Robert695

obrót pługa kverneland

Polecane posty

Robert695    1

witam mam problem z obrotem pługa Kverneland.

czasami zatrzymuje mi się w połowie i stoi.

wtedy wajcha w druga stronę i obrót jeszcze raz. czasami się uda za pierwszym razem.

czy zamontowanie kostki hydraulicznej coś pomoże?

czy kostka hydrauliczna to jest to samo co zamek hydrauliczny do siłowników dwustronnych?

proszę o porady.bardzo denerwujące to jest.wrzucam foty

 

 

 

 

20230226_122705.jpg

20230226_122533.jpg

20230226_122536.jpg

20230226_122545.jpg

20230226_122627.jpg

Edytowano przez Robert695

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5005

To jest typ pługa działający bez kostki. Kostki tutaj być nie może. Zamek hydrauliczny też nie pomoże. Może coś się przycina w tym uchu? Nie poluzowało się coś, i przez to się przycina? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Ja też mam czasami takie sytuacje, a jak dodasz gazu to lepiej jest? Bo u mnie pomaga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Zamki i dławiki były fabrycznie w tych siłownikach-na zdjęciu widać że są wyrzucone a zasilanie podłaczone bezpośrednio, jak wyżej piszą kostki obrotu w tym typie obrotnicy być nie może i nie ma ona najmniejszego sensu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5005
1 minutę temu, JD1052 napisał:

Zamki i dławiki były fabrycznie w tych siłownikach-na zdjęciu widać że są wyrzucone a zasilanie podłaczone bezpośrednio, jak wyżej piszą kostki obrotu w tym typie obrotnicy być nie może i nie ma ona najmniejszego sensu

Wyrzucone, bo się pewnie na nich cięło. Widać bez nich też. Dlaczego to nie wiem. Robiłem takim i problem był tylko z tym zamkiem, którego tu już nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Hmm no właśnie nie wtych tylko w tych co były fabrycznie w śrubach przelotowych..tu są teraz zwykłe nyple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert695    1

Sprawdzę u siebie co z tymi dlawikami.

Ta kolego pewnie się przycinalo na zamku i ktoś wyrzucił.

Ale niestety problem pozostal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Tak przy okazji to może i ja zapytam o ten typ obrotnicy. W jedną stronę obraca dużo szybciej niż w drugą, a w czasie pracy trochę się obraca (głównie w jedną stronę) jakby nie trzymał szczelności. Uszczelnienia w siłowniku wymienione, ale ja mam jeszcze przy siłowniku kość i do niej mocowane przewody. Jest tam jakiś zawór kierunkowy albo coś w tym rodzaju, da się to kupić, albo zregenerować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

A może problem tkwi w samej obrotnicy, trzeba by się dobrze temu przyjrzeć ewentualnie zdjąć siłownik i zobaczy czy lekko się obraca. Może to zbyt proste ale czasami szuka się niewiadomo czego a tu prosta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

A może pompa za słabe ciśnienie daje i przy tym mała wydajność i jest problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

A jaki traktor na ciepłym czy na zimnym oleju a jest różnicy kiedy lepiej obraca a kiedy słabiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert695    1

No na zimnym lepiej.

Pompe mam po regeneracji.

Bo myślałem że to pompa i dlatego złe obraca.

Inne sprzęty chodzą ok.

Traktor case maxxum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

Musiał byś zobaczyć jak ciepły olej jest i czy wtedy jest te same ciśnienie bo na ciepłym może trochę spadać 

Albo zawór ciśnienia albo pompę Ci tak z regenerowali  

W pługu bym nic nie szukał  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sylip napisał:

Tak przy okazji to może i ja zapytam o ten typ obrotnicy. W jedną stronę obraca dużo szybciej niż w drugą, a w czasie pracy trochę się obraca (głównie w jedną stronę) jakby nie trzymał szczelności. Uszczelnienia w siłowniku wymienione, ale ja mam jeszcze przy siłowniku kość i do niej mocowane przewody. Jest tam jakiś zawór kierunkowy albo coś w tym rodzaju, da się to kupić, albo zregenerować?

To najprawdopodobniej nie trzyma rozdzielacz w ciągniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert695    1

Na ciepłym też jest 200.

Tam jest duży silownik.

Przy 200 bar powinien mieć duża moc.

Moim zdaniem.

Albo przepływ oleju,wydatek pompy lub coś mechanicznie trzyma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5005

Przy tej kości albo zamkowi(jak by tam to nazwać) rozdzielacz w ciągniku nie powinien mieć znaczenia.  

3 minuty temu, przybyslawice5211 napisał:

To najprawdopodobniej nie trzyma rozdzielacz w ciągniku 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

Rozdzielacz nie wydaje mi się,ilość oleju i ciśnienie jego ma tu znaczenie 

Ale on idzie szybkością zamachu ten obrót jak by coś go blokowało to było by to czuć  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Ja sobie przypomniałem jak to u mnie było, pług wchodził do najwyższego położenia i wracał z powrotem, uszczelniacze w siłowniku wymieniłem na nowe bo po prostu mieszały się sekcje w siłowniku. Ale jak o tak staje i tyle to nie wiem. Dziwne to trochę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Obrotnica zatarta, zmieniło łożyska igiełkowe, jeśli wałek zjedzony, przetoczyć i założyć tuleje mosiężne. Wynik siłownik i poruszaj obrotnicą będziesz wtedy wszystko wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj