Polecane posty

qazi    61

za taką kasę to chyba Farmtrac 685 będzie najlepszy, a ta cena to z turem czy bez?? bo chyba bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Za tą cene to Proxima 85 z klimą i skrzynią 40km/h i rewersem :D Moim zdaniem najlepszy wybór na lata, i w razie potrzeby bez problemowa sprzedaż :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shadow    0

Witam

Mam zamiar kupić ciągnik na dofinansowanie unijne o mocy około 80-90 km zastanawiam się pomiędzy MF i DF a dokładnie agroplus do 5 lat. Mam pytanie jak jest ze zutrzyciem paliwa w tych markach i czy jak we wniosku brat napisał ze ciągnik o mocy 80km to można kupić o mocy 90km? mam do wydania około 130 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr5a4    4

Witam.Ja mam case 4230 i jestem bardzo zadowolony z tej maszyny. Ciągam nim agregat 3,70 unii i daje radę i plug kvernelanda 4x35.za traktor zapłaciłem 58000 tyś ale mój jest z turkiem. za 40000 do 50000 spokojnie można kupić takiego z 96 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD7600    0

1014 bez problemu powinno obrobić.tanie,czesci łatwo dostępne

 

Posty bez uzasadnienia!!!

Edytowano przez JD7600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego jak chcesz nowy traktor to obejżyj case jxu 95 mi oferowali za 128tys i chyba go wezme. a do 120tys to napewno jxu 85 dostaniesz sa o wiele lepsze od jx:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi89891    0

ja bym nie polecala zetora - z doswiadczenia wiem ze pala o wiele wiecej paliwa niz np ursus.moim zdaniem sa o wiele mniej wytrzymale ale to tylko moje zdanie. ja bym polecala ursusa 914. naprawde nie mozna narzekac na te ciagniki.a srednia spalania takim ciagnikiem od 8 do 10 litrow zalezy przy jakiej maszynie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Ja bym proponował MTZ Belarus 820

 

brak uzasadnienia -spam +10%

Edytowano przez andrzej2110

Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ma ktoś z was w ciągniku 80KM tura? Jak się sprawują ciągniki z turem? :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas w okolicy to prawie wszystkie ciągniki z turami maja ok 80KM, więc chyba dobrze sobie radzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam zamiar kupic ciągnik, który miał zamontowanego wcześniej tura, on ma 85KM (zetor 8540) i nie wiem czy ciągnik o tak niskiej mocy nie jest przeciążany w turze :( i czy te ciągniki dają rade?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zależy w jakim turze bo może być tur o udźwigu 1000kg i 2000kg oraz ciągnik może w turze robić 100-200 godzin w lekkich pracach jak również po 500 godzin np przy oborniku czy żwir ładować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja tam się na turach nie znam ten tur wygląda tak (to jest ten ciągnik co przy nim stoi) LADOWACZ TUR (827273334) - Aukcje internetowe Allegro


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tur jest nie duży, ale stan ciągnika pracującego z turem nie zależy tylko od ciągnika i tura ale też istotna jest sprawa użytkowania. w tym ciągniku to obejrzyj przedni most czy nie ma luzów, najlepiej podnieść przód i to sprawdzić, oraz połączenia silnika i skrzyni, oraz tylnego mostu czy nie były ruszane i czy ze śrubami nie był nic kombinowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ruszane nie były, ale mają byc ruszane bo handlarze mają go "sprawdzic" dla mnie jeśli bym go brał, coś jest ze sprzęgłem bo lekko chodzi i biegi trzeszczą chyba wysprzęglik, ale oni to zrobią. Mają odjąc tura i go przejrzec. A nie zansz się przypadkiem na cenach? Czy 53tys na 98 rok dobrze wyposażony to dużo? I nie wiesz przypadkiem czym się różni stary zetorowski most od carraro? :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Myślałem nad tym zetorkiem tylko po pierwsze oni chcą wziąśc w rozliczeniu mojego 7211, a po drugie 8540 to max, a lepszy by był nawet 7540 bo mi jest potrzebny jak najmniejszy, bo mam dużo takiej pracy na pół pusto (przyczepa czy rozrzutnik dwuosiowy). Nie wiem czy warto brac 98rok za 53tys, ale wyposażenie ma ładne (haki, radio, obciążniki, półbiegi, grammer, opony 38 nowe). Nie wiem co robic, a z drugiej strony strach bo od tura, ma 6tys mtg to tak ani dużo ani mało, wiec nie wiem... :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamb122    0

najlepiej to kupic case ih lub new hollenda lub ursusa bo np ja nie lubie zetorów ja mam case international 844xl co ma 81 km i sie super spisuje radze kupic case ih albo case international dla rolnika do 70-80 bydlaków dobry bedzie case JX 95 abo case MX 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Myślałem nad tym zetorkiem tylko po pierwsze oni chcą wziąśc w rozliczeniu mojego 7211, a po drugie 8540 to max, a lepszy by był nawet 7540 bo mi jest potrzebny jak najmniejszy, bo mam dużo takiej pracy na pół pusto (przyczepa czy rozrzutnik dwuosiowy). Nie wiem czy warto brac 98rok za 53tys, ale wyposażenie ma ładne (haki, radio, obciążniki, półbiegi, grammer, opony 38 nowe). Nie wiem co robic, a z drugiej strony strach bo od tura, ma 6tys mtg to tak ani dużo ani mało, wiec nie wiem... :(

 

6000 motogodzin w 11 lat z turem? Możliwe że cofnięty przebieg bo ciągniki z turami robią nieraz więcej godzin chociaż zależy od typu produkcji, u nas tur robi mało. 6000 to nie jest jeszcze duży przebieg, mamy w forterze 2004 rok 5200 i nic się z ciągnikiem nie dzieje, nie ma żadnych oznak zużycia silnika czy skrzyni a ładunki wozi porządne Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor Forterra 10641 + przyczepy - strona 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Czyli jeśli ma 6tys to nie jest zużyty? Nie wiecie przypadkiem czym różni się carraro od tego pełnego przedniego mostu? Jest też 8540 z tym zwykłym mostem za 54tys 97rok.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

6000 mth. No wiesz zależy w jakich warunkach ten ciągnik zrobił ten przebieg, co robił, jak dbano o niego, wymiana oleji filtrów. My tego przestrzegamy - czyszczenie suchego filtra powietrza jak się kurzy, wymiana oleju i filtrów oleju co 300 mth ( olej fuchs titan taki jak do nh), wymiana oleju w skrzyni ( niektórzy wogle tego nie robią w ciągnikach), wszelkie naprawy drobne na bieżąco robione. Sąsiad ma 10540 i zadowolony z niego, a on mu nie żałuje obciążenia, pracował z dużą kopaczką do ziemniaków, ale u niego nie dbają pracownicy o sprzęt i coś tam naprawiał w silniku. Ale on już robił silnik w 7341 z 2002 roku, w nh 165 z roku 2000-2002, ogólnie kaci u niego pracują. Ale 10540 u niego to najsolidniejszy ciągnik.

Co do mostów - zwykły stary most to taki jaki był w zetorach 8045, 8145, 12145 itp.

Carraro to taki nowy most nazywany czasem lekkim mostem chociaż waży chyba więcej od starego, wygląda on tak jak w nowych proximach i forterrach. Niby carraro ma większą nośność? nie wiem dokładnie ale oba mosty były spotykane równoległe w tych samych latach produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak jak kolega wyżej pisze te 6000mth to nie jest duży przebieg i po takim przebiegu ciągnik o którego dbano i odpowiednio serwisowano może pracować nie gorzej od nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Słowem - jak dbasz tak masz. Chociaż nie do końca. Bo można trafić na wadliwy egzemplarz.

W drugim ciągniku - 70 konny nh z 2002 roku mamy 5700 mth i też ciągnik nie ma oznak zużycia, silnik chodzi jak żyleta, pali na dotyk, mocy ma dużo ostatnio ciągnąłem nim przyczepę trzyosiową 17 t ładunku + 7 sama przyczepa bo w zetorze przełącznik od świateł padł, to szedł dobrze, nie dymił. Nic się absolutnie z ciągnikiem nie dzieje , oprócz drobiazgów tam błotniki połamane z tyłu z przodu farba gdzieś odchodzi na masce ale od strony mechanicznej nic się nie dzieje.

Co innego trzeci ciągnik - nh 175 5200 mth - tam co chwila cos padnie jakis kabel, jakiś czujnik i parę innych awarii.

Z kolei nh 155 ma coś 4000 mth i ma o wiele mniej awari niz 175 a traktowane tak samo, więc widać to że zależy jaki egzemplarz się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj