Skocz do zawartości

Polecane posty

djibiza11    0

Poszukuje ciągnika na 22 ha, rozglądam się za zetorem 7340. Co o ni myślicie?? Rocznik tak 97-99 do 52 tyś. zł. Byłby to ciągnik główny. O i może ma ktoś z was do sprzedania okolice Łodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

lok133    2

Ja szukam ciągnik ok. 80 KM.

To kup sobie JD 5080M Comfort kosztuje z turem Pol-mot warfama 6 z krokodylem i chwytakiem do bel 180 tys brutto naprawde warto go kupic

Indiana    7

@look133 kolega szuka do 52tys. zł :D

Na 22ha do 52tys. zł znajdziesz dobrego Belarusa np.820. W tej cenie (około) chodzą nowe na stożku bez kabiny.

djibiza11    0

ok. Wiesz jak bym miał brać belarusa to z tym drugim przodem i szerokim ogumieniem tylko za takiego chcą ponad 80 tyś <_< i co to jeszcze później naprawy po gwarancji nie wiem jak dostępem z częściami i czy nie ma problemu z naprawą. A zetorem i ursusem miałem już dużo razy doczynienia w czasie napraw.

Indiana    7

Mam Belarusa820 z 2005roku; na moście stożkowym, tylko ogumienie szersze. Jest w galerii. Nie wiem czy przez te lata naprawy kosztowały 100zł. Ciągnik tak prosty, że człowiek z odrobiną wyobraźni sam go naprawi. Części tanie i dostępne w każdym sklepie, jak i na aukcjach w internecie. Do MTZ82/ Belarusa820 silnik z całym osprzętem dostaniesz za 11tys. zł, skrzynię za 4tys. zł.

djibiza11    0

teraz to już wogóle mam mętlik w głowie co kupić :blink: a jak u niego z komfortem po tych 5 latach użytkowania??

Wacek21    35

Jak sadzicie co jest lepsze ?

John Deere 6300 czy Zetor 9540 jak unich ze spalaniem i awaryjnościa ?

klaas111    0

Moim zdaniem w przedziale cenowym 100-120 tys. zł. najlepszy byłby POLMOT H. Ciągniczek ten ma silnik oryginalny Perkinsa Euro III, co powoduje,że jego spalanie nie jest duże. Ponadto jego wygląd i wnętrze jak najbardziej jest komfortowe. Dodatkowym atutem jest widoczność, która naprawdę w tym ciągniku jest dobra.

Wacek21    35

Tylko tak sie składa, ze te ciagniki nie sa w przedziale 100-120tys. Moglby mi ktoś odpisac? Najlepsze byłyby opinie samych uzytkowników tych ciagników...

JUMZ95    0

Witam wszystkich Forumowiczów!

Mam pytanie: Jaki ciągnik nowy wybrać?

Powinien mieć minimum 70km. Mam 16ha same łąki. Ciągnik pracował by z prasą Metal Fachu i z małym rozrzutnikiem oraz raz na kilka lat z pługiem i talerzówką.

Mam jeszcze 2 pytanie: Czy mogę wziąć jakieś dofinansowanie z PROW? Nie kredyt tylko coś typu dofinansowania dla młodego rolnika. I czy mogę coś zrobić jeżeli mam gospodarstwo już prawie 5 lat? Czy jeżeli przepisał bym ja na kogoś innego i potem znów przepisał na siebie to mogę złożyć wniosek o te dofinansowanie?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam!

Han360    124

po pierwsze ile chcesz na niego wydać ?

po dróge czy ma być nowy czy używany ?

po trzecie czy z przednim napędem czy bez ?

JUMZ95    0

Tak jak pisałem ma być nowy.

Co do napędu to powinien go mieć.

Tak do 70 tysięcy ale można by podciągnąć do 80.

Wg mnie najlepszy byłby belarus jakiś.

erni0402    10

powiedz mi jedno przejołeś gospodarstwo w wieku 11 lat??

a i kredytu 16-latkowi nie dadzą:) :lol: pozdro

RsTe    0

no za 70-80 tysiecy nie kupisz zadnego dobrego ciagnika, jedynie belarus wchodzi w gre.

Ewentualnie jakiegos chińczyka jak lubisz;p

JUMZ95    0

powiedz mi jedno przejołeś gospodarstwo w wieku 11 lat??

a i kredytu 16-latkowi nie dadzą:) :lol: pozdro

Konto na AF jest mojego brata.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez TOME11
      witam

jakie są obecnie dostępne kolory do wybrania w nowej Valtrze?

pozdrawiam
    • Przez podlaskirolnik
      Witam Mam zamiar kupić ciągnik ,który byłby głównym ciągnikiem w mlecznym gospodarstwie. Pracował by  z pługiem fraugde 3+1, gruberem 2,5m, prasą belującą z 15 nożami i rotorem. Śmigał by też z turem i  beczką 7tyś litrów. Pieniądze jakie chcę na niego przeznaczyć nie powinny przekroczyć 300 tyś z turem (chodzi o jak najmniejszą stawkę).
       Myślałem nad Kubotą m 110gx i Case maxxumem 110-120. W grę wchodzą tylko nowe ciągniki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam 
    • Przez mariog84
      Witam.
      Jestem przed wyborem ciągnika do mojego gospodarstwa.
      Zastanawiam się nad dwoma, Massey Ferguson 7718 dyna6 albo John Deere 6155r.
      Nie jest łatwo się zdecydować. Będzie to ciągnik najmocniejszy w gospodarstwie, głównie do ciężkich prac.
      Pytanie do użytkowników, właścicieli o opinie, plusy i minusy takich lub podobnych ciągników.
      Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.