Polecane posty

JUMZ95    0

moge się mylić kiedyś na forum pisałeś że masz kilkaset ha:)

 

 

 

Nie wiem, możliwe, że mój brat coś powypisywał. Ja miałem zakładać swoje konto ale powiedział że ma swoje to skorzystałem.

On ma 16 i możliwe, że opisywał gospodarstwo swojego chrzestnego. On faktycznie ma sporo ziemi i niezłe maszyny.

 

 

Wracając do tematu:

Co z tymi dotacjami z PROW?


Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam753    25

z dotacjami to nie wiem ale kup sobie nowego belarusa za 80 tys i będzie ci długo służył!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkmarcin28    0

Za nowy ciągnik za te pieniądze i z taką mocą to ja bym ci Belarusa 820 polecił. Myśle że warto było by go kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

popieram, tylko kup na moście krzyżakowym ( ma większe koła na przodzie) bo na łąkach czasami się to przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Mam pytanie: Jaki ciągnik nowy wybrać?

Powinien mieć minimum 70km. Mam 16ha same łąki. Ciągnik pracował by z prasą Metal Fachu i z małym rozrzutnikiem oraz raz na kilka lat z pługiem i talerzówką. ....

 

Wybierz ciągnik tani w naprawach bo wszystko się psuje, jeżeli głównie łąki a sporadycznie prace polowe to raczej coś na szerokich kapciach (MTZ na tyle ma zwykłe). Piszesz rozrzutnik oraz prasa więc zakładam że w przyszłości tura będziesz chciał założyć - MTZ się nie nadaje bo nie ma rewersu. Twój zakres cenowy sprowadza się jednak tylko do MTZta - nic innego w tych pieniądzach nie kupisz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a może lepiej byłoby kupić używany ale zachodni, w tej cenie powinieneś znaleźć coś w bardzo dobrym stanie i w miarę "młodym":rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMZ95    0

A z zagranicznych co polecacie? Najlepiej od 2000 roku w górę. I zagraniczny to do 60 tysięcy najlepiej.


Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam753    25

ten Zetor 6340 bardzo interesujący tylko musiał byś dołożyć 6 tys albo tego new hollanda ma już tura przydatny do ładowania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Piszesz rozrzutnik oraz prasa więc zakładam że w przyszłości tura będziesz chciał założyć - MTZ się nie nadaje bo nie ma rewersu.

Opcjonalnie jest ;) co do prasy rolującej to się niestey nienadaje :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam753    25

jeden gość ma belarusa 820.3 i prasuje prasa rolująca metal-fach nie wiem jaki model i ma przy nim tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMZ95    0

Opcjonalnie jest ;) co do prasy rolującej to się niestey nienadaje :P

 

 

Napisz troszkę jaśniej jeśli możesz.


Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

odnośnie tych linków to ja bym polecił przedewszystkim coś krajowego. Dalaczego bo większość zagranicznych będzie w stanie idealnym z przebiegiem ok 4tyś.

Nie jestem zwolennikiem NH ale za te pieniądze co tam stoi to bym się skusił chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Napisz troszkę jaśniej jeśli możesz.

Rewers występuje w belarusach jako opcja za którą trzeba dopłacic ale wtedy nie masz w nim półbiegów ;)

Co do prasy to wg mnie się nienadaje ponieważ ma dośc delikatny WOM na opaski które się mogą często zużywac 2 sąsiadów ma Belarusy pierwszy ma w 1025 już 3 a ciągnik ma nakręcone nieco ponad 1000h 2 sąsiad w 952.3 przy pierwszy raz przy ok 150h wymienił opaski na nowe co prawda nie kosztują majątku ale jednak traci się cenny czas na ich wymianę/regulację...

 

 

do 60 000zł ciężko Ci będzie znaleźc jakiś sensowyny zachodni ciągnik powyżej 2000r

ale np. Zetora Forterre 8641, czasem Renault Ceres 330 lub 340 ewentualnie jakieś Landini powinieneś kupic

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

Witam ja bym chciał kupic ciągnik do 90 km nie wiecej niz 50 tys najlepiej z turem i własnie bedzie z nim pracował i prasa i chodzi mi tu o ciągnik który ma niskie spalanie i o awaryjnosc ;) prosze o propozycje i uzasadnienie dlaego akurat ten ;) zlezy mi na czasie prosze o szybkiei mądre odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A ja się chciałem podpiąć pod temat mianowicie potrzeba tacie ciągnika na 15ha do tura , prasy , do pługa i innych cięższych prac . Co można by znaleźć do 35k ? Ciągnik obowiązkowo 4x4 . Cena z turem lub bez tura 25k . Mało ale po co więcej inwestować ? Tata nigdy nie brał nic na kredyt , a mamy tylko 15ha i 10krów , do wszystkiego dochodzimy sami . Mamy c-360 co prawda nie od nowości ale jednak . Tata wybudował wszystko 15 lat temu tz. dom , stodołę , garaże , oborę . W 98 kupił uno nowe z salonu . Wolimy się wolniej rozwinąć ale nic nie spłacać ... Padało by rolnictwo to za tydzień byś nie u widział nic ani krów ani maszyn , allegro i cheja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
FanUrsusa    0

Nie powiem dużo znalazłeś ale ja odrzucałem , zaniedbane bardzo oraz te które nie miały tura 3 sek . Chyba zdecydujemy się na Ursusa 914 . Ma on rewers ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A ja się chciałem podpiąć pod temat mianowicie potrzeba tacie ciągnika na 15ha do tura , prasy , do pługa i innych cięższych prac . Co można by znaleźć do 35k ? Ciągnik obowiązkowo 4x4 . Cena z turem lub bez tura 25k . Mało ale po co więcej inwestować ? Tata nigdy nie brał nic na kredyt , a mamy tylko 15ha i 10krów , do wszystkiego dochodzimy sami . Mamy c-360 co prawda nie od nowości ale jednak . Tata wybudował wszystko 15 lat temu tz. dom , stodołę , garaże , oborę . W 98 kupił uno nowe z salonu . Wolimy się wolniej rozwinąć ale nic nie spłacać ... Padało by rolnictwo to za tydzień byś nie u widział nic ani krów ani maszyn , allegro i cheja .

 

 

Zastanów się co ?

Założyłeś nowy temat i pisałeś że chcesz zmienić Belarusa na Ursusa

Mam belarusa i będę zmieniał ale nie wiem czy się opłaca na Ursusa . Mam kilka pytań

 

A teraz piszesz że masz tylko c-360 ? :huh:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/43904-ursus-914-i-zetor-8145-vs-belarus-82/page__p__788148#entry788148

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek900    0

Witam, jeżeli ktoś poszukuje ciągnika 80-90 KM to polecam Valtre. Miałem model 900, 90KM. Jest to ciągnik mega oszczędny, posiada tyle elektroniki ile powinno być według mnie(EHR,blokada przy sprzęgle przed odpaleniem, fotel pneumatyczny dopasowujący się do wagi), nie ma tam nie potrzebnych zabezpieczeń, kontrolek z którymi w ciągnikach 15 letnich zaczynają się problemy. W valtrze podczas całego użytkowania nie wystąpił żaden problem. Cena jest przystępna, ponieważ ciągnik nie jest jeszcze rozpowszechniony w Polsce. Żeby był mocniejszy to na pewno bym się z nim nie rozstał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Moim zdaniem w przedziale cenowym 100-120 tys. zł. najlepszy byłby POLMOT H.

już są wątki na temat tego ciągnika. i ja też pisałem - i niestety nie są to pozytywne opinie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik998    0

Ja bym Ci kolego polecił Ursus 6824.Nowy 111 900zł.

 

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE SILNIK PERKINS 1104D-44T EURO III, 4 cylindry, turbodoładowany, moc 92, 5KM, max moment obrotowy 390Nm UKŁAD NAPĘDOWY Sprzęgło - jednostopniowe, suche Skrzynia biegów - mechaniczna, LICZBA BIEGÓW 12/4;8/8 REWERS WOM Sprzęgło WOM - wielotarczowe, hydrauliczne Prędkość obrotowa WOM 540/1000 obr./min., niezależny UKŁAD HYDRAULICZNY Wydajność pompy 62 l/min., 4 wyjścia hydrauliczne, max. udźwig podnośnika 3850kg, TUZ kat.2 z zaczepami hakowymi CBM UKŁAD HAMULCOWY Hamulce tarczowe, mokre, sterowane mechanicznie Jedno i dwuobwodowy układ pneumatyczny OGUMIENIE Przód 320/85 R24, tył 420/85 R34 KABINA Komfortowa, wentylowana, ogrzewana MASA 3905kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommy09    0

Witam!:)

Chcę zakupić ciągnik korzystając z pomocy dla "młodych rolników" (75tyś złotych). Niestety nie mam za wysokiego zakresu cenowego bo do max około 90tyś. Ciągnik musi być nowy i musi współpracować z turem, samego tura mogę dokupić później. Moje gospodarstwo to 20ha gruntów ornych i 10ha łąk.

Na oku mam mtz 892, czy będzie to dobry wybór? Jak to teraz jest z nowymi belarusami? Cena takiego nowego z tego co patrzyłem wyniesie mnie około 80tyś. A macie może inne propozycje? Dziękuję za każdą pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj