maroko

Odszkodowanie za częściowo spaloną prasę

Polecane posty

maroko    118

Mam pytanie do osób którym spaliła się prasa bądź kombajn w żniwa.

Kolega ma kłopot z uzyskaniem odszkodowania od firmy ubezpieczającej.

Może ktoś podzielić się  jak u niego wyglądało to od zgłoszenia spalenia maszyny?

Będę wdzięczny.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Ja nie miałem ubezpieczonej. Zresztą u mnie to tylko były dwa pasy do naprawy i przewód od smarowania. No i wałek ukręcony przez który doszło do pożaru. Ale w tym roku już na pewno ubezpieczę. Jak prasowałem farmtrakiem to było bezpieczniej jakoś a teraz Nh to strach 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ok ile kosztuje ubezpieczenie?

takie trochę starsze też ubezpieczacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575

W tamtym roku było coś około 7 stów prasa ma 8 lat.

W zeszłym roku się w sosirdnirj wiosce spaliła,  dobrze że ogarnięty chłopak to zobaczył i podbiegł  i ciągnik odczepił bo właściciel całkowicie spanikował.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

tak z ciekawostek apropo ubezpieczenia, znajomy w dzień rozpoczęcia żniw rano był podpisywać ubezpieczenie na żniwa na kombajn, prase etc. wrócił, pojechał prasować zaraz za kombajnem i ok godziny 16 do domu zjeżdżał z płonącą prasą, gasili na podwórku, totalny złom, było to w 2019, do dziś się sądzi z ubezpieczycielem, wartość prasy w używkach na tamten czas ok 100 tys zł 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, igor10246 napisał:

, do dziś się sądzi z ubezpieczycielem,

wiadomo czemu się sądzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

ubezpieczenie działało od daty podpisania, jednak tu ubezpieczyciel próbuje się wymigać tym że ta prasa "mogła" być spalona specjalnie, bo niestety dużo takich akcji było, jednak nikt mądry nie zrobiłby tego pierwszego dnia sezonu gdzie w ciągu sezonu robi się po kilka tysięcy balotów


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4892

Może ktoś uznał, że podejrzanie wygląda podpisanie umowy w dzień pożaru prasy....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Byłem ostano na szkoleniu chemizacyjnym i tam też robią kursy na prasy, czy paszowozy. Twierdzili że nie są takie szkolenia wymagane ale jak się nie ma to przy próbie uzyskania odszkodowania mogą być problemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

pewnie tak, jednak nie od dziś wiadomo że każdy będzie ciągnął w swoją strone, nie od dziś wiadomo że  ubezpieczalnie zawsze lubiły zaniżać i uciekać się od płacenia ubezpieczenia, rolnicy też swoje do tego wnieśli i mamy takie sprawy, 10-15 lat temu to powiat dalej gościu 2 nowe prasy kupił bo się udało uzyskać, i tak dalej, spalone sterty słomy gdy ceny spadały były standardem, dziś nie wielu ubezpieczycieli chce je ubezpieczać, dla mnie najważniejszym ubezpieczeniem jest mózg i szczęście, jeśli  dbasz i plinujesz to jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo  że coś się uszkodzi spali, jednak realia są jakie są i niektórych rzeczy nie da się przewidzieć, a ubezpieczalnie to nie caritas i też swojego interesu pilnują, w końcu chcą zarobić  


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Fajnie jest jak się niesie składki jak chce się coś dostać to gorzej. Choć za zboże nie powiem nie było problemów. Za auta jakie były rozbijane u nas w rodzinie nie przez nas nigdy nie było problemów.

A jak to wygląda. zgłaszasz kodę przyjeżdża likwidator opisuje maszynę wyklucza szkody itd. Jak sa problemy można poszukać firm specjalizujących się w takich akcjach w przypadku wypadków komunikacyjnych pełno jest ich ogłoszeń o pomocy odzyskaniu odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Ja też wszystko opłacam i jeszcze nigdy nic nie brałem odszkodowania. Teraz dopiero może coś będzie okazja bo rękę złamałem prawą 3 tyg temu. Ale to jeszcze pewnie długa droga zanim coś wypłacą. 

A pytanie jeszcze mam

Ten wałek gumowy co napędza pasy np. w prasach Nh BR to trzeba wymienić czy samą gumę można jakoś naprawić/wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575

Pewnie można by to nalać na nowo te gumę wkońcu jakoś to było wcześniej zalane tylko pytanie kto by to zrobił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4892

...

 

Edytowano przez Leszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, Pafnucy12 napisał:

a ok ile kosztuje ubezpieczenie?

takie trochę starsze też ubezpieczacie?

350 zł dominator 76 i sipma rolka z 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575

To co za te sumę obejmuje to ubezpieczenie chyba że to OC. 

Tak oglądałem filmy jak się prasy palą i zastanawia mnie czemu wszyscy gaszą prasę biegają w kółko  , ale prasy są zamknięte i ta cała sloma w tej prasie siedzi i się pali , może się mylę ale moim zdaniem gdyby się coś takiego zadziało to pierwsze klapa w górę  żeby się pozbyć materiału łatwopalnego tak czy nie.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    327

Każda maszyna jest ubezpieczona z OC rolnika, fakt że to marne kwoty. Trzeba walczyć trochę i być odważnym, ostatnio wywalczyłem 100% ubezpieczenia zawartego w umowie mimo że się nie zgadzali to ostatecznie przed rozprawą się ugięli. Poważniejsze szkody w uprawach zawsze wypłacone tak jak powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

No ok. A jak to jest z tymi uprawnieniami na prasę czy kombajn? Potrzebne to czy nie? Bo jedni mówią że instrukcję tylko trzeba mieć a inni że uprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    327

Uprawnienia na kombajn to tylko na zarobek,  dla siebie nie musisz. Uprawnienia się przydają jak jest jakieś zdarzenie z udziałem osób trzecich. Spalona prasa nie ma nic wspólnego z uprawnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89
5 godzin temu, robert1226 napisał:

Tak oglądałem filmy jak się prasy palą i zastanawia mnie czemu wszyscy gaszą prasę biegają w kółko  , ale prasy są zamknięte i ta cała sloma w tej prasie siedzi i się pali , może się mylę ale moim zdaniem gdyby się coś takiego zadziało to pierwsze klapa w górę  żeby się pozbyć materiału łatwopalnego tak czy nie.

Spróbuj podnieść klapę jak ci się przepalą przewody hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575

Przewody hydrauliczne nie przepalą się w pierwszej kolejności do tego to trzeba już pożaru,  a w pierwszej kolejności pali się sloma czy siano w komorze .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gas74    3

W zeszłym sezonie robiłem klientowi ubezpieczenie prasy Unia Famarol 1,8 na sumę ubezpieczenia 28.000 zł  - składka wyszła 110 zł na okres 3 miesięcy (roczna nieco większa) z rozszerzeniem o awarię spowodowaną przedostaniem się ciała obcego (limit 10.000 zł) oraz usługami sąsiedzkimi (usługowymi). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj