henryk882

Z JAKIEGO SAMOCHODU JEST TA PIASTA FELGA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
henryk882    0

Witam serdecznie wszystkich. Potrzebuję pomocy w ustaleniu co to za piasta. Od jakiego pojazdu. Na pewno jest to dość stary pojazd lub maszyna rolnicza typu młocarnia. Na początku myślałem że jest to z żuka. Zmyli mnie rozmiar opony 6.50-16C niestety piasta nie jest Żuka. Wydobyłem z niej łożysko nr 32207A. Przeczucie mi podpowiada że to jakaś stara maszyna z PRL. Internet nic nie chce pomoc. Dodaję parę zdjęć. Ktoś może coś skojarzy. Piasta wewnątrz 72mm drugi otwór 81mm. Szerokość całej piasty około 9.8 cm 

teoretycznie wydaje się że założone koło/felga jest od żuka ale i tutaj straciłem pewność patrząc na liczbę otworów w feldze. Piasta ma w sobie 8 otworów na szpilki. 

W ostateczności mogę wyrzucić całą tę oś i wstawić drugą ale może ktoś tu pomoże od czego ta piasta. Coś skojarzy. 

CCA8364A-2B18-4E4D-8457-30166446D95F.jpeg

FEB5DA05-5468-4859-8104-FBE2D6A3EEC7.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Może jest to fabryczna oś od wozu? 

Możliwe, że były stosowane też w jakiś innych maszynach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Od syreny/żuka.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Bardziej to wygląda na piastę od uaz-a lub jakiegoś inne wynalazku. Łożysko on tym nr często napotykane u ruskich.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

ale piasta na 8szpliek to dość nietypowe, może to jaka wojenna machina kiedyś była, jaki rozmiar felgi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henryk882    0

Piastę od uaz-a teoretycznie sprawdzałem wymiary  ale może nie była to tak stara wersja jak jest u mnie. Tutaj to mogą być lata 50-60 lub nawet nizej.  Ktoś wspomniał żuk/syrena też tak pomyślałem. Zuk ma inny rozmiar łozyska tego które podałem tutaj. Podobne ale inne. Jest chyba coś takiego że warszawa,żuk,nysa,tarpan, gaz 69 i chyba coś jeszcze to taka sama piasta i koło tzw. żukowskie (felga z oponą).Myślalem że może jest to piasta od przyczepy D- 47 na pierwszy rzut oka te 3 śruby od osłonki śruby(dekielek) są podobne. Rozmiary wewnatrz zupełnie inne. Nie jest to od przyczepy d 47. Oś przyczepki  do której szukam koła ma kwadratowy kształt może to coś pomoże w poszukiwaniach. Chyba będzie ciężko ustalić co to za wynalazek ale sprawdzę jeszcze ruski trop. 

Rozmiaru felgi nie mam w tej chwili ale siedzi na niej Zukowska opona 6.50 16C chyba taka też jest w c330. 

 

Zdjęcie które wrzucam jest od wewnętrzej strony przyczepki ale felgę ktoś założył celowo na odwrót inaczej ocierałaby o przyczepkę felga. 

 

56EC11C6-8410-4E40-9145-DF88B269E05F.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Jest to piasta i os od konnego wozu i tyle... Robili przyczepki do ciągników kiedyś z tego.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Pierwsze primo.: piasta oficjalnie ma 4 otwory ,a dodatkowe 5 otworów zostało nawierconych do żukowskiej felgi( poprawcie mnie jeżeli się mylę).. Drugie primo : większość piast od tzw " wozów" posiada kołpak z gwintem.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henryk882    0

Z nawierceniem otworów to mało prawdopodobne, raczej one były fabrycznie. Chyba ze ktoś to zrobił bardzo profesjonalnie. Kołpak z gwintem to rzeczywiscie coś co mnie zastanawiało. Zdecydowana wiekszość kół do wozu w ogłoszeniach ma ww. wymieniony wkrecany kołpak jak np. żuk. Takiego jak mój z kołpakiem na 3 sruby w ogóle nie widzialem a troche ogłoszeń już przejrzałem. Może jakoś to przerobie i wpasuje piaste z c330. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henryk882    0

9 otworów w feldze, piasta ma 8 otworów, nie mam tego na zdjeciu w tej chwili. Swoja drogą te 9 otworów w feldze też mocno zastanawia skad az ich sie tyle wzieło. Czy było tak fabrycznie, czy ktoś coś ulepszalł. mam to w spadku od dwóch lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henryk882    0

Nie są. Jest to widać na ostatnim zdjęciu które dodałem. Jest to sprawna Piasta z drugiej strony osi. Widać tam ze otwory są dziwnie umiejscowione. Sugestia tym sposobem ze jednak ktoś nawiercal na własna rękę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Jeżeli jest to piasta koła to otwory muszą być symetrycznie rozmieszczone. Ze zdjęcia nie można tego  wywnioskować , ale mi to  wygląda ,jak pisałem wcześniej, że piasta miała oryginalnie 4 otwory ,  a ktoś chcąc zamontować felgę z pięcioma otworami wykorzystał jeden istniejący otwór i nawiercił pozostałe 4.  Podobna piasta miała zastosowanie w kopacze do ziemniaków na kołach 16", z tą różnicą że miały 6 szpilek. Może to być od starego kombajnu ziemniaczanego lub kopaczki  do buraków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Lublinianka ma piasty podobne do zgrabiarek gwiazdowych ale nie ma łożysk tylko tulejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henryk882    0

Zamontowałem piastę od żuka. Trzeba było delikatnych kombinacji z doborem łożysk.Temat zamykam. Dziękuje wszystkim za pomoc. 

DF2AB669-6EFA-4FF1-9D51-CC36887FBAE9.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateo7171
      Witam. problem ze zgrabiarka dwukaruzelową Kuhn GA 7302. Przy włączeniu wałka słychać około trzy stukniecia w jednej karuzeli. Dzisiaj zablokowałem ramiona na siłę przekręciłem wałkiem to było czuć jak przepuszcza w środku. Szukam jakieś pomocy co to może być


    • Przez lutek0666
      Witam mam pytanie czy ktoś ma jeszcze jakieś części do siewnika rosyjskiego talerzowego, głównie chodzi mi o tryb napędzający znajdujący się przy sprzęgle.
    • Przez MariuszMF2645
      Witam Poszukuje kubełków/Wkładek do Sadzarki Cramer DSD-2000


    • Przez Marcin9908
      Witam serdecznie, czy ktoś ma może do sprzedania noż do wycinaka Schrijver; wycinak starszej serii. Nowych niestety już brak w sprzedaży, a i nawet o używkę okazuje się że problem, a jeśli coś było to i tak w fatalnym stanie. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc w tym temacie to proszę na priv, z góry dziękuje.
      Długość (mm) 1730 Szerokość (mm) 110 Grubość (mm) 3
    • Przez MarcinCNC
      Zapraszam do współpracy. Dorabiamy części do maszyn. Teflon, Poliamid, Polietylen, Poliacetal. 
      Toczymy, frezujemy i wiercimy. Wykonujemy między innymi slizgi, rolki, prowadnice, podkładki, tulejki, redliczki i inne
      Po części do dorobienia zlecamy kuriera, dostawa po produkcji również kurierem
      Sprawdźcie https://skrawplast.pl/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj