ziomalek0

Karlik czy Bolko

Polecane posty

ziomalek0    6

Witam panowie. Zamierzam kupić kombajn ziemniaczany karlik lub bolko. Chciałem prosić o opinie tych kombajnów pod względem przerobu chwastów itp. sadze do 2ha ziemniaków rocznie. Panowie pomóżcie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Jeśli chodzi o chwasty to zarówno karlik jak i bolko to porażka. Pole musi być naprawdę czyste. Inaczej kopanie tymi maszynami że tak powiem idzie strasznie (sam widzę u sąsiada. Polecam ci ANNE kombajn może i trochę droższy ale jeśli chodzi o ziemniaki oraz np. zbieranie cebuli idzie całkiem nieźle.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pole nie bardzo zachwaszczone pole to bierz Bolka, Ja kopię nim 6 rok, i nie narzekam, tylko trzeba od czasu do czasu wygarnąć chwasty z tego wałka co je wciąga, ale ogólnie dobry sprzęt do ziemniaków i cebuli :)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

No z chwastami to jest trochę problem ale kombajn bezawaryjny posiadam go od 91r jestem pierwszym właścicielem i wymieniłem w nim tylko kilka łożysk ogólnie bezawaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

Bolko nowsza generacja maszyny, niż karlik, mój 92r,4 ha rocznie, wymieniona taśma poprzeczna jakieś łożyska, rolki, lemiesze.pole przygotowane do zbioru(nawet łęty ścięte), nie dopuścić do zachwaszczenia i wtedy kopiesz że biec za kombajnem można, na piaskach jednego roku próbowaliśmy jechać 4 szosową ale na taśmie przebierczej ziemniaki się nie mieściły przesypywały się przez zgarniacze, o wybraniu kamienia nie było mowy, prędkość dopasowuje się do przesypu ziemi przez taśmę, najlepiej jak jeszcze ziemia wchodzi za pierwszą gumę, fartuch, wtedy uszkodzeń mniej i kartofle się nie cofają. Na ziemie zwięzłe, gliny, bryłowate to kombajn z bębnem mus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Panowie dzieki za pomoc wczoraj kupiłem jednak anne bo z tego co mówicie to te kombajniki muszą mieć czyściutkie ziemie najlepiej jeszcze lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8111    0

Ja mam osobiście karlika od 87 roku i go chwwale chwast czy nie idzie jak przecinak kopie nim po 5 ha rocznie ziemniaków, :) do buraków i cebuli i warzyw nadaje sie jak mało który, bolek to jakaś porażka, Anna już lepsza mi odpowiada karlik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja też mam karlika i jest zajebiaszczy :rolleyes: mam zamiar zamiast kosza teraz montować i wymieniać skrzyniopalety gdy się zapełnią a później układać w jeszcze nie zrobionym magazynie, bolek czy karlik to praktycznie to samo oprócz jednej taśmy i kosza i można im dorobić adapterki do kopania buraczków, marchwi z pietruszką , zbioru cebuli poprostu cuda wionki... a jak pomyśle że mam ciągać na darmo ponad 2 tony niezgrabnego żelastwa co się nazywa ANNA to dzięki


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2011    0

Witam jak wygląda sprawa z częściami do karlika? Czy pasują od anny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja mam karlika od ok 1990 roku musiałbym poszukać robiłem ok 3 ha rocznie plus 1ha buraków i pasternak u sąsiada ok 2ha kilka lat ,wiadomo jak nie było łecin zielska jechałem 4 polową 60 tką grupy zielsko to 3 biegiem poza jednym łożyskiem i lemieszami i prety łączące taśmę nic nie kupywałem ,jak miałem ziemniaki do przemysłu kilkanaście dni przed pryskałem randapem i lepiej się wybierało ,teraz sadzę góra pół hektara to mi starczy spokojnie ,bolko ma w sąsiedniej wiosce ale trudno mi powiedzieć co lepsze ,części dużo podobne do Anny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

teraz to wogole lepiej nie sadzic ziemniaków w małopolsce sa juz po 10groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Większość części to samo co bolko, troche tych co w annie i oczywiście dziwczna rama karlika daje 100%, wszystko dostępne, karlik jest dobry ale na lżejsze nie zwięzłe gley, chodzi o bryły


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

Z tego co slyszalem to roznica miedzy Bolko i Karlikiem to wielkosc zbiornika i jedna tasma. Teraz właśnie sprawa tej tasmy - ja mam zamiar uzywac tego kombajna do mniszka...czy ze wzgledu na te tasme ktorys z tych kombajnow jest lepszy - to znaczy tasma bardziej nie przepuszcza korzeni? W ogole jak myslicie ktory lepszy do kopania mniszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj