candy1914

Rauch mds 732m select

Polecane posty

candy1914    4
Witam. Od nie dawna posiadam rozsiewacz mds 732m. Czy są tu posiadacze takiego rozsiewacza? Chciałem dopytać jakie ustawienia pod dany nawóz... Jeszcze nim nie siałem i dlatego pytam. Otwierany hydraulicznie i ręcznie. I pytanie co do talerzy jakie mam i na jaką odległość wysiewają. jak uda mi się wrzucić fotkę to pokaże.

Na moim profilu w zakładce zdjęcia wrzuciłem. Bo nie wiem jak tutaj je wrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18

Pobierz sobie aplikację KUHN SpreadSet tam będziesz miał ustawienia pod dany nawóz, tarcze max M1X czyli 18-24m, na mniejszą szerokość musisz wymienić łopatkę X na tą zwykłą która się wysuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy1914    4
kada2k napisał:

Pobierz sobie aplikację KUHN SpreadSet tam będziesz miał ustawienia pod dany nawóz, tarcze max M1X czyli 18-24m, na mniejszą szerokość musisz wymienić łopatkę X na tą zwykłą która się wysuwa.

A dojrzysz po zdjęciach na jaką szerokość siewu jest ustawione? Jestem na razie zielony w tych ustawieniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18
2 godziny temu, candy1914 napisał:

A dojrzysz po zdjęciach na jaką szerokość siewu jest ustawione? Jestem na razie zielony w tych ustawieniach...

Pod każdy nawóz ustawiasz łopatki inaczej, nawet na tą samą szerokość, w aplikacji po wybraniu nawozu masz podanie w jakiej pozycji mają być ustawione dla danej szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy1914    4
kada2k napisał:

2 godziny temu, candy1914 napisał:

A dojrzysz po zdjęciach na jaką szerokość siewu jest ustawione? Jestem na razie zielony w tych ustawieniach...

Pod każdy nawóz ustawiasz łopatki inaczej, nawet na tą samą szerokość, w aplikacji po wybraniu nawozu masz podanie w jakiej pozycji mają być ustawione dla danej szerokości.

Tą czarną plastikową nakrętke co jest nad talerzem w którą stronę odkręcać? Tam jest lewy gwint czy normalnie bo za cholery nie chce się ruszyć ani w lewo ani w prawo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18

Szczerze to nie pamiętam, spróbuj jakimś śrubokrętem/drutem albo jak masz to powinien być taki klucz w kształcie L, jak nie pójdzie to pewnie nakrętka do cięcia i nowa bo nikt o to nie zadbał i rdza zrobiła swoje. Dlatego przy ja przy kupnie sprawdzałem nakrętki czy się odkręcają. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj