Polecane posty

yacenty    3883

jakbyście chcieli prosty ciągnik do srednich prac to polece wam zdecydowanie swojego zetora - czemu? duzo by pisać no ale:

 

1. serwis - banalnie prosty i tani

 

2. zuzycie paliwa -> ok 16, 17l/ha w pługu 3x48 obrotowym, ok 7.5l/ha w uprawowo siewnym, ok 4-5l w talerzówce ciąganej.

 

3. duzy udzwig na pompie - siałem uprawowo siewnym o masie ok 2.3-2.4 tony (juz z ziarnem)

 

4. ma nabite tylko 4.3tys mth

 

5. ma poteżne buty

 

wg mnie bardzo dobry ciagnik do srednich prac no i ta cena jak za zetora - duzo mniej jak wszystkie zachodnie wynalazki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

hehe no widzę że zaczynasz już sprzedawać zetora chyba, ale z tego co widzę to i cena i rocznik dość ciekawie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tak zetor idzie na sprzedaż - rocznik 1996 - jeden z ostatnich wypustów z tej serii, pozniej już była x540


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarpen    0

Nie mam wprawdzie case znam 2 przypadki z mojej najbliższej okolicy JX95 i JX80(chyba) u 2 różnych gości służyły jako główny ciągnik to od momentu kupna praktycznie serwis przyjeżdżał co 2 tygodnie i to właśnie największy problem w obu był ze skrzynią (serwis mordował ją prawie przez miesiąc, potem znowu padła i dali mu nową i na razie działa),w JX80 z przednim napędem i jeszcze takie drobiazgi jak pompa wodna czy turbina. Po prostu większość moich znajomych uważa że case wypuścił serie JX by konkurować cenowo. Natomiast serie MX i starsze modele wile osób sobie bardzo chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Witam! Chciałbym kpić ciągnik o mocy 80-90KM, rocznik ok 1989-1994 i za cenę ok 40 tyś. Zastaniawiałem się nad Renówce albo Case i żeby był najlepiej z turem ;) Jak myślicie nad tym czy to dobry był by wybór??


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

No właśnie ma być z turem, tylko niewiem czy za taką kase da się kupić :/


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Wybierając ciągnik dokładnie obejrzyj najlepiej kilka dla porównania ,NIE BĄDŹ NAPALONY bo to drogo może potem kosztować .Dam przykład znajomego kupił CASE-a 92r ,w domu na spokojnie okazało się że nie ciągnie przód choć jak przyznał wałek się kręci ,no i po zajrzeniu do skrzyni okazało się że brakuje trybu ,(szwabowi nie opłacało się naprawiać ) koszt 2800zł. po wyjechaniu w pole znowu wyszło że chla olej , zrobił remont -4200; mało tego zaczęła szwankować hydraulika - pompa coś około 2300; ale na pierwszy rzut oka ciągnik w doskonałym stanie .Jak się później przyznał " pojechałem -zobaczyłem -kupiłem "całe oględziny trwały może 15min.A jeszcze WOM zjechany . Ja kupiłem jd 86r i jestem zadowolony ale trochę objechałem handlarzy (morze miałem trochę szczęścia). I jeszcze przykład szwagra (byłem z nim) kupił kombajn i dobry ale jak go handlarz przywiózł na drugi dzień to był zamieniony aku. i zakosił filtr pow. Podobne przypadki można mnożyć . To przykłady jak trzeba uważać gdy się wydaje ciężko zarobione pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

zamieżam kupić ciągnik mam ok 15h w niedalekiej przyszłości zamieżam rozwoj gospodarstwa tzn powiększenie arału narazie dysponuje dwoma władkami ale juz pora je zmienic myślę żeby zostawic jeden jako pomocniczy myślę o używce pronara ewentualnie jakąś renie lub nowy belarus generalnie generalnie gdzieś w okolicach 50-60tys co o tym myślicie jakie macie propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

za 60 tys kupisz kolego elegancką renatę nawet z turem i będziesz bardzo zadowolony :unsure:


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek35145    0

Też mam ten sam problem chce kupić ciągnik do 65tyś ale za te pieniądze nie kupi się ciągnika średniej klasy poniżej 10 lat i trzeba się z tym liczyć że taki ciągnik będzie się psuł więc trzeba coś szukać z tanimi częściami a renia na pewno się do takich nie zalicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekJD66    0

jezeli ma byc to ciagnik w tym przedziale cenowym to najprawdopodobniej zetor lub pronar ale zetor moim zdaniem jest lepszy a farmatracka nie brał bym pod uwage

 

no i bedzie miescił sie ponizej 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Kolego miałeś jakiś kontakt z marką Renault, czy tylko słyszałeś że części są drogie?


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

zamieżam kupić ciągnik mam ok 15h w niedalekiej przyszłości zamieżam rozwoj gospodarstwa tzn powiększenie arału narazie dysponuje dwoma władkami ale juz pora je zmienic myślę żeby zostawic jeden jako pomocniczy myślę o używce pronara ewentualnie jakąś renie lub nowy belarus generalnie generalnie gdzieś w okolicach 50-60tys co o tym myślicie jakie macie propozycje

 

Też miałem taki problem, wybrałem JD 6100 :unsure: Się zobaczy po sezonie jak bdzie sie sprawował :blink:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Ja sam nie miałem ale kolega ma no samo to że są tam silniki JD lub Fenda o tym świadczy

 

kolega ci to powiedział dodam, że fendt nie produkuje silników.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekJD66    0

tomu ma racje fendt nie produkuje silników i w takim wypadku jesli chcesz kupic zachodni ciągnik to JD lub Fendt bedzie miał okolo 15 lat ale pochodzi dluzej od tego zetora czy pronara co ma 8 czy 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek35145    0

No może silnik i skrzynia pochodzi dłużej ale te ciągniki są już nafaszerowane elktroniką a to już napewno nie ma takiej żywotności np. u mnie koleś ma jd 160 km z 2003 nie pamiętam dokładnie oznaczenia ale już 4razy go ściągał z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie chwale ani nie ganie żadnego ciągnik, ale przyczyny mogą byc różne (brak paliwa, pękł pasek klinowy, jakiś przewód się przepalił) nie musi byc to wcale ogromna awaria że ktoś ściąga ciągnik z pola. Więcej konkretów prosze :unsure:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

witam a co sądzicie o ciągnikach marki CRYSTAL chodzi mi o: awaryjność, spalanie i o części zamienne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekJD66    0

no własnie zgadzam sie z dawidem i powody moga byc rozne i nie wiadomo czy nie jest przeciazony albo czy ktops nie bawil sie z elektryka przy tym ciagnikui konkrety prosze

 

sa bardzo słabe i wadliwe biorą olej a i ze spalaniem nie jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a skąd taka wiedza?? masz może taki ciągnik, a jak nie to jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

CRYSTAL - pierwsze nie były przypadkiem zerżnięte z zetora?

Później zaczęto kombinować i wyszły takie składaki.

 

po chwili:

http://www.agrofoto.pl/forum/Crystal-Accord-image168868.html


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

ja rok temu kupilem za 50 tys. renault ceres 85 KM z silnikiem john deere rok 97. i nie narzekam . rewers, półbiegi, dobrze sie nim pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj