglądałem film na yt i te meprozety to gorsze od starych poznaniaków, brak centralnego docisku redlic czy regulacja wysiewu jak w konnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjmarcia    2

2,7 bo mam agregat uprawowo siewny bierny pod niego ścieżek nie robię z uwagi na małe działki i z perspektywy na ekologię. 3 metrowy zestaw nie da rady mój traktor a wymieniać wymieniać kompletu nie chce, a co myślicie o euro maszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25498

Mam agregat Dziekan jaguar 2,7m. W praktyce ma 2,63 po zewnętrznych wałka.

Kupiłem hassia 2,5m i praktycznie idealnie się zgrywa z agregatem po wyjęciu 2 skrajnych pazurów.

Myśl przyszłościowo nawet o odsprzedaży.  Epoka 2,7 dobiega końca.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25498

Zmierz faktyczną szerokość, bo 2,7 w teorii może być 2,6 w praktyce. Przeszkadzać może jedynie w pierwszym przejeździe od miedzy jak lubisz siać przy samej. Oczywiście w praktyce i tak to nasiono jest zmarnowane ale jest taka mentalność siania niemal na miedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Dobrze Ci radzą 2.7 to jest porażka.Nie pchaj się w to. Znam takiego co miał nowy siewnik z agregatem 2.7 a i tak to sprzedał. Kiedyś sam uważałem ze można bez ścieżek ale jak zmieniłem siewnik to wiem jak ścieżki ułatwiają robote. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, Agrest napisał:

 

Myśl przyszłościowo nawet o odsprzedaży.  Epoka 2,7 dobiega końca.

 

Czemu dobieg końca 🤔 jeśli kolega nie planuje robić ścieżek to co za różnica czy będzie,2,5 3 czy 2,7 m 🤔 chyba żadna 

5 minut temu, krzysiek1979 napisał:

Dobrze Ci radzą 2.7 to jest porażka.Nie pchaj się w to. Znam takiego co miał nowy siewnik z agregatem 2.7 a i tak to sprzedał. Kiedyś sam uważałem ze można bez ścieżek ale jak zmieniłem siewnik to wiem jak ścieżki ułatwiają robote. 

Ułatwią nie ułatwiają , punktów widzenia zależy od punktu siedzenia . Mi np działki szerokością nijak nie pasują

3 godziny temu, maniekc360 napisał:

A dlaczego 2,7m? A dlaczego ścieżek nie potrzebujesz?

Ścieżki to dobre dla Bambrów dużych gospodarstw z szerokimi działkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25498

Zawsze pasują. Czy ścieżką czy bez, tyle samo masz przejazdów z opryskiwaczem.

Mam działkę 20m pod ścieżki 18m. W praktyce ścieżki się stykają że sobą. Inna 21m i są o 1m od siebie. I co to zmienia w stosunku do przejazdu dla szerokości 2x 10m?

Nic tylko umiejscowienie ścieżki.

A ścieżki jedziesz pewnie a nie patrzysz czy nie dkręciłeś pół metra w tą czy tamtą .

Na działce 8m i tak jadę raz bez względu czy opryskiwacz, rozsiewacz jest 19, 12, 15 czy 24m. Tu akurat ścieżki nie robię bo ograniczają mnie sady po obu stronach.

 

I różnica będzie przy ewentualnej odsprzedaży bo klientów będzie tylko ubywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    117
13 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Ścieżki to dobre dla Bambrów dużych gospodarstw z szerokimi działkami

A Bamber to od ilu ha, albo jakiej szerokości pola?  Dzięki ścieżkom oszczędzam pieniądze. Jak np opryskać bez nakładek trójkątny kawałek, którego boki są do tego łukami, albo jakiekolwiek pole w kształcie w łuku? Nie dość, że oszczędzam na chemii, paliwie, ziarnie(materiał z centrali) to jeszcze jest to bardzo wygodne. Działki mam małe bo średnio po 70 arów, szerokie od 10 do 150m. Raz pryskałem znajomemu co nie miał ścieżek, to jak przyjechałem do do mu to chwaliłem Boga że mam ścieżki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

E nie jest tak źle bez ścieżek , gdzie się chce to można jechać ,jak siałem nawozy lejkiem a opryskiwacz 10m to i tak mi się nie zgrywało 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5579
28 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Ścieżki to dobre dla Bambrów dużych gospodarstw z szerokimi działkami

Działki mam od 45 do 70m szerokości, ścieżki na 15m i nie wyobrażam sobie teraz oprysków czy rozsiewania nawozów bez ścieżek. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notkiz    37

To ja się podepne do tematu ZAmierzam kupić używany Poznaniak z lat około 2010 na redlicy tralerzowej. Można wyrwać za 15 tys i tu moje pytanie. Czy ta redlica dwutalerzowa nadaje się do uprawy bezorkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Działki mam od 45 do 70m szerokości, ścieżki na 15m i nie wyobrażam sobie teraz oprysków czy rozsiewania nawozów bez ścieżek. 

No taka szerokość to można się bawi .a jak u mnie  9 , 17 , 27 , 32 ,23 ,20 🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

Przecież można wyłączyć w siewniku 2,7 skrajne redlice i wyjdzie 2,5, jak odczuje potrzebę robienia ścieżek to wymieni agregat i będzie zestaw 2.5. Nie wiem po co namawiacie by wymieniał wszystko na już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1745
5 minut temu, raven18 napisał:

Przecież można wyłączyć w siewniku 2,7 skrajne redlice i wyjdzie 2,5,

niby tak  ale do tego trzeba znacznik przestawić żeby siać bliżej poprzedniego przejazdu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1132
1 godzinę temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Czemu dobieg końca 🤔 jeśli kolega nie planuje robić ścieżek to co za różnica czy będzie,2,5 3 czy 2,7 m 🤔 chyba żadna 

Ułatwią nie ułatwiają , punktów widzenia zależy od punktu siedzenia . Mi np działki szerokością nijak nie pasują

Ścieżki to dobre dla Bambrów dużych gospodarstw z szerokimi działkami

Jeśli nie robiłeś nigdy ścieżek, to skąd możesz wiedzieć, że nie ułatwiają? Przecież Ty, ze swoimi 40 ha, to też do bambrów już się zaliczasz🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1745
41 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

No taka szerokość to można się bawi .a jak u mnie  9 , 17 , 27 , 32 ,23 ,20 🙆

podziel te liczby kolejno przez 2,5 ; 2,7 i 3 a potem zobacz gdzie iloraz najczęściej po przecinku da się z małym zaokrągleniem sprowadzić do jedności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151
2 godziny temu, wjmarcia napisał:

2,7 bo mam agregat uprawowo siewny bierny pod niego ścieżek nie robię z uwagi na małe działki i z perspektywy na ekologię. 3 metrowy zestaw nie da rady mój traktor a wymieniać wymieniać kompletu nie chce, a co myślicie o euro maszu

trzeba było myśleć o tym przy kupnie agregatu, bo rozstawić poznaniaka na 2.5 czy 3m to nie problem, problem masz teraz bo jesteś uwiązany z tą nieszczęsną szerokością


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25498
49 minut temu, raven18 napisał:

Przecież można wyłączyć w siewniku 2,7 skrajne redlice i wyjdzie 2,5, jak odczuje potrzebę robienia ścieżek to wymieni agregat i będzie zestaw 2.5. Nie wiem po co namawiacie by wymieniał wszystko na już.

Tak i będzie wywalał wcześniej posiane na wierzch. I jakie wymieniał wszystko?

Ma starego poznaniaka i chce go wymienić na nowego 2,7m. To nie mały wydatek i może zmienić decyzję by kupić mniejszy lub większy. A agregat od biedy będzie chodził zarówno z 2,5 jak i 3m.

A ty radzisz by kupić 2,7 I zatykać ewentualnie redlice. Bez sensu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj