Polecane posty

maciekn1210    2

Witam wiem ze jest dużo takich tematów, ale gdy czytałem są tam stare już odpowiedzi sprzed 3-4 lat a rynek ciągle się zmienia. Jak w temacie kupuje ciągnik do opryskiwacza ciąganego 2000l, rozsiewacza, transportu. Ma to być ciągnik nowy. Budżet jaki posiadam to 150 tys brutto i chciałbym się w tej cenie zmieścić. Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuje i liczę na poważne odpowiedzi

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

witam :) chce kupic uzywany ciagnik do gospodarstwa 25ha ziemi ornej i 3 ha lak, w przyszlosci moze dojsc jeszcze 10 ha ziemi ornej. Maszyna ma przez dwa lata sluzyc jako glowna, pracowac z turem plugiem obrotowym 3 skiby i agregatem uprawowo siewnym biernym 3 metry.najlepiej zeby byla to czworka jakas zwrotna... cena to max 60000 razem z turem. co polecacie? Ostatnio ogladalem casea 744s z 1995roku to prawie to samo co 845. mial ladnego tura, tuza i wom i pneumatyke. co sadzicie o tym traktorze? da rade przy tych maszynach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

@jasiuhonda

Na Twoim miejscu brałbym MF 6140 posiadam mniejszy model (6120) spisuje się świetnie, jak chcesz 6 garów i większy gabaryt to 6150 ale 6140 ma 90km i powinien dać radę bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Witam,

 

W tym roku prawdopodobnie bedę się starał o premię dla młodego rolnika. Pieniądze te (100 000 zł) chciałbym przeznaczyć na nowy traktor.

Wymagania:

- 80 - 90 KM

- przedni napęd

- tani w eksploatacji (nie paliwożerny, tanie części)

- prosty w obsłudze i w naprawach

- w miarę solidny

- elektronika ograniczona do minimum

 

Jeśli chodzi o komfort pracy jest to sprawa mniej istotna. Po przesiadce z 30-sto letniej "60" każdy traktor będzie o niebo lepszy.

 

Proszę Was o jakieś propozycje.

 

Pozdrawiam,

Orkidea

Edytowano przez orkidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarpen    0

Jeśli chodzi o nowe maszyny to nie masz zbyt dużego wyboru, chciałbym ci tylko odradzić kupno mtz, i wszelakich chińczyków. jeśli natomiast chodzi o inne marki żadna nie jest wolna od wad kwestia tylko do czego będziesz używać tej maszyny i ile mth planujesz natłuc. Ze znanych mi marek rozglądałbym się za jakimś farmtrackiem 4000 mth powinien zrobić bez większej awari, zetora osobiście odradzam to już nie jest ta sama niezawodna marka co kiedyś. Jeśli chcesz coś mało zawodnego z roządnym spalaniem warto rozejrzeć się za troche droższymi maszynami, które na pewno dłużej posłużą np jd lub kubota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Witam,

 

Te Farmtracki wyglądają całkiem ciekiawie, ale niestety cena modelu 74 KM to 120 000 zł. W moim wypadku znalezienie dodatkowej kasy powyżej 100 000 to już jest spory problem.

 

Traktor, który chciałbym kupić miałby pracować na gospodarstwie 12 ha gruntów ornych i 4 ha użytków zielonych + w przyszłości możliwa jakaś dzierżawa max. do 20 ha gruntów ornych. Ciagnik ten miałby służyć do uprawek i do transportu. W ciągu roku "60" zrobiła ok. 250 mth. Moje przyszłe pola są na sporym skosie, a ciężkie gliny wystepują dosyć często.

 

Czemu odradzasz MTZ? Jedna z opcji, którą rozważam to właśnie Belarus. Spotkałem się z wieloma negatywnymi komentarzami tej marki, ale w większości brak jakichkolwiek konkretów tylko powielanie oklepanych twierdzeń. Masz jakieś własne doświadczenia z ta marką?

 

Pozdrawiam,

Orkidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Na 20 ha ornych belarus będzie więcej stał w garażu niż w polu i nie wszystko jest prawda co mówią o belarusach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Lepiej rozważ ile będzie kosztował remont jednego i drugiego a nie Ty się martwisz czy Ci spali litr więcej czy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zakup ciągnika nowego 80-100km

Cena najlepiej zeby nie przekraczala 170000

Odrazu mowie ze odpada Zetor belarus farmtrac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jak odpadają marki budżetowe które wymieniłeś to kup ursusa, albo po prostu szarpnij się parę złotych więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To kup z antarktydy (nie będzie ani polskie ani wschodnie) jak ci nic nie odpowiada. Słyszałem o awaryjności nowszych zetorów, belarusy też po sąsiedzku się psują Dość często ale moim zdaniem farmtrac niczego sobie, no i tańszy w serwisowaniu przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zetora wiec dlatego odpada. O wschodnich sprzetach tez znam opinnie.. A farmtrac z tego co wiem ma suche sprzęgło wiec nie bardzo mi sie to podoba.

Może mógłby sie ktos wypowiedziec na temat DF agrofarm 410 lub odpowiednik Lamborghini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galileusz    0

Poszukuje ciągnika ok 90KM nowego. Co możecie polecić ?

Nie daleko mam serwis Case i Claasa.

Co powiecie o Claas Arion 410, Case Farmall U 95 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj