Polecane posty

Dawid777    0

Słowo dużo nic nam nie mówi dla jednego dużo to tyle, dla innego więcej lub mniej. Więcej konkretów prosze ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

gościu kupił nówkę Valtre n92 i nie dawała rady w prasie która wcześniej ciągał Zetor 9641 ale czy to oznacza że Valtry są złe?? nie sądzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako marka złe nie są.Ale moim zdaniem poco ślepo patrzeć na markę,i wmawiać sobie że jest the best skoro tak nie jest ;) Nie poto wydaje się kasę na 92km żeby była słabsza od 30-stki.Ja słyszałem już kilka takich przypadków,najprawdopodobniej są źle składane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszczu    0

Taki ciągniczek z rodziny SDF 85 konny dobrze będzie się sprawował w ładowaczu czołowym i jako główny ciągnik na 20 ha? Może ma ktoś informacje na temat apetytu tych maszyn i awaryjności to chętnie poczytam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszczu    0

Nasza Polska strona df-a na której nawet parametrów technicznych nie zobaczysz (brak załącznuków do pobrania). Ale dzięki ;) A jacyś użytkownicy się wypowiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Jako marka złe nie są.Ale moim zdaniem poco ślepo patrzeć na markę,i wmawiać sobie że jest the best skoro tak nie jest ;) Nie poto wydaje się kasę na 92km żeby była słabsza od 30-stki.Ja słyszałem już kilka takich przypadków,najprawdopodobniej są źle składane.

 

Możesz powiedzieć coś więcej na temat "złego składania" Valtry N92 - wkrótce zamierzam taką kupić. Tak dla ścisłości N92 ma 101KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Taki ciągniczek z rodziny SDF 85 konny dobrze będzie się sprawował w ładowaczu czołowym i jako główny ciągnik na 20 ha? Może ma ktoś informacje na temat apetytu tych maszyn i awaryjności to chętnie poczytam... :)

 

 

jak na 20ha powinno wystarczyć, ale one są lekkie wszystkie (mam praktyke na same explorer) 90km jak się kostke wycieło to tył ziemi nie dotykał;)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodzę.Sądzę że rodzina SDF ma przymałe gabaryty i masę do swojej mocy.Kiedyś jak się rozglądałem,to widziałem dfa k430,niby to 130km,ale gabarytami i masą to był mniejszy od niejednego traktora 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Ja proponuje mtz 82 wytrzymały sprzet i napewno ci posłuży.Pozdrawiam


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarpen    0

mam pytanko co było by lepsze fendt 309c z orzebiegiem 6000mth czy niemal nowy zetor proxima 300mth, oba niemal identyczna cena i moc.

I jeszcze jedno orientuje się ktoś jak jest z częściami do fenda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

a może poczekaj i spróbuj skorzystać z jakiegoś dofinansowania wtedy będzie nowy fendt w cenie używanego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Części są u korbanka.Fendt już ma sporo motogodzin,6000 to już coś :D No jeszcze z 3000mtg i zacznie się najpiękniejszy okres w życiu traktora czyli naprawy i remont :lol: A 300mtg to praktycznie nic.W jakim wyposażeniu i jak wychodzą ci cenowo te traktory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzan    0

Ale po co Ci na 20 h. 100 konny traktor.Mógłbyś sobie kupić mtz-82 który ma 82 koni mechanicznych a cena to 20.000-30.000 tyś zł u mnie jest właśnie mtz-82 i radzi sobie spokojnie na 50 h. ornych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszczu    0

jak na 20ha powinno wystarczyć, ale one są lekkie wszystkie (mam praktyke na same explorer) 90km jak się kostke wycieło to tył ziemi nie dotykał:lol:

W tej sytuacji cóż proponujecie...? Ostatnio zastanawia, się nawet nad Kubotą 85 KM która w wersji podstawowej waży 3300kg wiem to naprawdę mało, ale do ładowacza była by swietna zawraca naniecałych 4 metrach. Ale ja potraebuję ciągnik dość uniwersalny. Czyli równiez powinien sobie radzić z póługiem 4x35 min pod górkę na glinie bo mam też takie pola co prawda nie dużo ale jakoś to musze zaorać, a 3P to dużo czasu zajmuje. tak wiec doradźcie coś. Kubota ogólnie niezłe ma parametry tylko cena i masa... Zetor jakiś chyba byłby najlepszym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarpen    0

z miejsca pisze że mtz 82 nie chce bo już mam jednego z około 85 roku nastukałem nim blisko 15 000 mth i ostatnio powiedział dość (oczywiście jeszcze na emeryture nie przejdzie) sęk w tym że te nowe mtz-ty niczym się nie różnią poza maską i umiejscowieniem wajchy biegów. Zero poprawy w jakości. A niestety jest co poprawiać.

 

A co do wyposażenia zetora i fenda to niemal to samo, tylko zetor chyba ma rewers. A cena jest ta sama 85tysi. Subtelna różnica polegea jeszcze na tym że zetora mam niemal pod nosem a fendt jest na drugim końcu polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mtz to byly i są takie same , żadnych zmian , ten fendt ma juz 6000 tyś mtg wiec jeszcze 3 i naprawy :lol: , zetor ma 300 mtg , prawie nówka , chyba ze się postarasz o jakieś dotacje to wtedy moze jakiś nowy ciągniczek moze nawet fendt


Ursus 3502 Agro Bis - sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Moim zdaniem Mtz-y są traktorami tanimi i twrdymi silniki mają nie do zdarcia a pozatym za ruska z 2000roku w zwyż trzeba dac 50tys i wiecej a za cos lepszego komfortem i z większa ilościa elektroniki za takie pieniądze można mieć traktor 20letni więc ja jestem za mtz-em sam mam 2 i nie narzekam PS.2 lata temu dałem 50tys za belarusa z 2003r 613mtg z turem stoll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mtz to byly i są takie same , żadnych zmian , ten fendt ma juz 6000 tyś mtg wiec jeszcze 3 i naprawy :lol: , zetor ma 300 mtg , prawie nówka , chyba ze się postarasz o jakieś dotacje to wtedy moze jakiś nowy ciągniczek moze nawet fendt

 

no tak zetor ma tylko 300mth więc jeszcze 3000mth i naprawy

 

a nie zastanawiacie się dlaczego ktoś sprzedaje ciągnik z przebiegiem 300mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tu masz racje , marka zetor uchodzi za dobry ciągnik , to dlaczego by sprzedawal z tak małym przebiegiem traktor prawie nowy , no fendta to rozumien 6000 to troche jest , naprawy i te spr ale zetor z 300 mtg to zadziwiające . Powiedz coś więcej o tym zetorze @jarpen


Ursus 3502 Agro Bis - sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Z tym zetorem to może być tak, że ktoś zrezygnował z rolnictwa... Jeżeli tak nie jest to duże prawdopodobieństwo, że ma jakiś feler :lol:

Ja bym się dobrze przyjrzał temu zetorkowi, powinien jeszcze fabryką pachnąć... hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarpen    0

Ten zetorek jest faktycznie jak nówka ma 2 lata i więcej stał w garażu jak pracował z tego co widziałem to nie ma żadnej usterki (podobno kupił go dla syna któremu nie przypadł do gustu)(raczej myślę że to bajka, ma jednakże już na niego kupca :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj